forums

נזקי נחירות בגיל השלישי

לא מעט אנשים כיום סובלים מתופעת הנחירות ומחפשים לה כל פתרון שיוכלו למצוא. הנחירות עצמם מוגדרות כרעשים שמשמיע אדם במהלך השינה, רעש שנגרם מהיווצרות של כלי הנשימה במהלך השינה.
 
נזקי נחירות בגיל השלישי

מהן הנחירות?

 

ראשית חשוב לציין שבאופן כללי וגורף ניתן לומר שאין סכנה בריאותית ממשית או מוחשית בעצם הנחירות עצמן, הבעיה שהן מביאות עימן היא בעיקר חברתית, שכן האדם הישן כלל לא שומע את עצמו ובדרך כלל לא מודע לכך שהוא נוחר אך בנחירותיו הוא עלול להפריע למי שישן לידו או אפילו בחדר הסמוך. כפי שמיד נראה מכיוון שמדובר בתופעה שחוצה כמה תחומים ברפואה - יש כמה אפשרויות לטיפול והקלה - חלקן רפואיים וחלקם כאלה שנחשבים לתומכים ברפואה.

 

נחירות של אנשים בגיל השלישי

 

כאשר מדובר על נחירות של אנשים בגיל השלישי מקבל הנושא משנה חשיבות, שכן גם אם בריאותו של אותו אדם תקינה - היווצרות דרכי הנשימה אינה תופעה מומלצת, שכן היא גם עלולה לגרום להפחתת אוויר וחמצן שמגיעים לריאות ומהן למחזור הדם ולשאר איברי הגוף. לכן בגילאים אלה חשוב מאד לטפל בתופעה, או לפחות להביא להקלה של הנחירות באופן יזום ולו רק במהלך השינה. כאשר היווצרות דרכי הנשימה תצטרף לבעיות רפואיות אחרות - עלול להתקבל מצב בעייתי יותר מבחינה בריאותית.

 

מה עושים עם הנחירות?

 

יש כמה רופאים שאפשר וכדאי להתייעץ איתם כאשר מתעוררת בעיה חמורה של נחירות בקרב אנשים בגיל השלישי:

 

רופא משפחה

 

רופא המשפחה עשוי להימצא ככתובת טובה להערכת המצב ולקבל מידע, גם אם כללי אודות התופעה והנזקים שלה לטווח הקצר או הארוך.

 

רופא מתמחה

 

רופא המתמחה בתחום של אף, אוזן וגרון יוכל לבדוק האם בין איברים אלה ובחיבורים ביניהם נעוץ הגורם לנחירות וכך יוכל להמליץ על הטיפול המתאים.

 

רופא שיניים

 

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים פונים לעזרתו של רופא השיניים, שכן הם יודעים ומבינים את הידע שלו ואיך רפואת השיניים קשורה באופן ישיר גם לנושא של נחירות.

 

אין סיבה לסבול יותר

 

כיום אין סיבה ממשית לסבול מנחירות, ללא קשר לעוצמה או לדרגה שלהן, מהסיבה הפשוטה שיש שלל אפשרויות טיפול העשויים לסייע להפחית את העוצמה או אפילו להעלים לגמרי את הנחירות. החוכמה היא למצוא את השיטה המתאימה ביותר עבור אנשים בגיל השלישי.

 

איך מטפלים בנחירות?

 

במידה והצעות או המלצות של רופא המשפחה והרופא מתחום אף אוזן וגרון לא סייעו - זה הזמן לקבוע תור לביקור אצל רופא השיניים. אנשים רבים בגיל השלישי נוטים לחרוק שיניים בזמן השינה, מה שגורם בעצמו להיווצרות מעברי האוויר וכך בעצם לגרום לנחירות בעוצמה זו או אחרת. בפתרון למצב זה הוא התקן סד דנטלי (סד לילה) המותאם באופן אישי לכל אדם בנפרד ומתאים בדיוק למבנה הפה והשיניים. כך מורחקות השיניים זו מזו ואין הן נוגעות האחת בשנייה. בדרך זו גם גדל מעבר האוויר וגם השיניים לא נפגעות מהחריקה.

 

חשוב מאד לזכור ולהבין

 

נחירות אינן גזירת גורל ויש איך לטפל בהן. אף אחד לא רוצה לקום בבוקר ולשמוע שהוא נוחר בלילה עד כדי שהוא מפריע לאנשים אחרים לישון בבית, בעיקר כשאין הוא כלל מודע לזה ויתרה מכך - לא יכול לשלוט בכך. בזכות טיפולים חדשניים ומתקדמים יכולים אנשי הגיל השלישי לישון טוב בלילה לצד האנשים האהובים עליהם בדרך כזאת שכולם יישנו טוב - שינה אורכה, עמוקה ואיכותית ללא הפרעות. שינה טובה מביאה איתה איכות חיים גבוהה. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
סוגי בריחת שתן והתמודדות אצל מבוגרים
בעיות בשלפוחית השתן הינן שכיחות מאוד בעולם המערבי, יותר ממאה אלף ישראלים חווים באופן קבוע דליפה מהשלפוחית (בריחת שתן). אנו נסביר אילו סוגים של בריחת שתן קיימים ומה הם דרכי ההתמודדות המומלצים:
לקריאה
טיפול בקשישים חולי פרקינסון
מחלת הפרקינסון מביאה להפרעה במערכת המוטורית. התסמינים: נוקשות בגוף ורעידות, אי יציבות, איטיות בתנועה וקואורדינציה לקויה. כאשר התסמינים מחריפים, החולה חווה קשיים בדיבור ובהליכה ולעתים אף בביצוע מטלות פשוטות.
לקריאה
מחלות נפוצות בגיל השלישי
מצב סיעודי מאפיין את שכבת הגיל השלישי יותר משכבות גיל אחרות. נמצא שאחוז בני 80 ומעלה הנמצאים במצב סיעודי גבוה משמעותית בהשוואה לבני 65-74 הנמצאים במצב זה. ישנם מחלות ומצבים רפואיים המדרדרים את המצב הרפואי של אדם עד כדי מצב סיעודי.
לקריאה
מניעת כאבי גב בקרב הגיל השלישי
אנשים הסובלים מכאבי גב סובלים מהם בכל גיל. אנשים צעירים וביניהם גברים חזקים שנראים על פניו בריאים לחלוטין, סובלים גם הם מכאבים אלו כתוצאה מפריצת דיסק או בעיות שונות. לכן לא מפתיע למה אנשים בגיל השלישי סובלים גם הם מכאבי גב.
לקריאה
היתרונות בפעילויות שחייה בקרב בני הגיל השלישי
שחייה היא אחת הפעילויות הגופניות הטובות ביותר שאדם יכול לבצע והחשיבות שלה עולה עוד יותר כשמדובר בבני הגיל השלישי. למדו על חשיבות פעילות השחייה והשפעתה החיובית על הגוף בגיל מתקדם.
לקריאה
שיאצו לגיל השלישי
מחפשים טיפול שיאצו לגיל השלישי? רוצים להקל על יקיריכם? בואו להכיר ולהתנסות בשיטות טיפול פשוטות ובו זמנית מעמיקות, המתבססות על טכניקות מגע, עם תוצאות בריאותיות לטווח הארוך.
לקריאה
יתרונות רפואיים של ספא בגיל הזהב
תועלות טיפולי ספא עבור אוכלוסיית גל הזהב הן רבות ואינן מסתכמות בפינוק ורוגע בלבד. טיפולים אלה מסייעים בהתמודדות מול מחלות, בעיות גופניות שונות ואף מחזקות את הנפש ורמת האנרגיה.
לקריאה
טיפול בעקמת בגיל השלישי
עקמת - סקוליוזיס היא תופעה שמחמירה עם הגיל ואין לה טיפול חד פעמי. הפתרון עבור מבוגרים הוא לשקול טיפול פיזיותרפי ולהתייעץ עם אנשי מקצוע. במאמר הבא נביא את כל הפרטים
לקריאה
טיפולי שיניים לחולים בסיכון בגיל השלישי
עם ההשתייכות למשפחת הגיל השלישי נדמה כי כל הדברים הופכים מורכבים הרבה יותר. טיפול השיניים, שסיימת תוך דקות ספורות בעבר, דורש מלאכת מחשבת ורופא שיניים המומחה ברפואת הפה.
לקריאה
יוגה בגיל השלישי
טרנד היוגה נכנס לחיינו רק בשנים האחרונות. פעילות זו נחשבת כספורט ואימון גופני מומלץ מאוד לצורך הבריאות, שיפור מצב הרוח ואורח חיים בריא. ניתן לומר בנוסף שספורט זה היא לא רק אימון גופני אלא גם אמון רוחני-נפשי.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.