forums

קבלת תשלומי פנסיה מארה"ב

תושבי ישראל שהגיעו לגיל פרישה ועבדו בעברם אצל מעסיק אמריקאי בארה"ב שהפריש להם כספים לפנסיה ייתכן וזכאים להחזרי מס של אלפי דולרים, סקרנים? קראו את השורות הבאות ופנו להתייעץ עם רואה חשבון למיסוי אמריקאי למימוש זכאותכם.
 
קבלת תשלומי פנסיה מארה
 

גיל הפרישה מאפשר לקצור פירות

עבדתם קשה כל חייכם בשאיפה להגיע לרגע המיוחל בו תוכלו לתלות את המדים, להחזיר את התג, להיות פטורים מלוח הזמנים אותו הכתיב המעסיק ולהתחיל לקצור את פירות הפרישה. על מנת ליצור צלחת פירות עסיסית ומזמינה במיוחד רצוי להכיר את כל הזכויות החוקיות שלכם, ההטבות להן אתם זכאים והחובות החלים עליכם.

 

אמנת המס בין ישראל לארה"ב

בבסיס כל חישובי הפנסיה של אזרחי ישראל שהועסקו בארצות הברית עומדת אמנת המס בין המדינות למניעת כפל מיסים. האמנה קובעת כי כספים המתקבלים כקצבה או כהון מתכנית פנסיוניות פרטיות חייבות במיסים אך ורק במדינה בה הנישום הינו תושב בה. כלומר, תושב ישראל מחויב במס על פנסיה אמריקאית אך רק בישראל.

 

מיסים שנוכו במקור מארה"ב עושים עלייה

מיסים בארה"ב אינם גזרת גורל ואם נוכו לכם בעבר או עד עצם היום הזה כספים מהקצבה הפנסיונית האמריקאית שלך הרי שכדאי לכם לדרוש אותם בחזרה. כמובן כי כדאי להתייעץ עם איש מקצוע המבין ברזי המיסוי האמריקאי והישראלי גם יחד על מנת לקבל את מה שמגיע לכם.

 

פטורים ניתנים רק על פנסיות פרטיות

אם הנכם זכאים לפנסיה ממשלת ארה"ב אז כל האמור לעיל אינו נוגע לכם והפטור הניתן באמנת המס אינו חל עליכם. ייתכן ותהיה באפשרותכם לצמצם את נטל המס באמצעות כלים נוספים.

 

תושבים חוזרים מרווחים פעמיים

אם אתה תושב חוזר או עולה חדש אז המחוקק הישראלי מקל עליך ומאפשר זיכויים נוספים מתשלום מיסים בישראל עבור כספים המתקבלים מתשלומי פנסיה בארה"ב. סעיפים 9-ב' ו-9ג' לפקודת מס הכנסה דנים בנושאים אלה ממש ומגדירים אחוז פטור מסוים וזיכויים נוספים.

 

רגע לפני שפותחים את השמפניה

אתם קוראם את השורות וחושבים לעצמכם הנה הזדמנות נהדרת להרוויח כמה מאות אלפי דולרים...חשבו שוב. אמנם יכול מאוד להיות כי אתם זכאים לסכומים לא מבוטלים אך רשות המיסים בישראל לא תטמון ידה בחול, ותרצה גם היא להיות שותפה שלכם בכספים המתקבלים מפנסיות מחוץ לישראל. לפיכך, חשוב מאוד לדווח על כל הכנסותיכם מחו"ל (אם לא תעשו זאת בעצמכם תגלו כי ידייה של רשות המיסים ארוכות מאוד) ולתת את החישוב בידי איש מקצוע.

 

רואה חשבון אמריקאי

איש המפתח לעשיית סדר בכל הניירת, החשבונות והזכאות להחזרי המס הינו רו"ח המתמחה בסוגיות מיסים אמריקאיות. חשוב מאוד כי הדמות אותה בחרתם לייצג אתכם מבינה בכל רזי המיסוי הישראלי והאמריקאי גם יחד ומכירה את כל סעיפי החוק.

 

לסיכום,

לאחר עבודה של שנים רבות הגיעה הרגע לנוח על זרי הדפנה וליהנות. על מנת למקסם את ההכנסות רצוי לבדוק את זכאותכם ולדרוש את כל מה שמגיע עבורכם. אז אם אתם אזרחים ישראלים ועבדתם בעבר אצל הדוד סאם ואף הפרשתם כספים לתכניות פנסיוניות אז אתם קאנדידטים לקבלת החזרי מיסים. כמובן כי הדבר מהווה ייעוץ מקצועי או תחליף לרואה חשבון אך יכול לתת רקע מקדים למי שעומד בקריטריונים. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
מימוש זכויות רפואיות בגיל השלישי
רבים מאתנו אינם מודעים לזכויות אשר מגיעות לנו, בין אם זה בעבודה ובין אם במצבים שונים בחיים. בפרט, הגיל השלישי – שאינו נגיש למידע בהשוואה לצעירים שהכל זמין להם לבדיקה. במאמר זה נדון אודות מימוש זכויות רפואיות בקרב הגיל השלישי.
לקריאה
איתור נכסים בחו"ל לניצולי שואה
רבים לא יודעים, אך עד היום ניתן לאתר נכסים בחו"ל של ניצולי שואה. כיצד עושים זאת ולמי פונים? כל התשובות במאמר הבא לפניכם. מביצוע השבת הנכס ועד השבתו.
לקריאה
ניצול כלכלי של קשישים
רוצים לשמור על ההורים שלכם להימנע ממצב שבו הם מנוצלים כלכלית? ניצול כלכלי של קשישים זו מגפה של ממש, ויש מה לעשות בעניין. כך תפעלו במידה ועולים חשדות לניצול שכזה.
לקריאה
פיטורי עובד לפני גיל פרישה
הידעתם שפיטורי עובד לפני גיל פרישה יכול להיחשב לאפליה בשל גיל? דעו לכם שיש מה לעשות במקרה כזה. כך תפעלו במידה ופוטרתם מעבודתכם רגע לפני היציאה לגמלאות.
לקריאה
קבלת תשלומי פנסיה מארה"ב
תושבי ישראל שהגיעו לגיל פרישה ועבדו בעברם אצל מעסיק אמריקאי בארה"ב שהפריש להם כספים לפנסיה ייתכן וזכאים להחזרי מס של אלפי דולרים, סקרנים? קראו את השורות הבאות ופנו להתייעץ עם רואה חשבון למיסוי אמריקאי למימוש זכאותכם.
לקריאה
השלכות משפטיות של זוגיות בגיל השלישי
העלייה בתוחלת ואיכות החיים יצרה שפע של זוגיות חדשות בקרב בני הגיל השלישי. זוגיות זו לרוב מפיחה חיים חדשים בקרב כל אחד מבני הזוג, יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון את ההשלכות של זוגיות זו בכדי להימנע מסכסוכים ובעיות משפטיות.
לקריאה
זכויות ביטוח לאומי בגיל השלישי
גיל הזהב, עבור מרבית האנשים המבוגרים בישראל, הינו גיל בו הם נמצאים בשלב בחייהם בו הם אינם עובדים ואינם משתכרים לפרנסתם – מאידך זקוקים הם לכספים עבור ניהול חייהם השוטפים, כאשר בגיל זה ישנם צרכים שונים שמקורם לרוב בבעיות בריאות ובעיות זקנה.
לקריאה
זכויות עובדים זרים לסיעוד
עובד זר בישראל זכאי לאותם תנאי עבודה שעובד ישראלי זכאי להם. נוסף על זכויות בסיסיות אלו מעסיקים חייבים לספק לעובדיהם הזרים הסכם עבודה בכתב, ביטוח בריאות פרטי ומגורים הולמים.
לקריאה
תג נכה לגיל השלישי
ישנו מגוון רחב של זכויות בעבור אזרחים ותיקים חלקן ניתנות לכל אזרח ותיק וחלקן מותנות. קבלת תג נכה הינה זכות השמורה לכל אדם העומד בחוק הקבוע עבור חניה לנכים.
לקריאה
מימון כיסאות גלגלים לבני הגיל השלישי
כיסא גלגלים כהכרח לאיכות חיים. חשוב להבין שהכיסא תומך ומקל בחיי היום יום של מבוגרים רבים. לכן חשוב לדעת מה הזכויות וכיצד ניתן להקל על ההוצאות הקשורות אליו.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.