forums

טיפולי שיניים לחולים בסיכון בגיל השלישי

עם ההשתייכות למשפחת הגיל השלישי נדמה כי כל הדברים הופכים מורכבים הרבה יותר. טיפול השיניים, שסיימת תוך דקות ספורות בעבר, דורש מלאכת מחשבת ורופא שיניים המומחה ברפואת הפה.
 
טיפולי שיניים לחולים בסיכון בגיל השלישי

זקנה היא איננה מחלה אך דורשת קשב רב לצורכי הגוף

יש מי שכוחותיו במותניו ולא יזדקק להשגחה מיוחדת או טיפול מיוחד. אך כשמדובר ברוב המכריע של הקשישים יהיה מי שיזדקק לשמירה יתרה על אורח חיים בריא והשגחה צמודה לצורך מניעת ירידה בתפקוד. כחלק מאותה השגחה נדרשת גם מקצועיות רבה מצד הגורמים המטפלים שיכירו את ההיבטים הבריאותיים הקשורים למטופל וידעו לתת את המענה המקצועי ביותר.

 

טיפולי שיניים לחולים מורכבים

אך נשאלת השאלה האם זקנה הופכת אותנו באופן אוטומטי לחולים מורכבים? התשובה היא לא, אך פעמים רבות אורח החיים המשתנה, התרופות אותן נוטלים והמחלות אותן צברנו בדרך מכניסות אותנו למשפחה שדורשת טיפול מיוחד, וכפועל יוצא בחירת רופא שיניים לחולים בסיכון.

 

מי הם אותם חולים בסיכון?

אז אם עברתם את גיל 65, אתם נוטלים מדללי דם או חולים בסכרת ייתכן מאוד כי אתם נמנים על הקטגוריה של חולים בסיכון וזקוקים ליד מקצועית שתטפל בכם. כמובן כי כל מי שחלה במחלה נוירולוגית כגון שבץ, חולי לב או חולים אונקולוגיים, מטופלי דיאליזה וכד' נמנים גם הם על קבוצה זו.

 

מה נדרש מרופא השיניים?

על רופא השיניים להכיר היטב את עברו של המטופל ולעבור יחדיו על המחלות והאבחנות מהן סובל או סבל. כמו כן, יצטרך הרופא להכיר את כלל התרופות בהן עושה שימוש הנבדק (עדיף להצטייד ברשימה מלאה ומסודרת בהגעתם למרפאה) ואף לעבור על סיכומי אשפוז עדכניים. יתר על כן, יהיה על הרופא להדריך את העומד לבוא, להצטייד בצילום עדכני של חלל הפה. חשוב מאוד ליצור קשר עם שאר הרופאים המטפלים כגון רופא המשפחה להתאמת תכנית טיפולים מתאימה.

 

נקודות נוספות שכדאי לשים עליהן דגש

על מרפאת השיניים להיות מצוידת בציוד החייאה מתקדם וכמובן שהצוות יעבור השתלמויות בנושא. נקודה חשובה נוספת היא להיות מטפולים תחת אותה מטריה טיפולית (שהצוות המקצועי יכיר זה את זה ואם אפשר אף יתרחש הטיפול באותה מרפאה), כך תבטיחו לעצמכם כי כל המידע הרלוונטי אודותיכם מועבר.

 

בדיקת רופא

בדיקה יסודית ומקיפה היא אבן היסוד של כל תכנית טיפולים וככזאת עלייה להתבצע במקצועיות רבה, שקיפות וקשב רב. בדיקות לחולים מורכבים עתידות להיארך בין חצי שעה ל-45 דקות ולכלול מבט רחב על מצב הפה, היכרות מעמיקה עם ההיסטוריה, בדיקת מצבן של ריריות הפה (לשון, בלוטות וכד'), סקירת מצב החניכיים ובמקביל שיחה גלויה עם המטופל והבנת התלונות העיקריות.

 

התאמת תכנית טיפולים

בסיום הבדיקה אצל הרופא מתקבלת החלטה משותפת עם המטופל אודות התאמת תכנית טיפולים עתידית שתהיה מקובלת על המטופל וכמובן תשרת את הצרכים שלו. כדאי לוודא כי לצד הביקורים השוטפים במרפאה תותאם גם תכנית טיפולים שתשים דגש על היגיינה אוראלית לשמירת התוצאות לטווח ארוך.

 

משמעת עצמית היא המניעה הטובה ביותר

כאמור זקנה איננה מחלה וניתן להימנע מהמון פתולוגיות, כאבים והדרדרות במצב הגופני באמצעות משמעת עצמית ושגרה המשלבת היגיינה ושמירה על חלל הפה. כל הנדרש הוא צחצוח יסודי פעמיים ביום, באמצעות מברשת עדינה, משחה המומלצת על ידי השיננית, חוט דנטלי בעת הצורך והקשבה להנחיות הרופא. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
טיפול בקשישים חולי פרקינסון
מחלת הפרקינסון מביאה להפרעה במערכת המוטורית. התסמינים: נוקשות בגוף ורעידות, אי יציבות, איטיות בתנועה וקואורדינציה לקויה. כאשר התסמינים מחריפים, החולה חווה קשיים בדיבור ובהליכה ולעתים אף בביצוע מטלות פשוטות.
לקריאה
מחלות נפוצות בגיל השלישי
מצב סיעודי מאפיין את שכבת הגיל השלישי יותר משכבות גיל אחרות. נמצא שאחוז בני 80 ומעלה הנמצאים במצב סיעודי גבוה משמעותית בהשוואה לבני 65-74 הנמצאים במצב זה. ישנם מחלות ומצבים רפואיים המדרדרים את המצב הרפואי של אדם עד כדי מצב סיעודי.
לקריאה
מניעת כאבי גב בקרב הגיל השלישי
אנשים הסובלים מכאבי גב סובלים מהם בכל גיל. אנשים צעירים וביניהם גברים חזקים שנראים על פניו בריאים לחלוטין, סובלים גם הם מכאבים אלו כתוצאה מפריצת דיסק או בעיות שונות. לכן לא מפתיע למה אנשים בגיל השלישי סובלים גם הם מכאבי גב.
לקריאה
היתרונות בפעילויות שחייה בקרב בני הגיל השלישי
שחייה היא אחת הפעילויות הגופניות הטובות ביותר שאדם יכול לבצע והחשיבות שלה עולה עוד יותר כשמדובר בבני הגיל השלישי. למדו על חשיבות פעילות השחייה והשפעתה החיובית על הגוף בגיל מתקדם.
לקריאה
שיאצו לגיל השלישי
מחפשים טיפול שיאצו לגיל השלישי? רוצים להקל על יקיריכם? בואו להכיר ולהתנסות בשיטות טיפול פשוטות ובו זמנית מעמיקות, המתבססות על טכניקות מגע, עם תוצאות בריאותיות לטווח הארוך.
לקריאה
יתרונות רפואיים של ספא בגיל הזהב
תועלות טיפולי ספא עבור אוכלוסיית גל הזהב הן רבות ואינן מסתכמות בפינוק ורוגע בלבד. טיפולים אלה מסייעים בהתמודדות מול מחלות, בעיות גופניות שונות ואף מחזקות את הנפש ורמת האנרגיה.
לקריאה
טיפול בעקמת בגיל השלישי
עקמת - סקוליוזיס היא תופעה שמחמירה עם הגיל ואין לה טיפול חד פעמי. הפתרון עבור מבוגרים הוא לשקול טיפול פיזיותרפי ולהתייעץ עם אנשי מקצוע. במאמר הבא נביא את כל הפרטים
לקריאה
טיפולי שיניים לחולים בסיכון בגיל השלישי
עם ההשתייכות למשפחת הגיל השלישי נדמה כי כל הדברים הופכים מורכבים הרבה יותר. טיפול השיניים, שסיימת תוך דקות ספורות בעבר, דורש מלאכת מחשבת ורופא שיניים המומחה ברפואת הפה.
לקריאה
יוגה בגיל השלישי
טרנד היוגה נכנס לחיינו רק בשנים האחרונות. פעילות זו נחשבת כספורט ואימון גופני מומלץ מאוד לצורך הבריאות, שיפור מצב הרוח ואורח חיים בריא. ניתן לומר בנוסף שספורט זה היא לא רק אימון גופני אלא גם אמון רוחני-נפשי.
לקריאה
מטפלת סיעודית עם לינה למבוגרים
מטפלת סיעודית נחשבת לחיונית מאוד בשביל לא מעט אנשים שירצו למצוא את עצמם במצב לפי הם יוכלו לחיות טוב בגיל השלישי. מטפלת עזו מאפשרת לאוכלוסייה בגיל השלישי לקיים אור חיים תקין ולהפוך הרבה בעזרתה לפשוט.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.