forums

מדיטציה ונשימה מודעת לגיל השלישי

מתחים וקשיים נפשיים עלולים להופיע בכל שלב בחיינו בעקבות סיבות שונות, אף בקרב בני הגיל השלישי. מדיטציה ונשימה מודעת הינה אחת מהשיטות המומלצות לטיפול בקשיים אלו באמצעות הקשבה וחיבור בין הגוף לנפש.
 
מדיטציה ונשימה מודעת לגיל השלישי

מתחים וקשיים נפשיים בקרב בני גיל הזהב

 

החיים הסיזיפיים והמלחיצים מבאים רבים מאתנו לחוסר שביעות רצון מתפקודנו היומיומי ולאי שקט וחוסר סבלנות. אנשים בגיל השלישי לחייהם מרגישים לא אחת את חוסר שביעות הרצון והאי שקט. הם עברו הרבה בחייהם ולא תמיד היו מרוצים ממעמדם ומהביצועים והתוצאות בכל מהלך כזה או אחר בחייהם. על מנת להחזיר לעצמם את הביטחון והמודעות העצמית רבים האנשים מהגיל השלישי הפונים לייעוץ ולטיפול בשיטות שונות על מנת להשיג את התוצאה המתבקשת שתובלי אותם להתפתחות אישית גבוהה.

 

 

מדיטציה המותאמת לבני הגיל השלישי

 

אחת הגישות המומלצות ודרך הטיפול הנכונה היא באמצעות מדיטציה ונשימה מודעת המותאמת לגיל השלישי. המדיטציה והנשימה המודעת עוסקת באדם, בחיבור בין הגוף והנפש, ומעמיקה את הקשר הזה ואת ההקשבה הפנימית בדרכים רבות שמביאות להתפתחות אישית. נשימה מודעת ומיינדפולנס - קשיבות מודעת הינה תרגול של הפניית קשב למה שמתרחש עכשיו מבחינה פנימית או חיצונית  השיטה מתרכזת בכאן ועכשיו. שיטות טיפול שונות משתמשות במצב התודעה של קשיבות מיינדפולנס. אחת הדרכים להגיע למצב תודעה קשובה היא דרך מדיטציה.

 

 

מה הגורם העיקרי לאי שקט  

 

אנשים רבים בגיל השלישי למודי ניסיון רב בחיים סובלים רבות מאי שקט ולחצים מבית ומחוץ. בתקופה  מאתגרת רבת השינויים נדרשים  רבים לעבוד שעות רבות .להיות כל הזמן מפוקסים ונדרשים להביא תוצאות. גם העבודה עצמה נעשית בלחץ להספיק הרבה משימות, לחץ להגיע לתוצאות, לחץ להתמודד בהצלחה מול התחרות...ובנוסף לכל זאת, אנשים כל הזמן דואגים לבני משפחתם, לבריאות ולאלף דברים נוספים. בקיצור רבים יאמרו לעצמם "אין לי רגע דל...".

 

 

כיצד זה עובד? 

 

בכדי להבין כיצד השיטה עובדת חשוב לדעת כי שיטת המדיטציה והנשימה המודעת מסתמכת על שיטת המיינדפולנס . כשלב ראשון האדם מבצע עצירה והתבוננות זו בעצם המדיטציה להבין מה קורה ברגע זה כאן ועכשיו. השיטה מפתחת בנו את החופש להבין את הנעשה סביבנו ולחיות עם מה שיש. היא משחררת לחץ, מביאה לשלווה, בהירות מחשבה, ערנות, דיוק וקבלת החלטות שיטיבו עמכם.

 

פיתוח מיומנות הקשבה

 

באמצעות המדיטציה והנשימה המודעת, אנשים בגיל השלישי מפתחים מיומנות של הקשבה. הקשבה לנשימה, לצבעים, לצלילים, לריחות והטעמים ובעיקר לתחושה גופנית שלווה ורגועה. בדרך זו, קל יותר לאנשים בגיל השלישי לבטא את עצמם ולהשלים עם הסביבה. הם נכונים ופתוחים לקבל את כל המתרחש סביבם. למעשה באמצעות שיטה זו האנשים יוצרים לעצמם מרחב של שקט וקשיבות על מנת להכיר את עצמם יותר טוב, להתפתח ולממש את עצמם בדרך הכי טובה ואפקטיבית עבורם.

 

 

היכן ניתן לפתח את הנשימה המודעת?

 

ניתן ללמוד ולפתח את שיטת המדיטציה והנשימה המודעת המותאמת לבני הגיל השלישי במוסדות אשר מציעים קורסים רלוונטיים בתחום. הלימודים כוללים שיטות לימוד והסתגלות מעשיות וכן אימון עצמי על מנת להביא אוכלוסייה זו להתנהלות חיים רגועה ושלווה, להכיר את האני העצמי יותר טוב, ולהתמודד עם מצבים משתנים בחיי היומיום. בשיטת המיינדפולנס המשלבת מדיטציה ונשימה עמוקה ניתן ללמוד וליישם את התפיסה הקובעת כי כל אדם חייב להיות נוכח במקום שהוא נמצא ומודע היטב למה שהוא עושה. בדרך זו אנשים רבים מגיעים לתובנות, לרוגע ושלווה והתמודדות קלה עם מצבים משתנים ללא לחצים ומתחים מיותרים. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
רפואה סינית לכאבי גב בקרב גמלאים
רפואה סינית היא רפואה עתיקת יומין המוכיחה את יעילותה הרבה בכל טיפול. במקרים רבים במקרים שהרפואה הקונבנציונלית אינה מוצאת פתרונות, הרפואה הסינית היא זו שמשפרת את איכות החיים.
לקריאה
טיפול בחומצה היאלורונית בגיל השלישי
חומצה היאלורונית יכולה לתרום רבות לבני הגיל השלישי, במיוחד בדורנו שהגיל השלישי ארוך בשנים וכן לרובם יש את הצורך להישאר צעירים בנפש, ברוח ובמראה החיצוני.
לקריאה
קורס עזרה ראשונה לגמלאים
קורס עזרה ראשונה, הינו קורס שבד"כ רצוי ואף חובה לכל אדם באשר הוא לעבור, וכן גם לגיל השלישי או לגמלאים כדאי ללמוד לימודים אלו זה אשר יכול להשפיע ולסייע רבות במהלך החיים.
לקריאה
צניחת רחם בגיל השלישי
צניחת רחם היא אחת מהתופעות המוכרות ביותר והיא יכולה לעתים גם להיות מסוכנת. אפשר למנוע אותה על ידי טיפול מונע ושגרת חיים בריאה יותר וגם כאשר היא כבר קרתה, יש אפשרות לטפל בה ביעילות. מה קורה כאשר ישנה צניחת רחם בגיל השלישי? הנה כמה הסברים חשובים על הנושא.
לקריאה
איזון תרופתי בגיל השלישי עקב מחלות כרוניות
הגיל השלישי מציב בפני המין האנושי שלל אתגרים. תשומת הלב לכך התעצמה מאוד בעשור האחרון, שכן תוחלת החיים נמצאת במגמת עלייה משמעותית, כך ששלב זה בחיים הופך ארוך יותר ובנוסף גם בני ובנות ה-60 פלוס וה-70 פלוס ואפילו אלה שעברו את ה-80 וה-90 מבקשים לא רק לחיות אלא גם ליהנות מחיים עם איכות.
לקריאה
סוגי בריחת שתן והתמודדות אצל מבוגרים
בעיות בשלפוחית השתן הינן שכיחות מאוד בעולם המערבי, יותר ממאה אלף ישראלים חווים באופן קבוע דליפה מהשלפוחית (בריחת שתן). אנו נסביר אילו סוגים של בריחת שתן קיימים ומה הם דרכי ההתמודדות המומלצים:
לקריאה
טיפול בקשישים חולי פרקינסון
מחלת הפרקינסון מביאה להפרעה במערכת המוטורית. התסמינים: נוקשות בגוף ורעידות, אי יציבות, איטיות בתנועה וקואורדינציה לקויה. כאשר התסמינים מחריפים, החולה חווה קשיים בדיבור ובהליכה ולעתים אף בביצוע מטלות פשוטות.
לקריאה
מחלות נפוצות בגיל השלישי
מצב סיעודי מאפיין את שכבת הגיל השלישי יותר משכבות גיל אחרות. נמצא שאחוז בני 80 ומעלה הנמצאים במצב סיעודי גבוה משמעותית בהשוואה לבני 65-74 הנמצאים במצב זה. ישנם מחלות ומצבים רפואיים המדרדרים את המצב הרפואי של אדם עד כדי מצב סיעודי.
לקריאה
מניעת כאבי גב בקרב הגיל השלישי
אנשים הסובלים מכאבי גב סובלים מהם בכל גיל. אנשים צעירים וביניהם גברים חזקים שנראים על פניו בריאים לחלוטין, סובלים גם הם מכאבים אלו כתוצאה מפריצת דיסק או בעיות שונות. לכן לא מפתיע למה אנשים בגיל השלישי סובלים גם הם מכאבי גב.
לקריאה
היתרונות בפעילויות שחייה בקרב בני הגיל השלישי
שחייה היא אחת הפעילויות הגופניות הטובות ביותר שאדם יכול לבצע והחשיבות שלה עולה עוד יותר כשמדובר בבני הגיל השלישי. למדו על חשיבות פעילות השחייה והשפעתה החיובית על הגוף בגיל מתקדם.
לקריאה
 
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.