forums

איתור נכסים בחו"ל לניצולי שואה

רבים לא יודעים, אך עד היום ניתן לאתר נכסים בחו"ל של ניצולי שואה. כיצד עושים זאת ולמי פונים? כל התשובות במאמר הבא לפניכם. מביצוע השבת הנכס ועד השבתו.
 
איתור נכסים בחו

הנכסים האבודים של ניצולי השואה

 

כשהגיעו המוני יהודים מאירופה בשנות ה-40 וה-50, הם הגיעו לעתים בלי כלום. הם הגיעו אך ורק עם מזוודה שהיו בה בגדים כאשר במקום שממנו הם באו נותר כל רכושם והונם. לעתים מדובר בבית גדול ולעתים אפילו בכמה בתים, וכמובן בתכשיטים רבים ועוד נכסים שיש להם ערך כספי גבוה. כמובן שעם הרכוש האבוד כמו בגדים או מוצרי חשמל אין מה לעשות אך נכסים עוד אפשר לקבל בחזרה, בעיקר כאשר מדובר במגרשים או בבתים. אמנם התהליך לא יהיה פשוט כי כנראה קיימים בעלים חדשים, שלא תמיד ידעו שמדובר בנכס של ניצול שואה שברח ממקום מגוריו, אך זה אפשרי.

 

נכסים משמעותיים לאיכות חיים

 

הנכסים שלא ניצולי השואה לא צריכים לחזור אליהם רק כדי להעביר את הנקודה ולעשות צדק, אלא בגלל שמדובר בכאלה בעלי ערך כספי גבוה מאוד ובעלי משמעות כלכלית מהפכנית עבור אותם ניצולים. כידוע לכולנו, ניצולי שואה לא חיים בעושר בישראל, וכך למעשה גם אינם חיים באושר. ניצולי שואה חיים בעיקר מקצבאות שהם מקבלים מהביטוח הלאומי ומממשלת גרמניה ולמעשה אין אפשרות לחיות בכבוד רק מהם, זאת בגלל אי היכולת לעבוד בגל לגילם וגם בגלל הטראומות הנפשיות שעברו בעבר. כאשר יש נכס שווה כמה מאות אלפי שקלים החיים שלהם ייראו הרבה יותר טובים.

 

כיצד אפשר להשיב את הנכסים?

 

כדי להשיב את הנכסים יש צורך לעבוד עם חברות שעוסקות בנושא ויש לא מעט כאלו. יש חברות שמקשרות בין סוכנים ישראלים או יהודים שנמצאים במדינות אירופה שבהם הייתה שואה לבין היהודים בארץ, וכך למעשה עוזרות לפתח שיח. חשוב לזכור כי ההשבה תתבצע רק לאחר תהליך ארוך שלעולם לא יבטיח לכם שהנכס יגיע, אך בסבירות גבוהה זה תסריט אפשרי ויסבירו לכם את זה לפי המסמכים שיש לכם ולפי פרמטרים נוספים. השבת הנכסים יכולה להתבצע עם משרד חקירות מור או משרדי חקירות אחרים שמומחים בעניינים אלו והבחירה במשרד תהיה החשובה ביותר שתקבלו.

 

כיצד מתבצע איתור הנכס בפועל?

 

איתור הנכס בפועל מתבצע בכמה שיטות כאשר צריך לזכור כי השיטות הללו יכולות להיות שונות מאוד ממשרד חקירות אחד למשנהו. הלקוח צריך תחילה להראות את כל המסמכים שיש ברשותו למשרד החקירות וכמובן לשתף אותו בכל המידע גם אם הוא רק בעל פה. בכל מקרה איתור הנכס יתבצע בכל מיני שיטות, כמו למשל חיפוש בארכיונים כדי להבין מי היה הבעלים הראשון, תמונות שונות, אזכורים וכמובן תעודות בעלות. יש צורך לגייס הוכחות שיוכיחו שמדובר בנכס של אותו ניצול שואה וזו משימה לא פשוטה בכלל, ודאי מול מערכת המשפט באותה מדינה.

 

כיצד לבחור את משרד החקירות?

 

אם אתם רוצים לשפר את הסיכויים שלכם לקבל את הנכס ששייך לכם בחזרה אתם חייבים לבחור בצוות מקצועי ומנוסה. ללא ניסיון אי אפשר להתעסק בתחום הזה כי הוא רגיש מאוד, וכל טעות קטנה אפילו בפרט הכי שולי שיש יכולה להיות גורלית לתהליך כולו. יש צורך לעבוד ביסודיות ובמהירות רבה ככל הניתן ולשם כך יש לבצע סקר שוק ולהתרשם מכל משרד חקירות בפגישה בארבע עיניים. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
מימוש זכויות רפואיות בגיל השלישי
רבים מאתנו אינם מודעים לזכויות אשר מגיעות לנו, בין אם זה בעבודה ובין אם במצבים שונים בחיים. בפרט, הגיל השלישי – שאינו נגיש למידע בהשוואה לצעירים שהכל זמין להם לבדיקה. במאמר זה נדון אודות מימוש זכויות רפואיות בקרב הגיל השלישי.
לקריאה
איתור נכסים בחו"ל לניצולי שואה
רבים לא יודעים, אך עד היום ניתן לאתר נכסים בחו"ל של ניצולי שואה. כיצד עושים זאת ולמי פונים? כל התשובות במאמר הבא לפניכם. מביצוע השבת הנכס ועד השבתו.
לקריאה
ניצול כלכלי של קשישים
רוצים לשמור על ההורים שלכם להימנע ממצב שבו הם מנוצלים כלכלית? ניצול כלכלי של קשישים זו מגפה של ממש, ויש מה לעשות בעניין. כך תפעלו במידה ועולים חשדות לניצול שכזה.
לקריאה
פיטורי עובד לפני גיל פרישה
הידעתם שפיטורי עובד לפני גיל פרישה יכול להיחשב לאפליה בשל גיל? דעו לכם שיש מה לעשות במקרה כזה. כך תפעלו במידה ופוטרתם מעבודתכם רגע לפני היציאה לגמלאות.
לקריאה
קבלת תשלומי פנסיה מארה"ב
תושבי ישראל שהגיעו לגיל פרישה ועבדו בעברם אצל מעסיק אמריקאי בארה"ב שהפריש להם כספים לפנסיה ייתכן וזכאים להחזרי מס של אלפי דולרים, סקרנים? קראו את השורות הבאות ופנו להתייעץ עם רואה חשבון למיסוי אמריקאי למימוש זכאותכם.
לקריאה
השלכות משפטיות של זוגיות בגיל השלישי
העלייה בתוחלת ואיכות החיים יצרה שפע של זוגיות חדשות בקרב בני הגיל השלישי. זוגיות זו לרוב מפיחה חיים חדשים בקרב כל אחד מבני הזוג, יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון את ההשלכות של זוגיות זו בכדי להימנע מסכסוכים ובעיות משפטיות.
לקריאה
זכויות ביטוח לאומי בגיל השלישי
גיל הזהב, עבור מרבית האנשים המבוגרים בישראל, הינו גיל בו הם נמצאים בשלב בחייהם בו הם אינם עובדים ואינם משתכרים לפרנסתם – מאידך זקוקים הם לכספים עבור ניהול חייהם השוטפים, כאשר בגיל זה ישנם צרכים שונים שמקורם לרוב בבעיות בריאות ובעיות זקנה.
לקריאה
זכויות עובדים זרים לסיעוד
עובד זר בישראל זכאי לאותם תנאי עבודה שעובד ישראלי זכאי להם. נוסף על זכויות בסיסיות אלו מעסיקים חייבים לספק לעובדיהם הזרים הסכם עבודה בכתב, ביטוח בריאות פרטי ומגורים הולמים.
לקריאה
תג נכה לגיל השלישי
ישנו מגוון רחב של זכויות בעבור אזרחים ותיקים חלקן ניתנות לכל אזרח ותיק וחלקן מותנות. קבלת תג נכה הינה זכות השמורה לכל אדם העומד בחוק הקבוע עבור חניה לנכים.
לקריאה
מימון כיסאות גלגלים לבני הגיל השלישי
כיסא גלגלים כהכרח לאיכות חיים. חשוב להבין שהכיסא תומך ומקל בחיי היום יום של מבוגרים רבים. לכן חשוב לדעת מה הזכויות וכיצד ניתן להקל על ההוצאות הקשורות אליו.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.