forums

תכנית הסיעוד החדשה

חוק הסיעוד האחרון, אשר נחקק ב-2018 הביא עמו בשורה של ממש עבור האוכלוסייה הקשישה המדינה. הרפורמה כוללת שורה של תקנות שנועדו להיטיב עם אוכלוסייה זו הן מבחינת גובה הקצבאות והן מבחינת הגדלת מספר שעות הטיפולים הסיעודיים.
 
תכנית הסיעוד החדשה

הקשיים של האוכלוסייה הקשישה בישראל

 

בכל הנוגע לעתיד, רבים מוצאים עצמכם חוששים מהבאות, בעיקר שתחום הסיעוד בארץ אינו ברור לכולם ובעיקר בזמן שלא כל קשיש מכיר את הזכויות שלו. מלבד זאת, בירוקרטיה סבוכה, העדר מערכת הסברה וקצבאות זקנה נמוכות - תורמות להרעת מצב האוכלוסייה המבוגרת בארץ. כיום ישנם לא מעט אנשים שנזקקים לטיפול סיעודי, בעוד שעזרה זאת מעלה את איכות החיים, כמו גם מסייעת לצלוח סיטואציות קשות של הזדקנות, בדידות, התמודדות עם מחלות קשות ותפקוד בעת קשיים פיזיים וקשיים רגשיים.  

 

ביטוחים בישראל

 

זה נכון, מדינת ישראל הינה מבין הבודדות שמבטחות את תושביה, החל מביטוח סיעודי עד לביטוח לאומי: מה שחשוב במיוחד לקיום והתנהלות נוחה יותר בחיי היום יום. לכן שינויים בחוקים ורפורמות חדשות יכולות לסייע לרבים לצלוח את תלאות החיים ולהזדקן בכבוד.

 

מה צריך לדעת על תכנית הסיעוד החדשה?

 

תכנית זאת  נועדה לאפשר פתרון לקשיים ובעיות שטמונות בביטוח שנועד עבור קשישים, כאשר התכנית מטרתה לשפר את מצב האוכלוסייה המבוגרת בישראל. התכנית מושתת על מציאת פתרון עבור מבוטחים שמצבם הכלכלי אינו טוב, תוך הקניית מענה עבור אוכלוסיות הקשישים המוחלשות.

 

מה בתכנית?

 

תכנית הסיעוד החדשה מבוססת על התכנית הקודמת שהקנה הביטוח הלאומי, תוך שחוק הסיעוד לשנת 2018 משפר במידה רבה את השירותים והטיפול שניתן לקשישים במדינה.

 

התקנות והחוקים החדשים

 

בין התקנות והחוקים החדשים נקבע כי מקבלי הטיפול הסיעודי יוכלו לקבל יותר שעות טיפול בביתם, כאשר כיום מקבלים שישים סיוע של 22 שעות בממוצע, בעוד שהגדלת כמות השעות תעלה ל30 שעות בשבוע. שעות אלה שוות ערך לגמלה של 5,000 שקלים אותה יוכל לקבל הקשיש במידה ולא יזדקק למטפל סיעודי, בזמן שהגמלה עבור קשישים גדלה בעקבות החוק ב 1,500 שקלים.

 

קבלת קצבה חודשית גבוה יותר

 

עוד בתכנית הסיעוד החדשה, יוכלו קשישים לקבל מקופות החולים שבהם הם חברים קצבה חודשית העומדת על ממוצע של 8,500 שקלים בחודש. כיום יותר מבוטחים הינם בעלי ביטוח סיעודי שנעשה דרך קופות החולים. חשוב לדעת כי מבחני ההכנסה של הביטוח הלאומי לא ישתנו, תוך שאנשים סיעודיים שהכנסתם שמה אותם בהגדרה של מעמד הביניים - יקבלו קצבת סיעוד בסכום של 1,000 שקלים בלבד. לכן כעת עובדים המחוקקים על שינוי מבחן הזכאות ומדרגות הזכאות כך שיתאימו גם לבני מעמד הביניים.

 

ומה לגבי חדשות טובות?

 

החדשות הטובות הן שבעקבות תכנית הסיעוד החדשה, הבירוקרטיה הסבוכה לקבל הגמלה תהפוך לפשוטה יותר עבור בני גיל הזהב, בעוד שבין לבין נעשה עידוד לטיפול בקשישים על ידי הגדלת מעורבות קופות החולים בטיפול, כמו גם ששירותים קהילתיים יתרחבו עבורם. בנוסף יוכלו להיעזר מבוטחים סיעודיים בטיפולי שיניים בעלויות נמוכות, תוך שילדיהם של המבוטחים יצורפו אוטומטית אל תכניות הביטוח של קופות החולים.

  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
מהם הסימנים לירידה בשמיעה אצל מבוגרים?
ירידה בשמיעה היא תופעה שכיחה בקרב בני ובנות הגיל השלישי, ופוגעת ב-30% מן המבוגרים לאחר גיל 65. הסיבות לירידה בשמיעה הן רבות ומגוונות, החל מסיבות גנטיות, סביבתיות דוגמת חשיפה ממושכת לרעשים חזקים, בריאותיות- עקב מחלה או פגיעה, כתוצאה מטיפול תרופתי מתמשך וסיבות נוספות.
לקריאה
איך להתמגן מווירוס הקורונה בגיל מבוגר?
וירוס הקורונה תקף את כולנו בחודשים האחרונים, אם בבידוד, בהשבתת העסק ועוד – אך כיצד לשמור על סבא וסבתא או כיצד להתמגן מפניו בגיל מבוגר רבים מאיתנו עוד שואלים.
לקריאה
בית אבות סיעודי
בתי אבות סיעודיים יכולים לשנות את איכות חייו של אהוב לבכם. אם אתם כבר לא מצליחים לעזור לו ויש גורמים רפואיים שממליצים לו להיות בבית אבות סיעודי כדאי לשקול זאת היטב. זה בדיוק הזמן להבין מהו, כיצד אפשר לבחור אותו נכון ולמה הוא כל כך חשוב לאיכות חיי המבוגר.
לקריאה
התנדבות בסיעוד לגיל השלישי
אם אתם נמצאים במצב שבו אתם מחפשים כיצד אפשר לתרום ולתת מעצמכם אז התנדבות לשירותי סיעוד לגיל השלישי יתאימו לכם, התנדבות כזו לגיל השלישי יאפשרו למטופלים לנהל את החיים בצורה הרבה יותר טובה, אז יהיה כדאי לכם לחשוב היטב על הבחירה שלכם ולשים לב שאתם עושים כל מה שאתם יכולים.
לקריאה
סימנים לסרטן המעי הגס
סרטן המעי הגס הוא שם גולל לגידולים במעי הגס, ברקטום או בתוספתן. זהו סוג הסרטן השלישי בשכיחותו בעולם והשני בשכיחותו בישראל כשבכל שנה מתגלים בארץ כ-3500 חולים חדשים. במאמר הבא ננסה להבין את גורמי הסיכון והסימנים לזיהוי מוקדם שלו.
לקריאה
תכנית הסיעוד החדשה
חוק הסיעוד האחרון, אשר נחקק ב-2018 הביא עמו בשורה של ממש עבור האוכלוסייה הקשישה המדינה. הרפורמה כוללת שורה של תקנות שנועדו להיטיב עם אוכלוסייה זו הן מבחינת גובה הקצבאות והן מבחינת הגדלת מספר שעות הטיפולים הסיעודיים.
לקריאה
העסקת עובד סיעודי ישראלי או זר
כאשר אתם או בני משפחתכם זקוקים לטיפול סיעודי, ואתם זכאים לסיוע לפי חוק הסיעוד, אתם צריכים לבחור בין מטפל ישראלי למטפל זר. ההבדלים ביניהם גדולים מאוד, הן במחיר והן במאפיינים של המטפל, ובמאמר זה ננסה להציג כמה שיותר מידע שיעזור לכם לבחור בין העסקתם.
לקריאה
אפוטרופוס – על הכשרות המשפטית והליך המינוי
אנשים בקרב האוכלוסייה המבוגרת שבינינו, מבוגרים, קשישים, סיעודיים ואחרים עם מוגבלויות פיזיות ו/או נפשיות שונות נדרשים במרבית המקרים לקבל עזרה ותמיכה צמודה שתסייע להם בהתנהלות יומיומית השוטפת.
לקריאה
שירותי אמבולנס לגיל השלישי
אם אתם בגיל השלישי בטח נתקלתם בכך שהחברים שלכם מנויים אל שירותי אמבולנס פרטי. יותר ויותר אנשים בגיל השלישי לא מסתפקים בשירותים שנותן מד"א ובוחרים לסמוך ידיהם רק על אמבולנס פרטי. השאלה היא למה? המשיכו לקרוא את המאמר ותמצאו את התשובות לכך.
לקריאה
ניהול רפואי אישי עבור בני הגיל השלישי
נושא הבריאות בגיל השלישי הוא בראש סדר העדיפויות וחשוב לוודא שיש מי שמטפל בעניינים הרפואיים על הצד הטוב ביותר
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.