forums

כורסאות טלוויזיה לבני הגיל השלישי

כורסאות טלוויזיה נוחות יכולות לשפר את איכות החיים של בני הגיל השלישי. אך איזו כורסה תתאים לאוכלוסיה זו? במאמר זה נלמד לבחור כורסה בעל פיצ'רים מיוחדים המספקים מענה אופטימליים עבור הצרכים של אוכלוסיית גיל הזהב.
 
כורסאות טלוויזיה לבני הגיל השלישי

חשיבות השימוש בכורסת טלוויזיה נוחה

 

לעיתים ישנה הקלת ראש בעת רכישת כורסת טלוויזיה, אך חשוב לדעת כי מעבר למראה, התאמה עיצובית לסט הסלון ותחושת הנוחות הבסיסית חשוב להתאים את הכורסה ספציפית עבור המשתמש המיועד. כלומר, ישנן ספות אשר עשויות להתאים יותר לסוגי משתמשים שונים, כגון: בעלי נכויות, בעלי כאבי גב, צוואר, רגליים ואף עבור בני הגיל השלישי.

 

הצרכים המיוחדים של הקשיש

 

אוכלוסיית בני הגיל השלישי מתאפיינת לרוב במגבלות פיזיות שונות ולכן הם זקוקים לכורסאות אשר יקלו עליהם את הישיבה והקימה מהכורסה. במרבית המקרים עקב הזמן הפנוי שלהם הם נוהגים לשבת שעות ארוכות מול מסך הטלוויזיה ולכן הם זקוקים לתמיכה טובה יותר לגב ואף להקלה בקימה מהכורסה. כמו כן, עדיף לרכוש כורסת טלוויזיה שהיא ידידותית למשתמש ונוחה לתפעול, ללא צורך בפעולה טכנית מורכבת או פיזית שעלולה להקשות על המשתמש המבוגר.

 

כורסאות קימה לבני הגיל שלישי

 

אז אילו כורסאות מספקות מענה לצרכי הקשיש? כורסאות חשמליות נחשבות למומלצות עבור משתמשים אלה מכיוון שהן מעניקות אפשרות קימה, ישיבה, שכיבה ושינה נוחה באמצעות מנגנון הכוונון, לכן הן מכונות גם "כורסאות סיעודיות". הן כוללות מנגנון המופעל באמצעות שלט אשר מסייע בקימה (ממצב ישיבה עד לעמידה מלאה) של הקשיש אשר מתקשה להתרומם בכוחות עצמו. בנוסף היא מציעה אפשרויות כיוונון מרובות, כך שניתן לשבת על הכורסא בזוויות שונות, כולל כוונון של זווית הצוואר, יתרון חשוב מאין כמוהו עבור אלה הסובלים מבעיות וכאבים בצוואר.

 

לבחור בספה המתאימה ביותר למשתמש

 

אם כן, ניתן לראות כי יש ספות אשר נותנות מענה לצרכי הקשיש. כל מה שנותר הוא לבחור בספה המתאימה ביותר אשר תתן מענה אופטימלי ספציפי עבור המשתמש המיועד. היצע הכורסאות הוא רחב ויש כורסאות עם מאפיינים שונים הנותנות מענה לצרכים ספציפיים כשהכל נעשה בלחיצת כפתור ללא כל מאמץ של המשתמש. ההמלצה היא לבחון את הפיצ'רים שכל ספה מעניקה, אם אלו פיצ'רים הקשורים למתן מענה פיזי, סיעודי (או סתם פיצ'רים של נוחות ופינוק כמו עיסוי) ולהתאים אותם לצרכים ולמבנה הגוף של המשתמש, כמו גם להתאימה במידות למיקומה המיועד בבית.

 

טיפים כלליים טרם הרכישה

 

מעבר להתאמה הספה לקשיש, חשוב לבדוק מספר דברים הנוגעים לכל קונה של כורסת טלוויזיה חדשה, כגון: במידה והכורסה תהיה צמודה לקיר חשוב שיהיה לה מנגנון הרחקה מהקיר (המאפשר פתיחה ושכיבה לאחור גם במצב של הצמדה לקיר), בדיקה האם היא כוללת חיבור לחשמל או נטענת, עלות וזמן אספקה במשלוח, משך האחריות ומה היא כוללת בדיוק. וכמו כל רכישת מוצר מוטב לעשות סקר שוק ולבחור ביצרן אמין. מדובר במוצר שאמור לשרת אותנו באופן יומיומי ולאורך שנים רבות. יש לו השפעה רבה על מידת נוחות הצפייה בטלוויזיה ועל בריאות הגוף ולכן מוטב כי נקנה מוצר איכות.

  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
עיסוי לשיכוך כאבי מפרקים בגיל השלישי
כאבי פרקים הינם תופעה שכיחה בקרב הגיל השלישי, וגורם ישיר לתלונות על ירידה משמעותית באיכות החיים. עתה, מחקר חדש מראה כי ייתכן שלצד טיפול תרופתי, עיסוי מקצועי עשוי להועיל בשיכוך הכאב ובהרחבת טווח התנועה.
לקריאה
מוצרים חדשניים טכנולוגיים למבוגרים
עם ההתקדמות וההתפתחות המשמעותית שעברה הרפואה בשנים האחרונות, עלתה גם תוחלת החיים. חלקה של האוכלוסייה המבוגרת בעולם, כולל בישראל, הוא גדול יותר. לכן, ישנו כל הזמן פיתוח מוצרים חדשניים שיסייעו לאוכלוסייה המבוגרת בפעולות בהן ישנו קושי, מה שיאפשר להעלות את איכות החיים. בין מוצרים אלה:
לקריאה
ניתוח ארטרוסקופיה בגיל השלישי
כאבי רגליים בגיל השלישי עלולים להעיד במקרים מסוימים על הצורך בניתוח ארטרוסקופיה. במאמר הבא נסביר מה מאפיין את הניתוח הזה, כיצד הוא מונע כאבים ומה כולל הטיפול
לקריאה
ניתוח ארטרוסקופיה בגיל השלישי
כאבי רגליים בגיל השלישי עלולים להעיד במקרים מסוימים על הצורך בניתוח ארטרוסקופיה. במאמר הבא נסביר מה מאפיין את הניתוח הזה, כיצד הוא מונע כאבים ומה כולל הטיפול
לקריאה
טיפול הומאופתיה בגיל השלישי
יותר ויותר אנשים מעבר לגיל הפרישה חיים בבריאות טובה יותר. מה הכוונה? תנאי החיים הממוצעים והטיפולים המשופרים במחלות זיהומיות ואחרות נחשבות בדרך לסיבות העיקריות לכך.
לקריאה
העלמת ורידים ברגליים בגיל השלישי
ורידים בולטים ברגליים היא בעיה בריאותית שכיחה במדינות המערב, והשכיחות שלה עולה עם הגיל. מחקרים אפידמיולוגיים מראים שלרבע מהאוכלוסייה הבוגרת יש בעיית ורידים ברגלים, כאשר השכיחות גבוהה יותר בקרב נשים (30%-25%) מאשר בקרב גברים (20%-10%).
לקריאה
בעיות בעיכול בקרב הגיל השלישי
מערכת העיכול היא אזור מסועף בגוף ואנשים רבים סובלים במרוצת השנים מבעיות עיכול. אלה מתעוררות בעיקר כשיש קושי בספיגת המזון בגוף והתוצאה היא כאבי בטן, עצירות או שלשולים.
לקריאה
טיפול הידרותרפיה ושיקום לקשישים
בשנים האחרונות הפכו טיפולי הידרותרפיה למקובלים מאוד בקרב קבוצות גיל שונות. שיטה זו נעשית בבריכה טיפולית ובליווי מדריכים מקצועיים (או פיסיותרפיסטים שעברו הכשרה בתחום). הטיפול נמצא מתאים מאין כמוהו גם לבני גיל הזהב, בריאים או אפילו סיעודיים. איך זה עובד?
לקריאה
החלפת מפרק ירך בגיל מבוגר
מפרק הירך נשחק במהלך השנים ובאופן משמעותי לאחר גיל 50. במידה ואתם סובלים מכאבים ובעיות במפרק הירך חשוב לדעת כי ניתן להיפטר מבעיות אלו ולחזור לשגרת חיים רגילה באמצעות ניתוח החלפת מפרק ירך, אשר נחשב כיום לשכיח ובטוח יותר עבור המנותח.
לקריאה
כורסאות טלוויזיה לבני הגיל השלישי
כורסאות טלוויזיה נוחות יכולות לשפר את איכות החיים של בני הגיל השלישי. אך איזו כורסה תתאים לאוכלוסיה זו? במאמר זה נלמד לבחור כורסה בעל פיצ'רים מיוחדים המספקים מענה אופטימליים עבור הצרכים של אוכלוסיית גיל הזהב.
לקריאה
 
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.