forums

היערכות ביטוחית לגיל הזהב

בני הגיל השלישי וגיל הזהב, כך תוכלו להבטיח את עתידכם הבריאותי, הרפואי והסיעודי באופן נבון ומושכל באמצעות הערכות מקדימה ותכנית ביטוחית כוללת המשלבת מספר פוליסות ביטוח – וגם לצעירים יותר, כך תתכנו העתיד הרחוק בצורה אחראית ונכונה.
 
היערכות ביטוחית לגיל הזהב
 

השינויים שאנו חווים בגיל השלישי

 

הגיל השלישי טומן בחובו לא מעט אתגרים ושינויים, הן ברמה הפיזית והן ברמה האישית והחברתית, כאשר קשישים נאלצים להתמודד עם סיטואציות שונות בניהן היציאה משוק התעסוקה וההתמודדות עם זמן רב פנוי, היחלשות הגוף והופעת תסמיני זקנה, קושי בהתחברות לעולמות התוכן החדשניים והקצב המשתנה של הסביבה ולא אחת גם קשיים כלכליים.

 

שמירה על יציבות כלכלית באמצעות תוכנית ביטוחית

 

חשוב לזכור כי תחלואות הגיל והצרכים הייחודיים שלו עשויים למוטט כלכלית גם אנשים בעלי יציבות כלכלית, מה שמחייב היערכות מקדימה ותכנית ביטוחית הכוללת שילוב של מספר פוליסות ביטוח אישיות מותאמות גיל, אשר יוכלו לסייע לפי הצורך בבוא העת, כך למשל:

 

ביטוח רפואי

 

ביטוח רפואי הוא ביטוח הכולל כיסוי ופיצוי בגין התפרצות מחלות מסוימות (בניהן מחלות אונקולוגיות, טרשת נפוצה, מחלות כליה, אלצהיימר ואחרות), כיסוי עלויות של תרופות שאינן בסל הבריאות, כיסוי עלויות של ניתוחים, השתלות וצרכים מיוחדים, כאשר כל הכיסויים המוגדרים הם כאלה שאינם נמצאים בסל הבריאות. האפשרות הזאת מומלצת בכל גיל, מאחר והמשבר הכלכלי שנוצר עקב מחלה קשה עשוי להיות מהותי ומאחר ומחלות עשויות למרבה הצער להתפרץ בכל גיל.

 

ביטוח אובדן כושר עבודה

 

ביטוח מפני אובדן כושר עבודה מבטיח לאדם הכנסה הנמדדת באחוזים וביחס להכנסתו הקבועה מעבודה במקרה בו איבד את היכולת להמשיך ולעבוד, בשל אירוע טראומטי, תאונה או מחלה. הוא בוחן באופן קפדני את תחום העיסוק לצד אופי הלקות והקשר בין השניים. הוא חשוב למי שתלוי בפרנסתו באופן מוחלט,  אשר פעמים רבות משולב ככיסוי בביטוח הרפואי.

 

ביטוח סיעודי

 

ביטוח סיעודי בא לדאוג לאדם אשר נקלע למצב סיעודי ואינו בר יכולת תפקודית. מצב סיעודי נקבע על פי היכולת או אי היכולת לבצע פעולות יומיומיות עצמאיות דוגמת לקום ולשבת, להתלבש, להתקלח, לשלוט בצרכים, לאכול. קיימים כיסויים שונים בתחום הסיעודי, החל ממימון שהות במוסד מתאים וכלה במתן קצבה חודשית למימון אחזקת סיוע בבית. ביטוח סיעודי מוגבל בזמן (לרוב לשש שנים) ומיועד לאפשר קיום בכבוד לקשישים ו/או חולים ופגועים במצב של חוסר יכולת תפקודית, מבלי ליפול למעמסה על בני משפחה.

 

איך יוצרים תכנית ביטוחית בהתאמה לגיל השלישי?

 

הדאגה לרמת החיים בגיל השלישי צריכה להתחיל כבר בגיל צעיר, תוך תכנון מסלול פנסיוני מתאים ושמירה על רצף זכויות והפקדות לאורך זמן. לצד תכנית פנסיה יש מי שבוחרים לחסוך באופן עצמאי ו/או להשקיע בנדל"ן ובנכסים אשר יהוו עוגן כלכלי לימים שלאחר הפרישה משוק העבודה. בתחום הפנסיוני לזמן ישנה משמעות רבה, כאשר ככל שהחיסכון יתחיל בגיל מוקדם יותר הוא יעניק סכום כסף גדול יותר בהמשך. חשוב לדעת כי בעבור שכירים קיימת חובה של המעסיק להפרשת כספים לקרן פנסיה על פי חוק.

 

התייעצות עם מומחה

 

מומלץ להיוועץ באיש מקצוע מוסמך ומנוסה ליצירת תכנית ביטוחית רחבה המכסה אפשרויות רבות ככל הניתן ולהשוות את הפוליסה המוצעת לרבות עלויות אל מול מספר חברות בשוק. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
היערכות ביטוחית לגיל הזהב
בני הגיל השלישי וגיל הזהב, כך תוכלו להבטיח את עתידכם הבריאותי, הרפואי והסיעודי באופן נבון ומושכל באמצעות הערכות מקדימה ותכנית ביטוחית כוללת המשלבת מספר פוליסות ביטוח – וגם לצעירים יותר, כך תתכנו העתיד הרחוק בצורה אחראית ונכונה.
לקריאה
חשיבות כתיבת ייפוי כוח מתמשך בגיל השלישי
ייפוי כוח יכול להישמע לכם כמו תהליך מסובך מאוד אך הוא פשוט מאוד, בעיקר נוכח החשיבות שלו להמשך חייכם. ייפוי כוח יכול להיות חשוב מאוד בכל מיני תחומים כמו למשל ייצוג במס הכנסה או בייצוג משפטי, אך הוא חשוב עוד יותר לבני הגיל השלישי. זה הזמן להבין עד כמה ייפוי הכוח חשוב.
לקריאה
יתרונות בהסכם לחיים משותפים בגיל השלישי
מי שרוצה לחתום על הסכם לחיים משותפים יכול לעשות זאת די בקלות, כל מה שהוא צריך זה לפנות לעורך דין משפחה ולדבר איתו על כל הסעיפים. התהליך גם ככה נחשב לפשוט אוד אך הוא עוד יותר פשוט אם מדובר על בני הגיל השלישי. מדוע יש הבדל ביניהם לבין זוגות צעירים ומהם היתרונות?
לקריאה
סוגי צוואות בקרב הגיל השלישי
יכול להיות שאתם בכוונה לא חושבים עלה צוואה כי אתם לא מעוניינים לחשוב על נושא כל כך עצוב, אך אם אתם מתקרבים לגיל 50 כדאי שכבר תתחילו לחשוב על זה. למעשה גם אם אתם צעירים יותר ויש לכם ילדים ורכוש קרב, כדאי שתתחילו לנסח את הצוואה שלכם.
לקריאה
הלוואות לגיל הזהב – איך עושים את זה?
כולנו, לא משנה באיזה גיל, זקוקים להלוואה מפעם לפעם ומתקופה לתקופה, בין אם לקראת הטיול של אחרי הצבא, לצורך מימון לימודי התואר, רכישת רכב או לרגל רכישת דירה חדשה.
לקריאה
התנהלות כלכלית בגיל הזהב
גיל הזהב הוא תקופה המזמינה את האדם ליהנות משפע זמן פנוי שיוכל לבלות אותו בחברת מכרים, חברים ובני משפחה, בעיסוק בתחביבים ישנים ואף בהיכרות עם עיסוקים ועם תחומי עניין חדשים. למצב הפיננסי יש השפעה ישירה על איכות החיים בגיל הזהב, ולכן כדאי להכין את עצמכם מראש לימי הפנסיה.
לקריאה
יתרונות יועץ פנסיוני או סוכן פנסיוני מומלצים בגיל הזהב
יועצים פנסיוניים מומלצים הם לא דבר פשוט למצוא בימינו. יש הרבה אנשי מקצוע שמספקים ייעוץ פנסיוני לא מקצועי, ולכן חשוב לדעת עם מי ליצור קשר ועל מי לסמוך.
לקריאה
ניהול כספים בגיל הזהב
העלייה בתוחלת החיים והיוקר במחייה, הופכים את קצבאות הפנסיה ללא רלוונטיות, מכיוון שלא בטוח שהם יספיקו על מנת שנוכל לחיות בכבוד כאשר נצא לפרישה מהעבודה.
לקריאה
הלוואה לכל מטרה – לגיל הזהב
מבוגרים רבים בגיל הזהב זקוקים לקבלת הלוואה לכל מטרה עבור מספר מטרות כמו למשל תרופות יקרות, דיור מוגן, מטפלים אישיים, בתי אבות ואפילו חופשות ארוכות טווח. הבנקים וחברות האשראי החוץ בנקאיות, מעניקים לגיל הזהב מספר הטבות להלוואות במיוחד עבור אותן מטרות שהוצגו קודם.
לקריאה
הלוואות שמומלץ לקחת עד שנפתחות תוכניות חיסכון
בגיל השלישי, עת היציאה לפנסיה, נפתחת האפשרות המחודשת לעשות דברים שזמן כה רב חלמתם עליהם ולא היה לכם מתי לבצע אותם. נסיעות לחו"ל, טיפוח הבית, חוגים שונים, פעילויות פנאי או מעבר לדיור מוגן הם מעטים מהדברים שיתאפשרו לכם עם ההגעה לגיל הנכסף.
לקריאה
 
1 2 3 4 5
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.