forums

מדיטציה ונשימה מודעת לגיל השלישי

מתחים וקשיים נפשיים עלולים להופיע בכל שלב בחיינו בעקבות סיבות שונות, אף בקרב בני הגיל השלישי. מדיטציה ונשימה מודעת הינה אחת מהשיטות המומלצות לטיפול בקשיים אלו באמצעות הקשבה וחיבור בין הגוף לנפש.
 
מדיטציה ונשימה מודעת לגיל השלישי

מתחים וקשיים נפשיים בקרב בני גיל הזהב

 

החיים הסיזיפיים והמלחיצים מבאים רבים מאתנו לחוסר שביעות רצון מתפקודנו היומיומי ולאי שקט וחוסר סבלנות. אנשים בגיל השלישי לחייהם מרגישים לא אחת את חוסר שביעות הרצון והאי שקט. הם עברו הרבה בחייהם ולא תמיד היו מרוצים ממעמדם ומהביצועים והתוצאות בכל מהלך כזה או אחר בחייהם. על מנת להחזיר לעצמם את הביטחון והמודעות העצמית רבים האנשים מהגיל השלישי הפונים לייעוץ ולטיפול בשיטות שונות על מנת להשיג את התוצאה המתבקשת שתובלי אותם להתפתחות אישית גבוהה.

 

 

מדיטציה המותאמת לבני הגיל השלישי

 

אחת הגישות המומלצות ודרך הטיפול הנכונה היא באמצעות מדיטציה ונשימה מודעת המותאמת לגיל השלישי. המדיטציה והנשימה המודעת עוסקת באדם, בחיבור בין הגוף והנפש, ומעמיקה את הקשר הזה ואת ההקשבה הפנימית בדרכים רבות שמביאות להתפתחות אישית. נשימה מודעת ומיינדפולנס - קשיבות מודעת הינה תרגול של הפניית קשב למה שמתרחש עכשיו מבחינה פנימית או חיצונית  השיטה מתרכזת בכאן ועכשיו. שיטות טיפול שונות משתמשות במצב התודעה של קשיבות מיינדפולנס. אחת הדרכים להגיע למצב תודעה קשובה היא דרך מדיטציה.

 

 

מה הגורם העיקרי לאי שקט  

 

אנשים רבים בגיל השלישי למודי ניסיון רב בחיים סובלים רבות מאי שקט ולחצים מבית ומחוץ. בתקופה  מאתגרת רבת השינויים נדרשים  רבים לעבוד שעות רבות .להיות כל הזמן מפוקסים ונדרשים להביא תוצאות. גם העבודה עצמה נעשית בלחץ להספיק הרבה משימות, לחץ להגיע לתוצאות, לחץ להתמודד בהצלחה מול התחרות...ובנוסף לכל זאת, אנשים כל הזמן דואגים לבני משפחתם, לבריאות ולאלף דברים נוספים. בקיצור רבים יאמרו לעצמם "אין לי רגע דל...".

 

 

כיצד זה עובד? 

 

בכדי להבין כיצד השיטה עובדת חשוב לדעת כי שיטת המדיטציה והנשימה המודעת מסתמכת על שיטת המיינדפולנס . כשלב ראשון האדם מבצע עצירה והתבוננות זו בעצם המדיטציה להבין מה קורה ברגע זה כאן ועכשיו. השיטה מפתחת בנו את החופש להבין את הנעשה סביבנו ולחיות עם מה שיש. היא משחררת לחץ, מביאה לשלווה, בהירות מחשבה, ערנות, דיוק וקבלת החלטות שיטיבו עמכם.

 

פיתוח מיומנות הקשבה

 

באמצעות המדיטציה והנשימה המודעת, אנשים בגיל השלישי מפתחים מיומנות של הקשבה. הקשבה לנשימה, לצבעים, לצלילים, לריחות והטעמים ובעיקר לתחושה גופנית שלווה ורגועה. בדרך זו, קל יותר לאנשים בגיל השלישי לבטא את עצמם ולהשלים עם הסביבה. הם נכונים ופתוחים לקבל את כל המתרחש סביבם. למעשה באמצעות שיטה זו האנשים יוצרים לעצמם מרחב של שקט וקשיבות על מנת להכיר את עצמם יותר טוב, להתפתח ולממש את עצמם בדרך הכי טובה ואפקטיבית עבורם.

 

 

היכן ניתן לפתח את הנשימה המודעת?

 

ניתן ללמוד ולפתח את שיטת המדיטציה והנשימה המודעת המותאמת לבני הגיל השלישי במוסדות אשר מציעים קורסים רלוונטיים בתחום. הלימודים כוללים שיטות לימוד והסתגלות מעשיות וכן אימון עצמי על מנת להביא אוכלוסייה זו להתנהלות חיים רגועה ושלווה, להכיר את האני העצמי יותר טוב, ולהתמודד עם מצבים משתנים בחיי היומיום. בשיטת המיינדפולנס המשלבת מדיטציה ונשימה עמוקה ניתן ללמוד וליישם את התפיסה הקובעת כי כל אדם חייב להיות נוכח במקום שהוא נמצא ומודע היטב למה שהוא עושה. בדרך זו אנשים רבים מגיעים לתובנות, לרוגע ושלווה והתמודדות קלה עם מצבים משתנים ללא לחצים ומתחים מיותרים. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
מטפלת סיעודית עם לינה למבוגרים
מטפלת סיעודית נחשבת לחיונית מאוד בשביל לא מעט אנשים שירצו למצוא את עצמם במצב לפי הם יוכלו לחיות טוב בגיל השלישי. מטפלת עזו מאפשרת לאוכלוסייה בגיל השלישי לקיים אור חיים תקין ולהפוך הרבה בעזרתה לפשוט.
לקריאה
נזקי נחירות בגיל השלישי
לא מעט אנשים כיום סובלים מתופעת הנחירות ומחפשים לה כל פתרון שיוכלו למצוא. הנחירות עצמם מוגדרות כרעשים שמשמיע אדם במהלך השינה, רעש שנגרם מהיווצרות של כלי הנשימה במהלך השינה.
לקריאה
מדיטציה ונשימה מודעת לגיל השלישי
מתחים וקשיים נפשיים עלולים להופיע בכל שלב בחיינו בעקבות סיבות שונות, אף בקרב בני הגיל השלישי. מדיטציה ונשימה מודעת הינה אחת מהשיטות המומלצות לטיפול בקשיים אלו באמצעות הקשבה וחיבור בין הגוף לנפש.
לקריאה
טיפולי פיזיותרפיה לכאבי גב בגיל השלישי
מבוגרים רבים מדווחים על עלייה בתדירותם של כאבי הגב אותם הם חווים ואינם עושים דבר בנידון. כמובן כי תופעה זו הינה שכיחה בכל שכבות האוכלוסייה אך ברת פתרון ברב המקרים ודורשת טיפול בכל גיל.
לקריאה
תופעת השרירן ברחם בגיל השלישי
יכול להיות שהמילה שרירן תבלבל אתכם מעט אך לא מדובר על מישהו שהלך לחדר כושר אף כי גם שרירן כזה יכול לבלוט יותר מידי. שרירן ברחם הוא למעשה גידול כלשהו שמופיע ברחם והוא יכול להפריע במצבים מסוימים ואף לסכן היריון או את בריאות האישה. מאין הוא בא ואיך מתמודדים איתו? ומה קורה כשמגלים אותו בגיל השלישי? זה הזמן לגלות.
לקריאה
כאבי צוואר בגיל השלישי גורמים עיקריים
הגיל השלישי כרוך בשינויים רבים בגוף ובעמוד השדרה. בין היתר, בגיל הזה מתחילים גברים ונשים כאחד לחוות כאבי צוואר בתדירות גבוהה יותר. למרות שהכאב אינו מסוכן, הוא פוגע בצורה משמעותית באיכות החיים של בני הגיל השלישי בארץ ובעולם.
לקריאה
תזונה נכונה לחולי סוכרת בני הגיל השלישי
הסוכרת הינה מחלה נפוצה בקרב בני הגיל השלישי שחשוב לאתרה ולטפל בה בזמן. תזונה נכונה המותאמת לסוג אוכלוסייה זו היא כלי מפתח להצלחת הטיפול.
לקריאה
טיפול ברשלנות בהשתלות שיניים בגיל השלישי
ישראל נחשבת למעצמת שתלים ורבים בגיל השלישי כבר גילו את התרומה הרבה של הטכנולוגיה המתקדמת לשיקום הפה. שתלים דנטאליים מהווים חלופה מצוינת לשיניים טבעיות החסרות כתוצאה מתאונה, נשירת שיניים, נסיגת חניכיים, דלקות כמו עששת וכדומה.
לקריאה
חרדה חברתית בגיל השלישי
חרדה חברתית זהו שילוב של בעיות התנהגותיות, מחשבתיות ופיזיולוגיות. כשזה מגיע לגיל השלישי, הטיפול חייב להיות עדין, מבין ובעל רגישות גבוהה לאוכלוסייה זו.
לקריאה
עיסוי רפואי אורתופדי לבני הגיל השלישי
אנשים בגילאים שונים חווים אירועים טראומטיים ואחרים אשר לאחריהם הם נזקקים לטיפולים שונים. אחדות מהמערכות החיוניות שעלולות להיפגע הן מערכת השלד והמערכות העוטפות ותומכות בה.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.