forums

בית אבות סיעודי

בתי אבות סיעודיים יכולים לשנות את איכות חייו של אהוב לבכם. אם אתם כבר לא מצליחים לעזור לו ויש גורמים רפואיים שממליצים לו להיות בבית אבות סיעודי כדאי לשקול זאת היטב. זה בדיוק הזמן להבין מהו, כיצד אפשר לבחור אותו נכון ולמה הוא כל כך חשוב לאיכות חיי המבוגר.
 
בית אבות סיעודי

למי מתאים בית אבות סיעודי?

בית אבות סיעודי הוא למעשה בית אבות שמתאים לאנשים שצריכים עזרה סיעודית כלשהי. הסיוע הסיעודי יכול להיות חלקי או מלא וזה כבר תלוי במצב הרפואי של הדייר. למשל, אם יש דייר מבוגר מאוד שלא יכול לזוז מהמיטה בלי עזרה אז יהיה לו מטפל אישי שיעזור לו לבצע את הפעולות הכי פשוטות ביום. חשוב לזכור כי דיור מוגן אינו בית אבות ויש אנשים שמתבלבלים בין השניים. בית אבות מספק שגרה פחות עצמאית מדיור מוגן, על אחת כמה וכמה בית אבות סיעודי. צריך לקחת בחשבון שזה לא מתאים לשהייה זמנית, במקרה כזה עדיף לחפש מטפל סיעודי שיגיע לביתו של מי שזקוק לו.

 

מה הייחודיות שלו?

בית אבות סיעודי מעניק שירות אישי מאוד לכל דייר שזקוק לעזרה סיעודית. בבית אבות סיעודי תוכלו למצוא צוות רפואי שמוכן לכל תרחיש כאשר בבתי אבות אחרים שאינם סיעודיים ההיערכות תהיה הרבה יותר נמוכה. כמובן שעדיין כאשר יש מבוגרים בני הגיל השלישי במקום יש צורך באחיות ובחובשים אך הצוות הסיעודי יעזור להם גם בפעולות כמו הגעה לתור לרופא, מעבר ממקום למקום וכולי. בתי אבות סיעודיים כמובן יעלו יותר לחודש מבתי אבות רגילים אך אפשר להבין מדוע זה כך, יש פעילויות מיוחדות שישמרו על סדר יום בריא והשגחה פרטית של צוות לטיפול מסור.

 

מה ההבדלים בין בתי אבות סיעודיים?

כמובן שההבדלים בין בתי אבות רגילים לבתי אבות סיעודיים אינם היחידים בתחום. גם בין בתי אבות סיעודיים שונים יש הבדלים כאשר ההבדלים הללו יכולים להיות משמעותיים מאוד. למשל, הנהלים של בית אבות סיעודי אחד לא תמיד יהיו כמו הנהלים של בית אבות סיעודי אחר. יכול להיות שבית אבות אחד יאפשר ביקורים הרבה יותר גמישים מאשר אחרים, יכול להיות שבית אבות אחד יהיה גדול יותר וייראה שונה במרחב ובפרטיות שלו מאחרים והאפשרות לחלוקה לחדרים תהיה גמישה יותר וכולי. כל אלו נתונים חשובים מאוד לשהייה מוצלחת עבור הדייר וזה רק קצה הקרחון.

 

כיצד מוצאים בית אבות סיעודי מתאים?

בית אבות סיעודי יכול להיות המקום הכי טוב להיות בו בעיקר אם בוחרים אותו בצורה נכונה. חשוב לזכור כי זה יכול להיות מקום נפלא להיות בו בעיקר כאשר הוא נמצא באזור הגיאוגרפי בו גר כבר הדייר קודם לכן כדי שהוא לא יתרחק מהבית, וכמובן שיתאים לצרכים הרפואיים שלו. כמו כן עליו להתחבר לצוות במקום כי הוא זה שיטפל בו ויהיה כמו משפחה שנייה.

 

אלו עוד התאמות נצטרך לעשות בבחירה?

ההתאמה צריכה להמשיך בפרמטרים הרבה יותר עמוקים ומשתנים שאולי גם יותר קשה לברר, כמו למשל הפעילויות שיש בבית האבות  סיעודי. הם יכולים להוציא את הדיירים לסיורים ולטיולים, להזמין מפעילים ומרצים ולהקרין להם סרטים, יחד עם פעילויות ספורט מגוונות שיעזרו לשמור עליהם גם בקו הבריאות. עם זאת אי אפשר לקחת את זה כמובן מאליו כי לא כל בית אבות יעניק שגרה כזו וזה כמובן תלוי גם במחיר שתהיו מוכנים לשלם.

 

 

  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
מהם הסימנים לירידה בשמיעה אצל מבוגרים?
ירידה בשמיעה היא תופעה שכיחה בקרב בני ובנות הגיל השלישי, ופוגעת ב-30% מן המבוגרים לאחר גיל 65. הסיבות לירידה בשמיעה הן רבות ומגוונות, החל מסיבות גנטיות, סביבתיות דוגמת חשיפה ממושכת לרעשים חזקים, בריאותיות- עקב מחלה או פגיעה, כתוצאה מטיפול תרופתי מתמשך וסיבות נוספות.
לקריאה
איך להתמגן מווירוס הקורונה בגיל מבוגר?
וירוס הקורונה תקף את כולנו בחודשים האחרונים, אם בבידוד, בהשבתת העסק ועוד – אך כיצד לשמור על סבא וסבתא או כיצד להתמגן מפניו בגיל מבוגר רבים מאיתנו עוד שואלים.
לקריאה
בית אבות סיעודי
בתי אבות סיעודיים יכולים לשנות את איכות חייו של אהוב לבכם. אם אתם כבר לא מצליחים לעזור לו ויש גורמים רפואיים שממליצים לו להיות בבית אבות סיעודי כדאי לשקול זאת היטב. זה בדיוק הזמן להבין מהו, כיצד אפשר לבחור אותו נכון ולמה הוא כל כך חשוב לאיכות חיי המבוגר.
לקריאה
התנדבות בסיעוד לגיל השלישי
אם אתם נמצאים במצב שבו אתם מחפשים כיצד אפשר לתרום ולתת מעצמכם אז התנדבות לשירותי סיעוד לגיל השלישי יתאימו לכם, התנדבות כזו לגיל השלישי יאפשרו למטופלים לנהל את החיים בצורה הרבה יותר טובה, אז יהיה כדאי לכם לחשוב היטב על הבחירה שלכם ולשים לב שאתם עושים כל מה שאתם יכולים.
לקריאה
סימנים לסרטן המעי הגס
סרטן המעי הגס הוא שם גולל לגידולים במעי הגס, ברקטום או בתוספתן. זהו סוג הסרטן השלישי בשכיחותו בעולם והשני בשכיחותו בישראל כשבכל שנה מתגלים בארץ כ-3500 חולים חדשים. במאמר הבא ננסה להבין את גורמי הסיכון והסימנים לזיהוי מוקדם שלו.
לקריאה
תכנית הסיעוד החדשה
חוק הסיעוד האחרון, אשר נחקק ב-2018 הביא עמו בשורה של ממש עבור האוכלוסייה הקשישה המדינה. הרפורמה כוללת שורה של תקנות שנועדו להיטיב עם אוכלוסייה זו הן מבחינת גובה הקצבאות והן מבחינת הגדלת מספר שעות הטיפולים הסיעודיים.
לקריאה
העסקת עובד סיעודי ישראלי או זר
כאשר אתם או בני משפחתכם זקוקים לטיפול סיעודי, ואתם זכאים לסיוע לפי חוק הסיעוד, אתם צריכים לבחור בין מטפל ישראלי למטפל זר. ההבדלים ביניהם גדולים מאוד, הן במחיר והן במאפיינים של המטפל, ובמאמר זה ננסה להציג כמה שיותר מידע שיעזור לכם לבחור בין העסקתם.
לקריאה
אפוטרופוס – על הכשרות המשפטית והליך המינוי
אנשים בקרב האוכלוסייה המבוגרת שבינינו, מבוגרים, קשישים, סיעודיים ואחרים עם מוגבלויות פיזיות ו/או נפשיות שונות נדרשים במרבית המקרים לקבל עזרה ותמיכה צמודה שתסייע להם בהתנהלות יומיומית השוטפת.
לקריאה
שירותי אמבולנס לגיל השלישי
אם אתם בגיל השלישי בטח נתקלתם בכך שהחברים שלכם מנויים אל שירותי אמבולנס פרטי. יותר ויותר אנשים בגיל השלישי לא מסתפקים בשירותים שנותן מד"א ובוחרים לסמוך ידיהם רק על אמבולנס פרטי. השאלה היא למה? המשיכו לקרוא את המאמר ותמצאו את התשובות לכך.
לקריאה
ניהול רפואי אישי עבור בני הגיל השלישי
נושא הבריאות בגיל השלישי הוא בראש סדר העדיפויות וחשוב לוודא שיש מי שמטפל בעניינים הרפואיים על הצד הטוב ביותר
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.