forums

ניתוח אורתוגנטי בקרב הגיל השלישי

 
ניתוח אורתוגנטי בקרב הגיל השלישי
ניתוח אורתוגנטי הוא אחד הניתוחים המסובכים ביותר שיש והוא נועד לתקן את הלסת. עם זאת אין מה לחשוש ממנו ולהיפך, יש לבצע אותו למרות כל ההכנות וההתאוששות הארוכה כיוון שהוא משפר את חיי המטופלים אפילו אם הם בגיל השלישי.

 

מהו ניתוח אורתוגנטי ולמה הוא נדרש?

 

ניתוח אורתוגנטי הוא למעשה אחד הניתוחים החשובים בותר מכיוון שהוא יכול לתקן את הלסת אין ספק שברוב המקרים יישור שיניים יצליח לתקן את הלסת אך כאשר הוא לא יכול להיות הפתרון היחידי יש צורך לעבור את הניתוח האורתוגנטי שכמובן יהיה מסובך יותר. ניתוח זה למעשה יכול להיות מסובך במיוחד כי הוא כולל כירורגיה לפה וללסת, ידוע בסיבוכים הקשים שיכולים להיות בו. הניתוח חשוב מאוד לאיכות חייו של המטופל כיוון שאם גירת הלסת אינה תקינה הוא יכול לסבול מאוד גם ממראה אסתטי לא רצוי, גם מפציעות בעקבות הנשיכה וכמובן גם בריאות הפה הכללית נפגעת מאוד.

 

מה מיוחד בניתוח לבני הגיל השלישי?

 

ניתוח אורתוגנטי יכול להתבצע בכל שלב בחיים כולל בגיל השלישי. אין ספק שבגיל השלישי ניתוח כזה צריך להישקל פעמיים אך בכל זאת ניתוח אורתוגנטי יכול לעזור ולשפר משמעותית את איכות החיים של המטופל וכן למנוע אצלו בעיות נוספות. גם ככה לבני הגיל השלישי הרבה יותר קשה להסתדר בשגרת החיים הרגילה וגם כשמדובר על בריאות הפה היא בדרך כלל תהיה לקויה יותר. לכן יש צורך לבדוק היטב מה הצורך של המטופל וכמובן להיות רגישים מאוד בהכנות שהוא מבצע. בני הגיל השלישי נוטלים בדרך כלל תרופות רבות יותר מאנשים צעירים ולכן יש לבדוק את בטיחות ההרדמה והפרוצדורה באופן כללי.

 

מי יכול לבצע את הניתוח והיכן הוא קורה?

 

ניתוח אורתוגנטי, ובעיקר לגיל השלישי, צריך להתבצע עם מומחה לכירורגיית פה ולסת שיש לו שנות ניסיון רבות. מדובר על אחד הניתוחים הכי מסובכים שיש בעולם רפואת הפה והלסת כי לעתים יש צורך להזיז את הלסת באופן משמעותי כדי שהסגירה שלה תהיה תקינה. הניתוח יכו לארוך 2-3 שעות ולעתים אפילו למעלה מ-6 שעות, הכל תלוי בסוג הבעיה וכמובן האם מדובר על לסת בעייתית אחת או בשתיהן. הניתוח לא יתבצע במרפאת שיניים רגילה על הכיסא המפורסם של הרופא אלא בחדר ניתוח סטרילי. התהליך כולל הרדמה מלאה ולכן יש צורך גם בנוכחות רופא מרדים וצוות רפואי שלם.

 

מה ההכנות שיש לעשות לפני?

 

לפני שמבצעים ניתוח כל כך מורכב יש צורך לבצע את כל ההכנות ולבחון את כל החלופות האחרות. כמובן שאחרי שהם נבדקו עדיין יש צורך לבדוק את המצב הרפואי של אותו מטופל, יש צורך לבדוק האם הוא נוטל תרופות או חומרים מסוימים שיכולים לפגוע בהרדמה הכללית שצריכה להתבצע עליו במהלך הפרוצדורה. חשוב לזכור כי יש צורך גם לבצע לא מעט צילומים שונים כמו צילום צפלומטרי, צילום פנורמי, צילום שיניים וצילום פנים, זאת יחד עם מודלים בגבס שיבדקו את מנח השיניים וסגירת הפה. אחרי בדיקה קלינית של כירורג פה ולסת יהיה ניתן לעבור את הפרוצדורה בבטחה.

 

מה ההתאוששות הדרושה?

 

אחרי הניתוח יש צורך בהתאוששות ארוכה שיכולה גם להיות קשה מאוד. הלסת עצמה תהיה פגועה ורגישה והמטופל יישאר מאושפז בי החולים לפחות 5 ימים. במקרים מסוימים הוא יהיה מאושפז בבית החולים יותר משבוע. בזמן שהוא יהיה מאושפז הוא יצטרך לקבל הזנה דרך קטטר מיוחד, זונדה, כי הוא לא יוכל ללעוס בעצמו. למעשה הוא גם לא יוכל דבר והוא יהיה חייב להיות מחובר לעירוי לווריד שבו יבינו לו חומרי טשטוש הורגעה כדי שלא יכאב לו עד שהטראומה שנגרמה לו תתאחה.

  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
עיסוי לשיכוך כאבי מפרקים בגיל השלישי
כאבי פרקים הינם תופעה שכיחה בקרב הגיל השלישי, וגורם ישיר לתלונות על ירידה משמעותית באיכות החיים. עתה, מחקר חדש מראה כי ייתכן שלצד טיפול תרופתי, עיסוי מקצועי עשוי להועיל בשיכוך הכאב ובהרחבת טווח התנועה.
לקריאה
מוצרים חדשניים טכנולוגיים למבוגרים
עם ההתקדמות וההתפתחות המשמעותית שעברה הרפואה בשנים האחרונות, עלתה גם תוחלת החיים. חלקה של האוכלוסייה המבוגרת בעולם, כולל בישראל, הוא גדול יותר. לכן, ישנו כל הזמן פיתוח מוצרים חדשניים שיסייעו לאוכלוסייה המבוגרת בפעולות בהן ישנו קושי, מה שיאפשר להעלות את איכות החיים. בין מוצרים אלה:
לקריאה
ניתוח ארטרוסקופיה בגיל השלישי
כאבי רגליים בגיל השלישי עלולים להעיד במקרים מסוימים על הצורך בניתוח ארטרוסקופיה. במאמר הבא נסביר מה מאפיין את הניתוח הזה, כיצד הוא מונע כאבים ומה כולל הטיפול
לקריאה
ניתוח ארטרוסקופיה בגיל השלישי
כאבי רגליים בגיל השלישי עלולים להעיד במקרים מסוימים על הצורך בניתוח ארטרוסקופיה. במאמר הבא נסביר מה מאפיין את הניתוח הזה, כיצד הוא מונע כאבים ומה כולל הטיפול
לקריאה
טיפול הומאופתיה בגיל השלישי
יותר ויותר אנשים מעבר לגיל הפרישה חיים בבריאות טובה יותר. מה הכוונה? תנאי החיים הממוצעים והטיפולים המשופרים במחלות זיהומיות ואחרות נחשבות בדרך לסיבות העיקריות לכך.
לקריאה
העלמת ורידים ברגליים בגיל השלישי
ורידים בולטים ברגליים היא בעיה בריאותית שכיחה במדינות המערב, והשכיחות שלה עולה עם הגיל. מחקרים אפידמיולוגיים מראים שלרבע מהאוכלוסייה הבוגרת יש בעיית ורידים ברגלים, כאשר השכיחות גבוהה יותר בקרב נשים (30%-25%) מאשר בקרב גברים (20%-10%).
לקריאה
בעיות בעיכול בקרב הגיל השלישי
מערכת העיכול היא אזור מסועף בגוף ואנשים רבים סובלים במרוצת השנים מבעיות עיכול. אלה מתעוררות בעיקר כשיש קושי בספיגת המזון בגוף והתוצאה היא כאבי בטן, עצירות או שלשולים.
לקריאה
טיפול הידרותרפיה ושיקום לקשישים
בשנים האחרונות הפכו טיפולי הידרותרפיה למקובלים מאוד בקרב קבוצות גיל שונות. שיטה זו נעשית בבריכה טיפולית ובליווי מדריכים מקצועיים (או פיסיותרפיסטים שעברו הכשרה בתחום). הטיפול נמצא מתאים מאין כמוהו גם לבני גיל הזהב, בריאים או אפילו סיעודיים. איך זה עובד?
לקריאה
החלפת מפרק ירך בגיל מבוגר
מפרק הירך נשחק במהלך השנים ובאופן משמעותי לאחר גיל 50. במידה ואתם סובלים מכאבים ובעיות במפרק הירך חשוב לדעת כי ניתן להיפטר מבעיות אלו ולחזור לשגרת חיים רגילה באמצעות ניתוח החלפת מפרק ירך, אשר נחשב כיום לשכיח ובטוח יותר עבור המנותח.
לקריאה
כורסאות טלוויזיה לבני הגיל השלישי
כורסאות טלוויזיה נוחות יכולות לשפר את איכות החיים של בני הגיל השלישי. אך איזו כורסה תתאים לאוכלוסיה זו? במאמר זה נלמד לבחור כורסה בעל פיצ'רים מיוחדים המספקים מענה אופטימליים עבור הצרכים של אוכלוסיית גיל הזהב.
לקריאה
 
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.