forums

נזקי נחירות בגיל השלישי

לא מעט אנשים כיום סובלים מתופעת הנחירות ומחפשים לה כל פתרון שיוכלו למצוא. הנחירות עצמם מוגדרות כרעשים שמשמיע אדם במהלך השינה, רעש שנגרם מהיווצרות של כלי הנשימה במהלך השינה.
 
נזקי נחירות בגיל השלישי

מהן הנחירות?

 

ראשית חשוב לציין שבאופן כללי וגורף ניתן לומר שאין סכנה בריאותית ממשית או מוחשית בעצם הנחירות עצמן, הבעיה שהן מביאות עימן היא בעיקר חברתית, שכן האדם הישן כלל לא שומע את עצמו ובדרך כלל לא מודע לכך שהוא נוחר אך בנחירותיו הוא עלול להפריע למי שישן לידו או אפילו בחדר הסמוך. כפי שמיד נראה מכיוון שמדובר בתופעה שחוצה כמה תחומים ברפואה - יש כמה אפשרויות לטיפול והקלה - חלקן רפואיים וחלקם כאלה שנחשבים לתומכים ברפואה.

 

נחירות של אנשים בגיל השלישי

 

כאשר מדובר על נחירות של אנשים בגיל השלישי מקבל הנושא משנה חשיבות, שכן גם אם בריאותו של אותו אדם תקינה - היווצרות דרכי הנשימה אינה תופעה מומלצת, שכן היא גם עלולה לגרום להפחתת אוויר וחמצן שמגיעים לריאות ומהן למחזור הדם ולשאר איברי הגוף. לכן בגילאים אלה חשוב מאד לטפל בתופעה, או לפחות להביא להקלה של הנחירות באופן יזום ולו רק במהלך השינה. כאשר היווצרות דרכי הנשימה תצטרף לבעיות רפואיות אחרות - עלול להתקבל מצב בעייתי יותר מבחינה בריאותית.

 

מה עושים עם הנחירות?

 

יש כמה רופאים שאפשר וכדאי להתייעץ איתם כאשר מתעוררת בעיה חמורה של נחירות בקרב אנשים בגיל השלישי:

 

רופא משפחה

 

רופא המשפחה עשוי להימצא ככתובת טובה להערכת המצב ולקבל מידע, גם אם כללי אודות התופעה והנזקים שלה לטווח הקצר או הארוך.

 

רופא מתמחה

 

רופא המתמחה בתחום של אף, אוזן וגרון יוכל לבדוק האם בין איברים אלה ובחיבורים ביניהם נעוץ הגורם לנחירות וכך יוכל להמליץ על הטיפול המתאים.

 

רופא שיניים

 

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים פונים לעזרתו של רופא השיניים, שכן הם יודעים ומבינים את הידע שלו ואיך רפואת השיניים קשורה באופן ישיר גם לנושא של נחירות.

 

אין סיבה לסבול יותר

 

כיום אין סיבה ממשית לסבול מנחירות, ללא קשר לעוצמה או לדרגה שלהן, מהסיבה הפשוטה שיש שלל אפשרויות טיפול העשויים לסייע להפחית את העוצמה או אפילו להעלים לגמרי את הנחירות. החוכמה היא למצוא את השיטה המתאימה ביותר עבור אנשים בגיל השלישי.

 

איך מטפלים בנחירות?

 

במידה והצעות או המלצות של רופא המשפחה והרופא מתחום אף אוזן וגרון לא סייעו - זה הזמן לקבוע תור לביקור אצל רופא השיניים. אנשים רבים בגיל השלישי נוטים לחרוק שיניים בזמן השינה, מה שגורם בעצמו להיווצרות מעברי האוויר וכך בעצם לגרום לנחירות בעוצמה זו או אחרת. בפתרון למצב זה הוא התקן סד דנטלי (סד לילה) המותאם באופן אישי לכל אדם בנפרד ומתאים בדיוק למבנה הפה והשיניים. כך מורחקות השיניים זו מזו ואין הן נוגעות האחת בשנייה. בדרך זו גם גדל מעבר האוויר וגם השיניים לא נפגעות מהחריקה.

 

חשוב מאד לזכור ולהבין

 

נחירות אינן גזירת גורל ויש איך לטפל בהן. אף אחד לא רוצה לקום בבוקר ולשמוע שהוא נוחר בלילה עד כדי שהוא מפריע לאנשים אחרים לישון בבית, בעיקר כשאין הוא כלל מודע לזה ויתרה מכך - לא יכול לשלוט בכך. בזכות טיפולים חדשניים ומתקדמים יכולים אנשי הגיל השלישי לישון טוב בלילה לצד האנשים האהובים עליהם בדרך כזאת שכולם יישנו טוב - שינה אורכה, עמוקה ואיכותית ללא הפרעות. שינה טובה מביאה איתה איכות חיים גבוהה. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
מטפלת סיעודית עם לינה למבוגרים
מטפלת סיעודית נחשבת לחיונית מאוד בשביל לא מעט אנשים שירצו למצוא את עצמם במצב לפי הם יוכלו לחיות טוב בגיל השלישי. מטפלת עזו מאפשרת לאוכלוסייה בגיל השלישי לקיים אור חיים תקין ולהפוך הרבה בעזרתה לפשוט.
לקריאה
נזקי נחירות בגיל השלישי
לא מעט אנשים כיום סובלים מתופעת הנחירות ומחפשים לה כל פתרון שיוכלו למצוא. הנחירות עצמם מוגדרות כרעשים שמשמיע אדם במהלך השינה, רעש שנגרם מהיווצרות של כלי הנשימה במהלך השינה.
לקריאה
מדיטציה ונשימה מודעת לגיל השלישי
מתחים וקשיים נפשיים עלולים להופיע בכל שלב בחיינו בעקבות סיבות שונות, אף בקרב בני הגיל השלישי. מדיטציה ונשימה מודעת הינה אחת מהשיטות המומלצות לטיפול בקשיים אלו באמצעות הקשבה וחיבור בין הגוף לנפש.
לקריאה
טיפולי פיזיותרפיה לכאבי גב בגיל השלישי
מבוגרים רבים מדווחים על עלייה בתדירותם של כאבי הגב אותם הם חווים ואינם עושים דבר בנידון. כמובן כי תופעה זו הינה שכיחה בכל שכבות האוכלוסייה אך ברת פתרון ברב המקרים ודורשת טיפול בכל גיל.
לקריאה
תופעת השרירן ברחם בגיל השלישי
יכול להיות שהמילה שרירן תבלבל אתכם מעט אך לא מדובר על מישהו שהלך לחדר כושר אף כי גם שרירן כזה יכול לבלוט יותר מידי. שרירן ברחם הוא למעשה גידול כלשהו שמופיע ברחם והוא יכול להפריע במצבים מסוימים ואף לסכן היריון או את בריאות האישה. מאין הוא בא ואיך מתמודדים איתו? ומה קורה כשמגלים אותו בגיל השלישי? זה הזמן לגלות.
לקריאה
כאבי צוואר בגיל השלישי גורמים עיקריים
הגיל השלישי כרוך בשינויים רבים בגוף ובעמוד השדרה. בין היתר, בגיל הזה מתחילים גברים ונשים כאחד לחוות כאבי צוואר בתדירות גבוהה יותר. למרות שהכאב אינו מסוכן, הוא פוגע בצורה משמעותית באיכות החיים של בני הגיל השלישי בארץ ובעולם.
לקריאה
תזונה נכונה לחולי סוכרת בני הגיל השלישי
הסוכרת הינה מחלה נפוצה בקרב בני הגיל השלישי שחשוב לאתרה ולטפל בה בזמן. תזונה נכונה המותאמת לסוג אוכלוסייה זו היא כלי מפתח להצלחת הטיפול.
לקריאה
טיפול ברשלנות בהשתלות שיניים בגיל השלישי
ישראל נחשבת למעצמת שתלים ורבים בגיל השלישי כבר גילו את התרומה הרבה של הטכנולוגיה המתקדמת לשיקום הפה. שתלים דנטאליים מהווים חלופה מצוינת לשיניים טבעיות החסרות כתוצאה מתאונה, נשירת שיניים, נסיגת חניכיים, דלקות כמו עששת וכדומה.
לקריאה
חרדה חברתית בגיל השלישי
חרדה חברתית זהו שילוב של בעיות התנהגותיות, מחשבתיות ופיזיולוגיות. כשזה מגיע לגיל השלישי, הטיפול חייב להיות עדין, מבין ובעל רגישות גבוהה לאוכלוסייה זו.
לקריאה
עיסוי רפואי אורתופדי לבני הגיל השלישי
אנשים בגילאים שונים חווים אירועים טראומטיים ואחרים אשר לאחריהם הם נזקקים לטיפולים שונים. אחדות מהמערכות החיוניות שעלולות להיפגע הן מערכת השלד והמערכות העוטפות ותומכות בה.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.