forums

קורס עזרה ראשונה לגמלאים

קורס עזרה ראשונה, הינו קורס שבד"כ רצוי ואף חובה לכל אדם באשר הוא לעבור, וכן גם לגיל השלישי או לגמלאים כדאי ללמוד לימודים אלו זה אשר יכול להשפיע ולסייע רבות במהלך החיים.
 
קורס עזרה ראשונה לגמלאים

 

איזה קורס עוברים הגמלאים ומתי?

 

קורס עזרה ראשונה יכול לעזור לאנשים רבים ולא רק לגמלאים. תלמידי בית ספר עוברים ברמה בסיסית בכיתה י', חיילים עוברים אותו במהלך הטירונות, גם מורים עוברים אותו בלימודי התואר שלהם וכמובן גם עוברים ריענונים כל שנה. גם הגמלאים יכולים לעבור קורס עזרה ראשונה כיוון שהוא יכול לעזור להם מאוד להתכונן למספר בעיות שיכולות לעלות. הבעיות הללו יכולות להיות בבני משפחתם, בנות או בני זוגם וכמובן בהם בעצמם. לימודים אלו יכולים להיות מהנים במיוחד והם למעשה מצילים חיים, שלא כמו לימודים אחרים שהם רק מעניינים. את הקורס הם יכולים לעבור בפרישה.

 

מה לומדים בקורס עזרה ראשונה זה?

 

בכל מה שקשור לרפואת חירום עזרה ראשונה לגמלאים יש ללמוד את כל הנושאים הבסיסיים. הנושאים הללו כוללים בעיקר החייאה כאש זה הנושא הראשי שאותו לומדים בקורס כאשר צריך לזכור שקורס כזה יכול להיות גם כמה שעות בלבד. לימודי עזרה ראשונה כולל רק את הידע שצריך לרפואת חירום הכי נפוצה שיש כמו למשל מחלות מפורסמות כדוגמת סוכרת, אפילפסיה, אסטמה וכולה. כמובן שיש צורך גם ללמוד על עצירת דימומים בשיטות שונות כאשר הגמלאים יכולים למצוא את עצמכם בתאונת דרכים כלשהי, בעצמם או בתור עוברי אורח, והם יכולים להגיש עזרה והצלה.

 

היכן יכול לעבור הקורס ועל ידי מי?

 

הקורס יכול לעבור במקומות שמקום העבודה יגדיר ולרוב הוא יעבור בין כותלי המפעל או המשרד. יש גם כל מיני מתנ"סים וחדרי לימוד שבהם אפשרי וניתן לעבור כאשר זה כבר תלוי בסוג הלימוד ובאורך שלו. יש כאלה ארוכים יותר שנמשכים 40 שעות ויש שנמשכים 8 או 10 שעות בלבד. כמובן שככל שהקורס יהיה ארוך יותר כך הוא יהיה מעמיק יותר וזו נקודה שצריך לשקול היטב, הרי מצד אחד עוד מידע יכול לעזור לגמלאים ומצד שני הוא יכול להכביד עליהם מאוד, להאריך את הקורס ולמעשה להשיג מטרה הוכה של חוסר עניין או חוסר הפנמה של הנושאים גם אחרי הלמידה.

 

מדוע חשיבות הקורס גבוהה כל כך?

 

רפואת חירום עזרה ראשונה לגמלאים חשובה מאוד בעיקר בגלל גיל הגמלאים. גמלאים יהיו בני 67 לפחות כאשר גמלאות יהיו בנות 62 וזה גיל שבו מתחילות בעיות רבות. הבעיה היא לא רק חוסר הידע לגבי הבעיות והסימנים השונים אלא חוסר המודעות גם כאשר מכירים אותם. השאננות יכולה להיות הרסנית ביותר וזה בדיוק מה שקורס עזרה ראשונה מתקן. בקורס עזרה ראשונה ילמדו הגמלאים מה הסימנים לאירוע מוחי, מה הסימנים לפריצת סוכרת וכן הלאה. אלו סימנים שבסופו של דבר יעזרו להם להבין מה קורה ולספק פתרון מהיר עד כמה שניתן. רק כך שאפשר לחיות חיים בריאים ונכונים יותר.

 

  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
עיסוי לשיכוך כאבי מפרקים בגיל השלישי
כאבי פרקים הינם תופעה שכיחה בקרב הגיל השלישי, וגורם ישיר לתלונות על ירידה משמעותית באיכות החיים. עתה, מחקר חדש מראה כי ייתכן שלצד טיפול תרופתי, עיסוי מקצועי עשוי להועיל בשיכוך הכאב ובהרחבת טווח התנועה.
לקריאה
מוצרים חדשניים טכנולוגיים למבוגרים
עם ההתקדמות וההתפתחות המשמעותית שעברה הרפואה בשנים האחרונות, עלתה גם תוחלת החיים. חלקה של האוכלוסייה המבוגרת בעולם, כולל בישראל, הוא גדול יותר. לכן, ישנו כל הזמן פיתוח מוצרים חדשניים שיסייעו לאוכלוסייה המבוגרת בפעולות בהן ישנו קושי, מה שיאפשר להעלות את איכות החיים. בין מוצרים אלה:
לקריאה
ניתוח ארטרוסקופיה בגיל השלישי
כאבי רגליים בגיל השלישי עלולים להעיד במקרים מסוימים על הצורך בניתוח ארטרוסקופיה. במאמר הבא נסביר מה מאפיין את הניתוח הזה, כיצד הוא מונע כאבים ומה כולל הטיפול
לקריאה
ניתוח ארטרוסקופיה בגיל השלישי
כאבי רגליים בגיל השלישי עלולים להעיד במקרים מסוימים על הצורך בניתוח ארטרוסקופיה. במאמר הבא נסביר מה מאפיין את הניתוח הזה, כיצד הוא מונע כאבים ומה כולל הטיפול
לקריאה
טיפול הומאופתיה בגיל השלישי
יותר ויותר אנשים מעבר לגיל הפרישה חיים בבריאות טובה יותר. מה הכוונה? תנאי החיים הממוצעים והטיפולים המשופרים במחלות זיהומיות ואחרות נחשבות בדרך לסיבות העיקריות לכך.
לקריאה
העלמת ורידים ברגליים בגיל השלישי
ורידים בולטים ברגליים היא בעיה בריאותית שכיחה במדינות המערב, והשכיחות שלה עולה עם הגיל. מחקרים אפידמיולוגיים מראים שלרבע מהאוכלוסייה הבוגרת יש בעיית ורידים ברגלים, כאשר השכיחות גבוהה יותר בקרב נשים (30%-25%) מאשר בקרב גברים (20%-10%).
לקריאה
בעיות בעיכול בקרב הגיל השלישי
מערכת העיכול היא אזור מסועף בגוף ואנשים רבים סובלים במרוצת השנים מבעיות עיכול. אלה מתעוררות בעיקר כשיש קושי בספיגת המזון בגוף והתוצאה היא כאבי בטן, עצירות או שלשולים.
לקריאה
טיפול הידרותרפיה ושיקום לקשישים
בשנים האחרונות הפכו טיפולי הידרותרפיה למקובלים מאוד בקרב קבוצות גיל שונות. שיטה זו נעשית בבריכה טיפולית ובליווי מדריכים מקצועיים (או פיסיותרפיסטים שעברו הכשרה בתחום). הטיפול נמצא מתאים מאין כמוהו גם לבני גיל הזהב, בריאים או אפילו סיעודיים. איך זה עובד?
לקריאה
החלפת מפרק ירך בגיל מבוגר
מפרק הירך נשחק במהלך השנים ובאופן משמעותי לאחר גיל 50. במידה ואתם סובלים מכאבים ובעיות במפרק הירך חשוב לדעת כי ניתן להיפטר מבעיות אלו ולחזור לשגרת חיים רגילה באמצעות ניתוח החלפת מפרק ירך, אשר נחשב כיום לשכיח ובטוח יותר עבור המנותח.
לקריאה
כורסאות טלוויזיה לבני הגיל השלישי
כורסאות טלוויזיה נוחות יכולות לשפר את איכות החיים של בני הגיל השלישי. אך איזו כורסה תתאים לאוכלוסיה זו? במאמר זה נלמד לבחור כורסה בעל פיצ'רים מיוחדים המספקים מענה אופטימליים עבור הצרכים של אוכלוסיית גיל הזהב.
לקריאה
 
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.