forums

רפואה סינית לכאבי גב בקרב גמלאים

רפואה סינית היא רפואה עתיקת יומין המוכיחה את יעילותה הרבה בכל טיפול. במקרים רבים במקרים שהרפואה הקונבנציונלית אינה מוצאת פתרונות, הרפואה הסינית היא זו שמשפרת את איכות החיים.
 
רפואה סינית לכאבי גב בקרב גמלאים

רפואה סינית


הרפואה הסינית, כפי שציינו, מטפלת במקרים רבים בקרב מגוון גילאים, מהצעירים ביותר ועד הבוגרים ביותר. איכות החיים של המטופלים הגמלאים בעלי בעיות רפואיות שונות כולל פציעות מורכבות בשל תאונות דרכים, פציעות של חיילים וחולים במחלות כרוניות קשות.

 

שימוש בחלקים אחרים בגוף

 

רפואה סינית הנקראת גם אקופונקטורה, היא ביצוע של תהליכים רפואיים באיברים שונים בגוף תוך שימוש במחטים דקות שלכל אחת מהן יש מטרה של הנעת האנרגיות התקועות בגוף, הקלה ברמת הכאבים וטיפול בחוסר איזון שיוצר בעייתיות בפעילותם של איברים שונים. אחת הפעולות הזוכות לאפקט הרחב ביותר הוא טיפול בכאבים מסוג תחתון גב כאבי וגב אמצעי.

 

שימוש ברפואה סינית

 

מומחים ברפואה סינית בכל העולם מבצעים טיפולים המשככים כאבים כרוניים וחמורים במיוחד, התקפי כאב כמו כאבי גב החוזרים בכל עונה או במיגרנות. הטיפולים מסייעים גם לאנשים הסובלים מבעיות אורתופדיות בגפיים השונות, בעיות נשימה כמו קוצר נשימה או אסטמה. הטיפול מחזק את המערכת החיסונית ומשפר את מצבם הרפואי של חולי סרטן הנמצאים במהלך או אחרי טיפול כימותרפי המחליש אותם מאד.

 

טיפולים ברפואה סינית

 

מטפלים העוסקים בדיקור סיני, משוחחים עם המטופל בקליניקה, מקבלים מידע על מצבו הרפואי, מחלותיו, כאביו וכו'. לאחר מכן הם מבצעים אבחון מדויק של מצבו הכולל את ספירת פעימות הדופק שלו, דבר המוביל את המטפל להחלטה אילו מחטים כדאי להכין עבורו ובאילו מקומות רצוי להציב אותם.

 

מדקר מומחה

 

מדקרים מומחים המבצעים את הדיקור ברפואה סינית אינם מכאיבים לגמלאים בדרך כלל, המחטים אינן מכילות חומרים כלל והשינוי בתחושה ובהרגשה נובע מהכוחות הפנימיים של הגוף הנעים על פי ההשפעות של פעולת המחטים.

 

מיקום הדקירה

 

המטפל מבצע את הדקירות במקומות השונים והם נשארים במקום זה במשך כעשרים דקות. במהלך פרק זמן זה, המטפל בודק שוב את הדופן של המטופל כדי לראות אם חל שיפור בקצב הפעימות המעיד על שיפור במצבו הבריאותי.

 

תורת המחטים

 

התורה הסינית טוענת שכל תחושה נפשית או כל מחלה גופנית היא למעשה הוצאה של בעיה חמורה יותר בגוף. המחטים מטפלות בשורש הבעיה כדי שהגוף יבריא בסוגים שונים של חולי כולל זה הנובע מבעיות נפשיות. במקרים כמו התקפי חרדה, דיכאון, דיכאון אחרי לידה, לחצים נפשיים ועוד, רואים שינוי מהיר מאד ללא כל תופעת לוואי, דבר שמשפר מאד את תחושתם והרגשתם הכללית של המטופלים הללו.

 

טיפולים מיוחדים

 

המטפלים מבצעים גם טיפולים מיוחדים לנשים גמלאיות כדי לאזן את מצבן ההורמונלי, לשפר את הרגשתן ולהיטיב את איכות השינה שלהן שנחוצה להם מאד, דבר שיצור שינוי חיובי מאד בבריאותן. בתום הטיפול ועל פי תוצאותיו, ממליץ המטפל אם יש צורך במתן טיפולים נוספים וכמה. אלה יכולים להיות טיפולים ייעודיים לפתרון בעיה ספציפית או לחילופין טיפולים לתחזוקה שוטפת של הגוף. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
טיפול הידרותרפיה ושיקום לקשישים
בשנים האחרונות הפכו טיפולי הידרותרפיה למקובלים מאוד בקרב קבוצות גיל שונות. שיטה זו נעשית בבריכה טיפולית ובליווי מדריכים מקצועיים (או פיסיותרפיסטים שעברו הכשרה בתחום). הטיפול נמצא מתאים מאין כמוהו גם לבני גיל הזהב, בריאים או אפילו סיעודיים. איך זה עובד?
לקריאה
החלפת מפרק ירך בגיל מבוגר
מפרק הירך נשחק במהלך השנים ובאופן משמעותי לאחר גיל 50. במידה ואתם סובלים מכאבים ובעיות במפרק הירך חשוב לדעת כי ניתן להיפטר מבעיות אלו ולחזור לשגרת חיים רגילה באמצעות ניתוח החלפת מפרק ירך, אשר נחשב כיום לשכיח ובטוח יותר עבור המנותח.
לקריאה
כורסאות טלוויזיה לבני הגיל השלישי
כורסאות טלוויזיה נוחות יכולות לשפר את איכות החיים של בני הגיל השלישי. אך איזו כורסה תתאים לאוכלוסיה זו? במאמר זה נלמד לבחור כורסה בעל פיצ'רים מיוחדים המספקים מענה אופטימליים עבור הצרכים של אוכלוסיית גיל הזהב.
לקריאה
סדנת בריאות טבעית לגיל השלישי
איזה סדנאות בריאות קיימות עבור בני הגיל השלישי? למה צריך ללכת סדנאות בריאות ומה אפשר להפיק מהן? את כל התשובות תמצאו במאמר הבא ובין הסדנאות השונות תוכלו להתרשם גם מתזונה נכונה וגם משילוב ספורט.
לקריאה
השתלה בזאלית בגיל השלישי
בעידן שבו תוחלת החיים גדלה משמעותית, נדרשים פתרונות מתקדמים יותר בכל מה שקשור לרפואה בגיל השלישי, אחד התחומים ברפואה הדורשים פתרונות מתקדמים לגיל השלישי הוא תחום השיניים. השתלת שיניים בזאלית היא הפתרון הטוב ביותר שיש לרפואה להציע בתחום רפואת השיניים.
לקריאה
ניתוח אורתוגנטי בקרב הגיל השלישי
לקריאה
רפואה סינית לכאבי גב בקרב גמלאים
רפואה סינית היא רפואה עתיקת יומין המוכיחה את יעילותה הרבה בכל טיפול. במקרים רבים במקרים שהרפואה הקונבנציונלית אינה מוצאת פתרונות, הרפואה הסינית היא זו שמשפרת את איכות החיים.
לקריאה
טיפול בחומצה היאלורונית בגיל השלישי
חומצה היאלורונית יכולה לתרום רבות לבני הגיל השלישי, במיוחד בדורנו שהגיל השלישי ארוך בשנים וכן לרובם יש את הצורך להישאר צעירים בנפש, ברוח ובמראה החיצוני.
לקריאה
קורס עזרה ראשונה לגמלאים
קורס עזרה ראשונה, הינו קורס שבד"כ רצוי ואף חובה לכל אדם באשר הוא לעבור, וכן גם לגיל השלישי או לגמלאים כדאי ללמוד לימודים אלו זה אשר יכול להשפיע ולסייע רבות במהלך החיים.
לקריאה
צניחת רחם בגיל השלישי
צניחת רחם היא אחת מהתופעות המוכרות ביותר והיא יכולה לעתים גם להיות מסוכנת. אפשר למנוע אותה על ידי טיפול מונע ושגרת חיים בריאה יותר וגם כאשר היא כבר קרתה, יש אפשרות לטפל בה ביעילות. מה קורה כאשר ישנה צניחת רחם בגיל השלישי? הנה כמה הסברים חשובים על הנושא.
לקריאה
 
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.