forums

היערכות למצב חירום בדיור מוגן

מאות בתי דיור מוגן פועלים ברחבי הארץ ומספקים איכות חיים לבני גיל הזהב. אלא שמעבר לשגרת הפעילויות היום-יומית, על המבנים הללו להיות ערוכים לשעת חירום, עם דגש מרכזי על אירועי שריפה. כיצד ניתן להיות ערוכים מבעוד מועד לכל צרה שלא תבוא? על כך בכתבה הבאה.
 
היערכות למצב חירום בדיור מוגן

 

הכנות למצב חירום – הפן האנושי

 

מיד נדבר על הציוד הנדרש להתמודדות ראויה עם מצב חירום, אך נפתח, ברשותכם, באלמנט האנושי. לא משנה כמה ציוד כיבוי אש לשעת חירום תרכשו ובאיכות גבוהה. לא חשוב כמה גדולים ונגישים המקלטים שלכם.

 

צוות של ערוכים ומוכנים

 

בדיור מוגן, אם צוות העובדים לא יהיה ערוך ומוכן, כל השאר לא יספיק. במיוחד במקומות כאלו יש להיות רגישים לזמנים ולהיות ערוכים. לכן חשוב לוודא שכל צוות העובדים והדיירים מודע לפעולות עליהם לבצע בשעת שריפה או מצבי חירום אחרים: היכן המקלט? היכן מדרגות החירום? האם המקלט פתוח, ואם לא, היכן המפתחות? כמובן שגם נושא תפעול הציוד (בעיקר ציוד כיבוי השריפות) הוא נדבך חשוב בהיערכות הצוות, ועל כן יש לערוך בדיקות מוכנות חדשות לבקרים.

 

ציוד כיבוי שריפות

 

נלחמים לפני פרוץ האש ואחריה - את ציוד כיבוי האש לשעת חירום ניתן לחלק לציוד אוטומטי, אשר תפקידו העיקרי הינו לזהות את פרוץ השריפה, את המיקום והמקור שלה, ולתת לה מענה מהיר ומידי, ואותו הציוד הדורש תפעול אנושי, המהווה "קו תקיפה שני" למצבי שריפה. הנה כמה מהאלמנטים המרכזיים בכל סוג ציוד:

 

ציוד אוטומטי

 

ציוד אוטומטי מכיל, בראש ובראשונה, גלאי עשן ואש, ולצידם מתזים (ספרינקרלים). האחד מגלה, השני נלחם באמצעות מטחי מים בלחץ גבוה. גלאי העשן והאש מופעל, לרוב, באמצעות מד טמפרטורה פשוט, המזהה עלייה משמעותית ומאותת למתזים להתחיל לפעול.

 

ציוד ידני

 

מעל כולם בולטים מטפי ההלון – אותם מטפי כיבוי אש אדומים ונפוצים, המכילים חומר בשם הלון, אשר מיועד ללוחמה בכל סוגי השריפות באשר הם. תפעול המטפים פשוט וכולל שחרור נצרת (פין) אבטחה, כיוון ידית ההפעלה לכיוון מקור האש ולחיצה ממושכת עליו. ישנם בשוק מטפים בגדלים שונים, ביניהם כאלו של 3 ק"ג ואחרים של 6 ק"ג.

 

הגלגלון

 

ציוד ידני חשוב נוסף הוא ה"גלגלון", המיועד לתת מענה נוסף לשריפות מאסיביות וגדולות. הוא כולל צינור גמיש (באורכים שונים, על פי גודל המקום) ומספק טווח סילון מים של 5-6 מטר לפחות. מדובר בציוד מעולה למלחמה בשריפה, אך כזה הדורש ידע וניסיון בתפעולו. ציוד זה מאוחסן בארון כיבוי אש תקני, עשוי מתכת.

 

חשיבות רכישה נכונה ובדיקות תקינות

 

לקראת סיום, נרצה להדגיש את חשיבות הקנייה ממקור מהימן, בעל ניסיון מוכח בתחום הלחימה באש. אדם אשר יהיה בעל ניסיון בעצמו ויוכל להמליץ ולהתאים עבורכם את הטוב ביותר. אל תנסו לחסוך כמה שקלים בציוד אש, זה עלול לעלות לכם ביוקר בעת הצורך! זאת ועוד, ציוד הכיבוי דורש בדיקות תקינות. את חלקן עליכם לבצע לעיתים קרובות (וידוא מד לחץ במטף בתחום הירוק, וידוא שאין פגמים או קרעים בצינור המים) ואחרות צריכות להיות מבוצעות על ידי גורמים מוסמכים. הקפידו על בדיקות אלו. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
היערכות למצב חירום בדיור מוגן
מאות בתי דיור מוגן פועלים ברחבי הארץ ומספקים איכות חיים לבני גיל הזהב. אלא שמעבר לשגרת הפעילויות היום-יומית, על המבנים הללו להיות ערוכים לשעת חירום, עם דגש מרכזי על אירועי שריפה. כיצד ניתן להיות ערוכים מבעוד מועד לכל צרה שלא תבוא? על כך בכתבה הבאה.
לקריאה
חידושים אחרונים בתחום הקלנועיות
הקלנועית הינה כלי רכב אשר נמצא לרוב בשימוש של בני הגיל השלישי. היא מקלה את החיים של אוכלוסייה זו ומאפשרת נסיעה נוחה למרחקים קצרים. המאמר הבא מציג את החידושים האחרונים בתחום הקלנועיות אותם מוטב שתכירו טרם רכישת קלנועית חדשה.
לקריאה
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.