forums

משפחה חדשה

הארגון לקידום זכויות המשפחה

 
צלצלו אלינו :
053-9374496
 
מידע כללי

לכל אדם הזכות להקים משפחה בישראל לכל משפחה בישראל זכויות שוות בפני החוק !

ארגון "משפחה חדשה " פועל להכרה ערכית וחוקתית במשפחה, לרבות, כל התאים המשפחתיים בישראל והשוואת זכויותיהן של משפחות מכל הסוגים והמינים. הארגון מסייע לכל מי שחפץ לבנות זוגיות, הורות ומשפחה.

משפחה חדשה הוא הארגון הראשון והיחיד בישראל, הנותן שירות ומענה לכל השאלות בתחום דיני המשפחה וכל זאת תחת קורת גג אחת. הארגון פועל כמלכ"ר באמצעות עורכי-דין, כלכלנים אנשי חינוך ומדעי ההתנהגות.  

בארגון חברים מאות מתנדבים ובראשם קבוצה של 35 עו"ד המהווים את הגרעין המקצועי של הארגון, מטרת הארגון להניע את השינוי החברתי להכרה וסובלנות כלפי כל צורות ההתקשרות המשפחתית וההורית, הכרה שתוביל לשינוי ממסדי כולל כלפי המשפחה, הזוגיות וההורות.

אנו מטפלים בנושאים רבים כגון:
ייעוץ וסיוע משפטי
זכויות סבים וסבתות
צוואה וירושה
צוואה ביולוגית
תעודת זוגיות
הסכמי ממון והסכמי זוגיות אחרים


אירית רוזנבלום, עורכת הדין העומדת בראש ארגון משפחה חדשה
אירית רוזנבלום עורכת הדין המייסדת והרוח החיה של ארגון משפחה חדשה האישה המובילה את המהפיכה האזרחית בתחום חיי ודיני המשפחה. את ארגון משפחה חדשה ייסדה ב-1998, כדי שזה ישמש בית אזרחי להגשים את רעיון הזכות היסודית והפרטית של כל אדם לבנות לעצמו תא משפחתי. כיום מטפל הארגון ב- 17,000 פונים מידי שנה, כן משמש כגוף היחיד בישראל המפיק תעודות זוגיות כאלטרנטיבה אזרחית לנישואין. הארגון מקיים טקסי נישואין אזרחיים, מטפל בכל ענייני הזוגיות וההורות ומחזיק את בנק הצוואות הביולוגיות היחיד בעולם.

עו"ד אירית רוזנבלום בת למשפחת למל, גדלה והתחנכה במשפחה מסורתית  בירושלים, נשואה ואם לשלושה. 
בעלת תארים אקדמיים במשפטים ובפילוסופיה מאוניברסיטת תל-אביב. 
ממובילות המאבק להכרה בנישואים אזרחיים בישראל. 

סייעה, במסגרת ארגון "משפחה חדשה" לאלפי בני זוג למסד את הקשר ביניהם, גם כאשר החוק בישראל מגביל זאת, כגון כהן וגרושה, בני דתות שונות, בני זוג בני אותו המין ועוד.

מסייעת לאלפי בני ובנות זוג להגשים את האהבה שלהם גם כשהיא "אסורה", בנות זוג חרדיות עם בני זוג חופשיים, כהנים וגרושות, יהודים ולא יהודים בני זוג בני אותו המין ועוד.

כיהנה כ-7 שנים בתפקיד סגנית ומ"מ ראש המועצה המקומית שוהם (בשנת 2002, בתוקף תפקידה, ערכה טקס נישואין אזרחיים בין שני עולים חדשים שלא יכלו להינשא ברבנות).

עוסקת בדיני משפחה כ 25  שנה, אולם ייחודה הוא במאבקה הממושך להביא להכרה ומודעות במעמדם של דיני משפחה כחלק בלתי נפרד מדיני זכויות האדם.

רוזנבלום הגתה את הרעיון של תעודת הזוגיות - תעודה המקנה מעמד משפטי חוקי לבני זוג החיים יחד ומנהלים משק בית משותף, פתרון אזרחי לנישואין בישראל. כיום מונפקות תעודות הזוגיות לבני זוג, באמצעות ארגון משפחה חדשה.

רוזנבלום מובילה את המאבק להכרה בשימוש בטכנולוגיות פוריות, כחלק מזכותו של האדם להקים משפחה. בשנת 2001 יזמה פרויקט ייחודי מסוגו "בנק זרע לחיילים" ותבעה מן המדינה לשאת במימונו. בשנת 2007 זכתה במשפט בו ייצגה את משפחת כהן, שתבעה מהיועץ המשפטי לממשלה לאפשר לה לעשות שימוש בזרע בנם, קיוון כהן, שנהרג בפעילות מבצעית בעזה. בשנים האחרונות היא מובילה את קידום הרעיון של ה"צוואה הביולוגית", צוואה שמשאיר אדם לגבי הזכות להמשיך להשתמש באברי הרבייה שלו למען המשכיותו.

עו"ד אירית רוזנבלום היא מרצה מבוקשת בכל האוניברסיטאות בארץ במסגרת לימודי משפטים ועבודה סוציאלית.

בין כתביה ופרסומיה, הספר "תורת המשפחה החדשה", המשמש כטקסט המכונן של תפיסת עולמה, בו מתוארת המהפיכה החברתית, דמוגרפית, משפטית  ותבונית בתחום מבנה המשפחה. כמו כן הספר פורש את רשת הזכויות של התא המשפחתי בחברה הישראלית.
"המדריך לזכויות המשפחה בישראל".
וכן שישה עשר מדריכי משפחה  שונים,  בנושא זכויות נשים, בני זוג, פריון ועוד, כמו כן עשרות מאמרים בתחום זה.
 

מאבקים ועשייה פורצת דרך 
בשנת 2009 בעקבות משפט שניהלה בבית הדין לעבודה, הביאה להקמת ועדה מיוחדת, מטעם המוסד לביטוח לאומי, אשר שינתה את הוראות המוסד לביטוח לאומי, באופן המכיר בבני זוג מאותו מין, כבני זוג שווי זכויות לכל דבר ועניין, כגון; זכויות לידה לגברים, זכויות שאירים כאלמנים או אלמנות של בני זוג מאותו מין ועוד.

בשנת 2009 ערכה את חתונת המאה בתל אביב, בה השיאה בני זוג מאותו המין במלאת 100 שנה לעיר תל אביב.

בסוף שנת 2009 זכתה רוזנבלום בפסק דין מהפכני בעניין אשר בו ייצגה את בני משפחתו של חייל שנפטר ואישה אשר ביקשה להפוך לאם ילדיו מזרע שהשאיר לפני מותו. פסק הדין משמש מפנה רעיוני לתפיסת המערכת המשפטית, באשר לזכות האדם לבקש את המשכיותו לאחר מותו.

במהלך שנת 2010 הובילה עו"ד רוזנבלום בראשות ארגון משפחה חדשה, מאבק משפטי-ציבורי להבאת זוג תאומים לאב הומוסקסואל מהודו לישראל. התאומים באו לעולם בתהליך פונדקאות בהודו ונתקלו בסבך משפטי וביורוקראטי שמנע מהם להגיע לישראל. בסופו של המאבק אושרה כניסתם לארץ.

בעשור האחרון יזמה עו"ד רוזנבלום פרויקט ייחודי מסוגו בשיתוף סטודנטים לאומנות חזותית ב"שנקר", ביה"ס הגבוה לעיצוב  בו לומדים הסטודנטים את תורת המשפחה החדשה, ומיישמים בעבודותיהם האומנותיות.


פרסים והצטיינות
בשנת 2007 נבחרה על ידי העיתון דה מרקר-Women כאחת מ-40 הנשים המשפיעות בתחום החברה בישראל.
בשנת 2008 נבחרה על ידי העיתון ליידי גלובס, כאחת מ-50 הנשים המשפיעות בישראל. 
בשנת 2009 זוכת הפרס הבינלאומי היוקרתי INNOVACTION על פריצת דרך וחדשנות משפטית, מטעם מוסדות האקדמיה למשפטים וכלכלה בצפון אמריקה.
בשנת 2010 זכתה עו"ד אירית רוזנבלום בפרס הבינלאומי היוקרתי WSL למנהיגות חברתית מטעם הארגון הבינלאומי  RSA וארגון OGUNTE באנגליה.

פקולטות לימוד:

מקצועות חופשיים
מדעי החברה
ניהול ,עסקים, ופיננסים
מקצועות הבריאות והרפואה
קורסי תעודה פופולריים
לימודי הסמכה מקצועיים
תחומי טיפול
ייעוץ וסיוע משפטיזכויות סבים וסבתות
ייעוץ וסיוע משפטי
אופן קבלה:
ארגון מלכ"ר - ללא מטרות רווח

מי ומי בין הפונים ל'משפחה חדשה' ובאילו נושאים ועניינים:

כל אדם המעוניין לארגן את חיי המשפחה שלו או זקוק לעזרה בענייני משפחתו, זוגיותו ילדיו, או הוריו.
 
משפחות, בני זוג, יחידים, הורים ומי שמתכוונים להיות הורים, כולם מקבלים ייעוץ, שירות וסיוע בארגון משפחה חדשה. 
לדוגמה - ענייני נישואין אזרחיים, נישואים ברבנות, ידועים בציבור, זוגיות בפרק ב', נישואי תערובת בין בני זוג בני דתות שונות, ישראלים שאינם יהודים, עובדים זרים, עולים חדשים, בני זוג מאותו המין, משפחות חד הוריות, משפחות הסובלות מאלימות במשפחה. 

נישואין אזרחיים – ייעוץ וסיוע בכל ענייני הנישואין האזרחיים, השלכותיהם המשפטיות, הרכושיות, הסכמי ממון ורכוש, פרידה, גירושין, רשום במשרד הפנים, מנהל האוכלוסין, זכויות ילדים וכד'. 

הסכמי ממון והסכמי חיים משותפים לבני זוג – בני זוג הנישאים ברבנות או בנישואין אזרחים ומעוניינים לערוך ביניהם הסכמי ממון או הסכמי טרום נישואין, הסכמים לחיים משותפים . 

ידועים בציבור - ייעוץ וסיוע לרבות הסכמים, עריכת הסכמי ממון ורכוש, הסכמי זוגיות, הסכמי חיים משותפים, אישור בבית משפט או אישור נוטריון, הסכמים בעניין הילדים, מעמד הילדים, משמורת על הילדים, רישום שם משפחה  של הילדים ועוד. זכויות ברכוש, זכויות למשכנתא, זכויות לגבי מתנות, פנסיה, זכיות בהגרלות, ביטוחים, קופות גמל ועוד ועוד. 

זוגיות של פרק ב' – בני זוג שזו להם הזוגיות השנייה או יותר ומבקשים להסדיר אותה, באמצעות הסכם ממון או הסכם חיים משותפים, דואגים לעתיד זוגיותם החדשה ומשפחתם לשעבר בדרך של הסדרת ענייני הרכוש, זכויות סוציאליות ופנסיוניות, ילדים וילדי בני הזוג, ביטוחי חיים, צוואות, זכויות בירושה, פנסיה, רכוש עתידי, מתנות ועוד.  

נישואי תערובת - ייעוץ בענייני נישואין והתרת נישואין, עריכת הסכמי רכוש וממון, הליכי רישום במשרד הפנים. אבהות ורישום אבהות, זכויות הדדיות לגבי ילדים, רכוש, משמורת, מזונות, אפוטרופסות, אימוץ ילדי בן זוג ועוד. ענייני רישום הילדים וקבלת זכויות תושבות, אזרחות וסוציאליות.
 

עובדים זרים - הסדרת מעמד תושבות בעקבות בן זוג ישראלי, או עובדים זרים וותיקים, ענייני נישואין וגירושין או התרת נישואין, הסכמים בין בני זוג, משמורת על ילדים, רישום הילדים, תביעות אבהות, אימוץ, אפוטרופסות ועוד.

עולים חדשים -  ענייני משפחה נישואין וגירושין, זכויות הנובעות מנישואין לבן זוג יהודי או קרוב של יהודי, בירור יהדות, ילדים חינוך הילדים ועוד. 

בני זוג מאותו המין  -  כל ענייני מיסוד הקשר, עריכת הסכמים בין בני זוג מאותו מין ואישורם בבית משפט או אצל נוטריון, רישום נישואין, התרת הקשר, אימוץ ילדי בן זוג, פונדקאות, אפוטרופסות ועוד. 

בני זוג לא יהודים - הסדרת מעמד בישראל, עריכת הסכמי ממון זוגיות ורכוש, הסדרת ענייני הילדים ורישומם, אימוץ, אפוטרופסות ופונדקאות, זכויות כלכליות, משפטיות וחברתיות, איחוד משפחות ועוד. 

משפחות חד הוריות – בראשן גבר או אישה, ייעוץ וסיוע משפטי בדבר זכויות משפטיות כלכליות, וסוציאליות, מתן ייעוץ וסיוע בענייני פריון, אפוטרופסות מידע על אימוץ ועוד.  

משפחות נפגעות אלימות במשפחה – ייעוץ בענייני זכויות ופגיעות אלימות בין בני משפחה.
 
 


זכויות סבים וסבתות

הזכות למשפחה איננה מסתיימת בדור אחד, זוהי זכות רב דורית.

ארגון משפחה חדשה, פותח בפניכם את השער לבירור הזכויות שלכם להיפגש עם נכדיכם.מהו הקו החם לסבים וסבתות 

ומשיק את הקו החם, ש
ישיב לשאלותיכם ומצוקותיכם בדבר הפרת הזכות שלכם לראות את נכדכם.
 
 
למי מיועד הקו החם של משפחה חדשה ?
 
למי שילדיהם התגרשו והילדים או בני זוגם מונעים מהם לראות הילדים.

סבתות וסבים שלהם זוגיות חדשה וילדיהם ניתקו עמם קשר ומונעים מהם לראות את נכדיהם.

הורים שכולים שבני הזוג של ילדם שנפטר מונעים מהם להיות בקשר עם נכדיהם.

הורים שכולים המעוניינים להוציא לפועל צוואה ביולוגית של ילדיהם ולהמשיך את הדור.

הורים שילדיהם חיים עם בני זוג מאותו המין המעוניינים לקבל מידע על זכותם לנכדים.

סבתות וסבים לנכדים מאומצים.

סבתות וסבים לילדים שחזרו בתשובה או בשאלה.

סבתות וסבים לילדים שהצטרפו לכתות.

סבתות וסבים לנכדים הסובלים מגילויי אלימות או הטרדות מיניות בבית הוריהם.

סבתות וסבים הנתבעים לשלם דמי מזונות לנכדיהם.

 וכל מי שמבקש לקבל מידע על זכותו להיות בקשר עם נכדיו.
 
 
מי משיב לשאלותיכם בקו החם ?
 
עורכי הדין של ארגון משפחה חדשה, מומחים לזכויות המשפחה ישיבו לכל השאלות.
 
 
כיצד פונים לקו החם ?
 
מענה אנושי - בטלפון  מס.  057-9426220  בימים א' עד ה' 09.00-17.00
 
באמצעות מייל - מילוי פרטים למשלוח דואר אלקטרוני בתיבת צור קשר מצד שמאל.

מי ומי בין הפונים ל'משפחה חדשה' ובאילו נושאים ועניינים?

כל אדם המעוניין לארגן את חיי המשפחה שלו או זקוק לעזרה בענייני משפחתו, זוגיותו ילדיו, או הוריו.
 
משפחות, בני זוג, יחידים, הורים ומי שמתכוונים להיות הורים, כולם מקבלים ייעוץ, שירות וסיוע בארגון משפחה חדשה. לדוגמא - ענייני נישואין אזרחיים, נישואים ברבנות, ידועים בציבור, זוגיות בפרק ב', נישואי תערובת בין בני זוג בני דתות שונות, ישראלים שאינם יהודים, עובדים זרים, עולים חדשים, בני זוג מאותו המין, משפחות חד הוריות, משפחות הסובלות מאלימות במשפחה.


אופן מימון
 

השאירו פרטים וצוות האתר ישמח לעזור לכם

* במילוי הטופס הינך מאשר/ת העברת הפרטים לאתר "בגילנו" וכן העברתם לנותני השירות באתר. יתכנו מקרים בהם לא ניתן יהיה להעביר את הפרטים לבית העסק או שהפרטים יועברו באיחור. אנו ממליצים להמנע מלרשום בהערות מידע אישי או רגיש / חסוי. כמו כן, מומלץ לא להשאיר פניות במקרים דחופים.

אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.