forums

העסקת עובד סיעודי ישראלי או זר

כאשר אתם או בני משפחתכם זקוקים לטיפול סיעודי, ואתם זכאים לסיוע לפי חוק הסיעוד, אתם צריכים לבחור בין מטפל ישראלי למטפל זר. ההבדלים ביניהם גדולים מאוד, הן במחיר והן במאפיינים של המטפל, ובמאמר זה ננסה להציג כמה שיותר מידע שיעזור לכם לבחור בין העסקתם.
 
העסקת עובד סיעודי ישראלי או זר

העסקת עובדים זרים בישראל

העסקת עובדים זרים במדינת ישראל זה לא תהליך פשוט בכלל, הן מבחינת הזמן שתצטרכו לעבור והן מבחינת מורכבות הבירוקרטיה. עם זאת, מדובר עדיין בפעולה נפוצה הרי שרוב העובדים הסיעודיים הינם עובדים זרים, וכאן הסטטיסטיקה לא נתונה לכל ניחוח של השוואה. העסקת עובדים זרים למקצועות הסיעוד היא עניין הכרחי הרי יש מחסור בעובדים, כיוון שהישראלים לא אוהבים להתעסק במקצוע זה. כמו כן, העלות הכספית שלהם נמוכה יותר אז גם המטופלים עצמם מרוויחים. כיצד אפשר להעלות עובד זר ארצה כדי שיעזור בטיפול הסיעודי? בעזרת חברת כוח אדם מתאימה.

 

כיצד נעסיק עובדים זרים בישראל?

הדרך להעסקת עובד זר בישראל אינה פשוטה אך היא תהיה הרבה יותר פשוטה עם חברה מקצועית ומנוסה בתחום. חשוב לזכור שעוד לא דיברנו על היתרונות והחסרונות שבעובד הסיעודי הזר על פני עובד ישראלי, אלא אך ורק על התהליך של עליית העובד לארץ והדאגה לכל הבירוקרטיה שבתהליך. אותה חברת כוח אדם תעזור לכם לבחור את המטפל הטוב ביותר כאשר היא גם זו שתדאג להעביר את כל המסמכים הנחוצים, ותיידע אתכם בכל המחויבויות והעלויות שאתם צריכים לשאת, כולל ההחזרים שאתם צריכים לקבל במידת הצורך. תהליך זה יכול להימשך כמה חודשים.

 

למה בכלל להעסיק עובד זר?

העסקת עובדים זרים בישראל היא עניין כלכלי. למרות הדאגה לכל הבירוקרטיה ההכרחית להבאתו ולמרות תהליך למידת הזכויות שלו לפני שהוא דורך בביתכם ומגיש לכם עזרה, מדובר בעלות כלכלית נמוכה הרבה יותר. העלות יכולה להיות אפילו פחותה בחצי מהעלות של עובד ישראלי וכך למעשה כל מטופל סיעודי יכול ליהנות מחיסכון גדול יותר בתקופה שגם ככה תהיה קשה מאוד מבחינה כלכלית, הרי טיפול סיעודי הוא אינו דבר זול בישראל למרות החוקים וההחזרים. עם זאת, יש חסרונות רבים למטפל הזר שיעבוד בארץ וידאג למקורבים שלכם וזה הזמן לדבר גם עליהם.

 

יתרון ברור בעניין התקשורת

מבחינת התקשורת בין המטפל לבין המטופל הסיעודי, אין ספק שיש יתרון מוחץ לעובד ישראלי. התקשורת עם עובד זר שמגיע מהפיליפינים או מתאילנד יכולה להיות קלוקלת מאוד ואפילו אחרי כמה חודשים של עבודה משותפת, בה הם כבר ימצאו את הדרך לתקשר זה עם זה, התקשורת תהיה סמלית בלבד. התקשורת יכולה לפגוע במצבו הגופני ובמצב רוחו של המטופל אך היא יכולה להילמד עם הזמן. עם עובד ישראלי התקשורת תהיה הרבה יותר טובה, מצב המטופל יהיה רבה יותר טוב, אך חשוב לזכור שבכל מקרה עובד סיעודי הוא לא חתונה קתולית וניתן להחליפו.

 

מה מבחינת המיומנות?

יש אנשים שבטוחים באיזה שהוא מיתוס שהוא טועה ומטעה, וזה הזמן לנפץ אותו: מטפלים סיעודיים ישראלים לא פחות מיומנים ממטפלים סיעודיים זרים. יש כאלו שאומרים שהמנטליות הישראלית אינה מתאימה לטיפול סיעודי אך את זה אפשר להגיד על כל עובד זר אחר ברחבי העולם. הסבלנות הנדרשת היא עניין של התמחות, הבנה ומוסר בתפקיד וכמובן קווי אופי, וכמו שיש מטפלים ישראלים פחות מוצלחים יש גם מטפלים זרים פחות מנוסים ומסורים. לפחות בעניין זה אין מקום להשוואה כללית בין הקבוצות ולכן כדאי להשאיר את השיקולים בעיקר לאיכות הטיפול מול העלות שאתם מוכנים לשלם. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
מהם הסימנים לירידה בשמיעה אצל מבוגרים?
ירידה בשמיעה היא תופעה שכיחה בקרב בני ובנות הגיל השלישי, ופוגעת ב-30% מן המבוגרים לאחר גיל 65. הסיבות לירידה בשמיעה הן רבות ומגוונות, החל מסיבות גנטיות, סביבתיות דוגמת חשיפה ממושכת לרעשים חזקים, בריאותיות- עקב מחלה או פגיעה, כתוצאה מטיפול תרופתי מתמשך וסיבות נוספות.
לקריאה
איך להתמגן מווירוס הקורונה בגיל מבוגר?
וירוס הקורונה תקף את כולנו בחודשים האחרונים, אם בבידוד, בהשבתת העסק ועוד – אך כיצד לשמור על סבא וסבתא או כיצד להתמגן מפניו בגיל מבוגר רבים מאיתנו עוד שואלים.
לקריאה
בית אבות סיעודי
בתי אבות סיעודיים יכולים לשנות את איכות חייו של אהוב לבכם. אם אתם כבר לא מצליחים לעזור לו ויש גורמים רפואיים שממליצים לו להיות בבית אבות סיעודי כדאי לשקול זאת היטב. זה בדיוק הזמן להבין מהו, כיצד אפשר לבחור אותו נכון ולמה הוא כל כך חשוב לאיכות חיי המבוגר.
לקריאה
התנדבות בסיעוד לגיל השלישי
אם אתם נמצאים במצב שבו אתם מחפשים כיצד אפשר לתרום ולתת מעצמכם אז התנדבות לשירותי סיעוד לגיל השלישי יתאימו לכם, התנדבות כזו לגיל השלישי יאפשרו למטופלים לנהל את החיים בצורה הרבה יותר טובה, אז יהיה כדאי לכם לחשוב היטב על הבחירה שלכם ולשים לב שאתם עושים כל מה שאתם יכולים.
לקריאה
סימנים לסרטן המעי הגס
סרטן המעי הגס הוא שם גולל לגידולים במעי הגס, ברקטום או בתוספתן. זהו סוג הסרטן השלישי בשכיחותו בעולם והשני בשכיחותו בישראל כשבכל שנה מתגלים בארץ כ-3500 חולים חדשים. במאמר הבא ננסה להבין את גורמי הסיכון והסימנים לזיהוי מוקדם שלו.
לקריאה
תכנית הסיעוד החדשה
חוק הסיעוד האחרון, אשר נחקק ב-2018 הביא עמו בשורה של ממש עבור האוכלוסייה הקשישה המדינה. הרפורמה כוללת שורה של תקנות שנועדו להיטיב עם אוכלוסייה זו הן מבחינת גובה הקצבאות והן מבחינת הגדלת מספר שעות הטיפולים הסיעודיים.
לקריאה
העסקת עובד סיעודי ישראלי או זר
כאשר אתם או בני משפחתכם זקוקים לטיפול סיעודי, ואתם זכאים לסיוע לפי חוק הסיעוד, אתם צריכים לבחור בין מטפל ישראלי למטפל זר. ההבדלים ביניהם גדולים מאוד, הן במחיר והן במאפיינים של המטפל, ובמאמר זה ננסה להציג כמה שיותר מידע שיעזור לכם לבחור בין העסקתם.
לקריאה
אפוטרופוס – על הכשרות המשפטית והליך המינוי
אנשים בקרב האוכלוסייה המבוגרת שבינינו, מבוגרים, קשישים, סיעודיים ואחרים עם מוגבלויות פיזיות ו/או נפשיות שונות נדרשים במרבית המקרים לקבל עזרה ותמיכה צמודה שתסייע להם בהתנהלות יומיומית השוטפת.
לקריאה
שירותי אמבולנס לגיל השלישי
אם אתם בגיל השלישי בטח נתקלתם בכך שהחברים שלכם מנויים אל שירותי אמבולנס פרטי. יותר ויותר אנשים בגיל השלישי לא מסתפקים בשירותים שנותן מד"א ובוחרים לסמוך ידיהם רק על אמבולנס פרטי. השאלה היא למה? המשיכו לקרוא את המאמר ותמצאו את התשובות לכך.
לקריאה
ניהול רפואי אישי עבור בני הגיל השלישי
נושא הבריאות בגיל השלישי הוא בראש סדר העדיפויות וחשוב לוודא שיש מי שמטפל בעניינים הרפואיים על הצד הטוב ביותר
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.