forums

טיפול הידרותרפיה ושיקום לקשישים

בשנים האחרונות הפכו טיפולי הידרותרפיה למקובלים מאוד בקרב קבוצות גיל שונות. שיטה זו נעשית בבריכה טיפולית ובליווי מדריכים מקצועיים (או פיסיותרפיסטים שעברו הכשרה בתחום). הטיפול נמצא מתאים מאין כמוהו גם לבני גיל הזהב, בריאים או אפילו סיעודיים. איך זה עובד?
 
טיפול הידרותרפיה ושיקום לקשישים

להקל על הגוף והנפש – במים

 

עבור הקשישים, טיפול הידרותרפיה מועיל מבחינות רבות, הן מבחינה נפשית והן מבחינה גופנית. עוד לפני שנרחיב על כך, נזכיר כי כל גוף שנמצא במים מרגיש קל יותר. כוח הציפה והעובדה שהמים עוטפים את הגוף מסביב מעניקים סוג של כרית ביטחון. אפילו קשישים במצב בריאותי מאוד לקוי ואפילו סיעודיים, יכולים לבד או בעזרת מעט תמיכה לעמוד במים ולבצע פעילות ותנועות שלא יהיו אפשריים מחוצה להם. ניתן להיעזר במצופים ובעזרים שונים במידת הצורך.

 

טיפול הידרותרפיה ללא סכנת נפילות או פציעה

 

הטיפול במים מתאים מאוד לקשישים, לגיל השלישי, למטרות חיזוק הגוף ושיקום בין השאר מכיוון שבתוך הבריכה הטיפולית אי אפשר למעוד וליפול. לעומת אנשים צעירים, רבים מהקשישים מאבדים בקלות את שיווי משקלם. הם עשויים להזדקק לאמצעי תמיכה כדי ללכת, כדי לקום מישיבה או כדי להתקלח. טיפול הידרותרפיה מציע דרך נהדרת לחזק את הגוף, לשפר גמישות ולעבור שיקום בלי שישנה סכנה של נפילה או פציעה. אפילו בגילאים מתקדמים מאוד הוא מסייע במתן הרשה של חיוניות ותחושה כללית טובה יותר.

 

מסוגלות ורווחה נפשית

 

לא רק מבחינה פיסית, טיפול הידרותרפיה מציע פתרון רב עוצמה. לצד היכולת לשקם את הגוף, תוך כדי להגמיש את המפרקים, לחזק את השרירים ולהאט תהליכים ניווניים או בריחת סידן, להתעמלות או שיקום בבריכה תועלת נפשית בלתי מבוטלת. כאשר קשישים מרגישים שהם מסוגלים לבצע תנועות ותרגילים בכוחות עצמם או עם מעט עזרה ממדריך/ה, הדבר משפר מאוד את תחושת הרווחה הנפשית. תחושה של מסוגלות ויכולת ביצוע חשובים לנפש לא פחות מאשר טיפול לגוף וזה נכון בכל גיל.

 

פעילות שיקומית חברתית, נגד הבדידות

 

יש עוד ערך נלווה מאוד חשוב לטיפול במים וזה במקרים שהוא נעשה באופן קבוצתי. כלומר, מדריך אחד או כמה מדריכים יכולים ללוות קבוצה של קשישים בפעילות שיקומית במים. לפעילות חברתית, בקבוצה, יש ערך רב. הדימוי העצמי עולה ותחושת הבדידות המעיקה מתפוגגת לה. הגוף מתחזק וכמוהו גם תחושת הרווחה ולפעמים אפילו האושר. זה מאוד מקובל לראות קשישים בזמן פעילות במים כשהם מחייכים, משוחחים ונהנים כפי שלא הרגישו זמן רב.

 

מגוון התועלות של הידרותרפיה לקשישים

 

מחקרים רבים מצביעים על תועלות מגוונות לטיפול ושיקום קשישים בבריכה טיפולית, כגון: שיפור שיווי המשקל והפחתת כאבי מפרקים, המרצת זרימת הדם ותרומה לפעילות הלב וכלי הדם. כמו כן, הוא מסייע במקרים מסוימים בהחלמה מניתוח ומכל מיני פרוצדורות רפואיות שונות. הידרותרפיה מועילה גם לשיפור העיכול, הפחתה של מתח וסטרס ובטיפול עם מגוון בעיות אורתופדיות. היא יכולה אף להקל על כאבי צוואר, כאבי גב, לתרום בהפחתת משקל ומתאימה גם לסובלים ממחלות ראומטיות, מחלות לב  וסוכרת. כל זאת, באווירה נעימה בין אם היא מתבצעת באופן אישי או קבוצתי. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
טיפול הידרותרפיה ושיקום לקשישים
בשנים האחרונות הפכו טיפולי הידרותרפיה למקובלים מאוד בקרב קבוצות גיל שונות. שיטה זו נעשית בבריכה טיפולית ובליווי מדריכים מקצועיים (או פיסיותרפיסטים שעברו הכשרה בתחום). הטיפול נמצא מתאים מאין כמוהו גם לבני גיל הזהב, בריאים או אפילו סיעודיים. איך זה עובד?
לקריאה
החלפת מפרק ירך בגיל מבוגר
מפרק הירך נשחק במהלך השנים ובאופן משמעותי לאחר גיל 50. במידה ואתם סובלים מכאבים ובעיות במפרק הירך חשוב לדעת כי ניתן להיפטר מבעיות אלו ולחזור לשגרת חיים רגילה באמצעות ניתוח החלפת מפרק ירך, אשר נחשב כיום לשכיח ובטוח יותר עבור המנותח.
לקריאה
כורסאות טלוויזיה לבני הגיל השלישי
כורסאות טלוויזיה נוחות יכולות לשפר את איכות החיים של בני הגיל השלישי. אך איזו כורסה תתאים לאוכלוסיה זו? במאמר זה נלמד לבחור כורסה בעל פיצ'רים מיוחדים המספקים מענה אופטימליים עבור הצרכים של אוכלוסיית גיל הזהב.
לקריאה
סדנת בריאות טבעית לגיל השלישי
איזה סדנאות בריאות קיימות עבור בני הגיל השלישי? למה צריך ללכת סדנאות בריאות ומה אפשר להפיק מהן? את כל התשובות תמצאו במאמר הבא ובין הסדנאות השונות תוכלו להתרשם גם מתזונה נכונה וגם משילוב ספורט.
לקריאה
השתלה בזאלית בגיל השלישי
בעידן שבו תוחלת החיים גדלה משמעותית, נדרשים פתרונות מתקדמים יותר בכל מה שקשור לרפואה בגיל השלישי, אחד התחומים ברפואה הדורשים פתרונות מתקדמים לגיל השלישי הוא תחום השיניים. השתלת שיניים בזאלית היא הפתרון הטוב ביותר שיש לרפואה להציע בתחום רפואת השיניים.
לקריאה
ניתוח אורתוגנטי בקרב הגיל השלישי
לקריאה
רפואה סינית לכאבי גב בקרב גמלאים
רפואה סינית היא רפואה עתיקת יומין המוכיחה את יעילותה הרבה בכל טיפול. במקרים רבים במקרים שהרפואה הקונבנציונלית אינה מוצאת פתרונות, הרפואה הסינית היא זו שמשפרת את איכות החיים.
לקריאה
טיפול בחומצה היאלורונית בגיל השלישי
חומצה היאלורונית יכולה לתרום רבות לבני הגיל השלישי, במיוחד בדורנו שהגיל השלישי ארוך בשנים וכן לרובם יש את הצורך להישאר צעירים בנפש, ברוח ובמראה החיצוני.
לקריאה
קורס עזרה ראשונה לגמלאים
קורס עזרה ראשונה, הינו קורס שבד"כ רצוי ואף חובה לכל אדם באשר הוא לעבור, וכן גם לגיל השלישי או לגמלאים כדאי ללמוד לימודים אלו זה אשר יכול להשפיע ולסייע רבות במהלך החיים.
לקריאה
צניחת רחם בגיל השלישי
צניחת רחם היא אחת מהתופעות המוכרות ביותר והיא יכולה לעתים גם להיות מסוכנת. אפשר למנוע אותה על ידי טיפול מונע ושגרת חיים בריאה יותר וגם כאשר היא כבר קרתה, יש אפשרות לטפל בה ביעילות. מה קורה כאשר ישנה צניחת רחם בגיל השלישי? הנה כמה הסברים חשובים על הנושא.
לקריאה
 
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.