forums

נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות

מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
 
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות

 

למה בית אבות מסוכן במצב חירום?

 

בית אבות הוא אחד המקומות הכי מסוכנים בכל מצב חירום שיהיה. מצבי החירום יכולים להיות מגוונים מאוד ובכל מקרה צריך לזכור כי האוכלוסייה המבוגרת נחשבת לפגיעה במיוחד. אפילו נזקים קטנים מאוד יכולים לפגוע בדיירים בבית האבות ואם נוסיף לכך את כמות הנוכחים שיש בו באותה העת נגלה מה פוטנציאל הנזק. חשוב גם לזכור כי אוכלוסיית הגיל השלישי יכולה להינזק אפילו מהלחץ ומאזעקות שונות בין אם מדובר על התקף לב או ירידה מהירה במדרגות שיכולה לגרום למעידות ולהחלקות.

 

על אלו מצבי חירום מדובר?

 

יש מגוון רחב של מצבי חירום שיכולים לקרות בכל בית אבות ברחבי הארץ. קודם נדבר על הסכנות שהסבירות להתרחשותן נמוכה יחסית כמו אירוע טרור או חטיפה. מצבים כאלו אמנם המסוכנים ביותר אך נדירים מאוד והאבטחה במקום גם ככה הדוקה מאוד. מה שכן יכול לקרות היא רעידת אדמה חזקה מאוד כאשר רעידה כזו יכולה להפתיע את הדיירים והם לא יידעו לאן לברוח הרי מדובר במקום גדול מאוד ומהירות התגובה שלהם איטית ביותר. לכל אלו מצטרפים נזקי השריפה שהיא הסכנה הגדולה והסבירה ביותר במקום כה גדול.

 

המבנה צריך להיות מוכן

 

אחרי שהבנו מה הסכנות שיכולות לקרות בבית האבות אפשר להבין כי רעידת אדמה ושריפות הן הסכנות הראשיות. לגבי רעידת אדמה, המבנה עצמו צריך להיות חזק ולהיבנות בסטנדרט העדכני יבותר וכמובן לעבור בדיקות תקינות אחת למספר שנים. לגבי השריפות, בכל בית אבות חייבות לפעול מערכות גילוי וכיבוי אש. בגלל שמדובר במצב כה רגיש, הרי שהדיירים יכולים להילכד די בקלות, המערכות חייבות להיות אוטומטיות. כמו כן צריך לזכור כי גם אם יהיו מטפים או ברזי כיבוי וצינורות כיבוי אש, סביר להניח שהדיירים המבוגרים לא יוכלו להשתמש בהם בעצמם.

 

היערכות צוות בית האבות

 

אחרי שהבנו את רגישות המצב בבית האבות והבנו כי הדיירים המבוגרים לא יכולים לדאוג לעצמם, והבנו כיצד המבנה מוכן לסכנות אלו בדמות מערכות כיבוי וגילוי אש, יש חשיבות רבה עוד יותר לצוות. הצוות שנמצא בבית האבות צריך להיות ערוך למצבי חירום מסוג זה כאש המצבים הללו יכולים לקרות בכל רגע נתון. הצוות צריך להיות מנוהל וכל אחד ממנו, כולל העובדים החדשים, צריכים להבין על מי הם אחראיים, מה היה התפקיד שלהם במצב כזה ומה הנזקים שיכולים לקרות בלי העזרה שלהם. ההיערכות הזו נבדקת בתרגילים שונים, שנערכים בבית האבות.

 

כיצד אפשר לתכנן את ההיערכות?

 

כדי שיהיו אמצעי הגנה מספקים למצב של שריפה ובכלל לכל סכנה אחרת, יש צורך בתיק שטח מתאים. תיק השטח הוא למעשה מקבץ של מסמכים, שרטוטים ותכניות פעולה בשעת חירום כך שהעסק, כולל עסקים כמו בתי אבות, יידעו מה צריך לעשות בכל מצב, מי האחראיים ואלו כוחות צריכים להגיע ולפעול במקום. את ההיערכות הזו יש לבצע עם חברת ייעוץ ובטיחות חיצונית שתלווה את בית האבות משלביו הראשונים ועל כל חידוש שיתבצע בו, בין אם חידוש של המקום או חידוש הרישיון שלו. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
היערכות למצב חירום בדיור מוגן
מאות בתי דיור מוגן פועלים ברחבי הארץ ומספקים איכות חיים לבני גיל הזהב. אלא שמעבר לשגרת הפעילויות היום-יומית, על המבנים הללו להיות ערוכים לשעת חירום, עם דגש מרכזי על אירועי שריפה. כיצד ניתן להיות ערוכים מבעוד מועד לכל צרה שלא תבוא? על כך בכתבה הבאה.
לקריאה
חידושים אחרונים בתחום הקלנועיות
הקלנועית הינה כלי רכב אשר נמצא לרוב בשימוש של בני הגיל השלישי. היא מקלה את החיים של אוכלוסייה זו ומאפשרת נסיעה נוחה למרחקים קצרים. המאמר הבא מציג את החידושים האחרונים בתחום הקלנועיות אותם מוטב שתכירו טרם רכישת קלנועית חדשה.
לקריאה
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.