forums

מעבר לדיור מוגן או בית אבות

טיפים שנועדו להקל על תהליך הבחירה והמעבר לדיור מוגן או בית אבות, ובמה צריך להתחשב.
 
מעבר לדיור מוגן או בית אבות
ההחלטה על מעבר לבית אבות או לבית דיור מוגן, אינה פשוטה. כאשר הולכת ומתגבשת ההחלטה ומתחילים לבחון את האפשרויות, מגלים עולם שלם של פתרונות דיור לאוכלוסייה מבוגרת, הנבדלים זה מזה ברמת השירותים שהם מספקים לקשישים, בסוגי האוכלוסייה להם הם מתאימים ובפרמטרים רבים נוספים. על מנת להקל על תהליך הבחירה והמעבר לבית אבות או לבית דיור מוגן, ריכזה חברת אס.אי.או ישראל כמה טיפים, עדכונים ופרמטרים חשובים שצריכים להילקח בחשבון.

1.  הגורם להחלטה לעבור לבית אבות
ראשית יש לברר מהו הגורם שעורר את הצורך במעבר לבית אבות. לעתים מחליטים על מעבר לבית אבות אחרי פטירת אחד מבני הזוג, לעתים לאחר הידרדרות מסוימת במצב הרפואי או הסיעודי של האדם ולעתים מתוך שיקולים אחרים. לפי הגורם ניתן להגדיר יותר טוב בשלב הבא מהו הפיתרון המתאים. בית דיור מוגן יוקרתי ועשיר בפעילויות, יכול לספק תעסוקה ועניין לקשיש בערוב ימיו. בנוסף, ראוי כי התהליך יתבצע על ידי ההורים וילדיהם יחד, כדי שהפיתרון שיבחר לבסוף - יהיה מקובל על כולם.


2. מצב הקשיש
קשישים במצבים תפקודיים שונים, זקוקים לפתרונות שונים. ככלל, ניתן לחלק את אוכלוסיית המתגוררים בבתי אבות ובבתי דיור מוגן, למספר קבוצות. הקבוצה הראשונה כוללת עצמאים שאינם נזקקים לעזרה כלל, או לתשושים שנזקקים לעזרה מועטה בלבד בתפקוד היומיומי. הקבוצה השנייה כוללת סיעודיים המתקשים בפעולות יומיומיות וזקוקים לליווי סיעודי. הקבוצה השלישית כוללת סיעודיים מורכבים שזקוקים בנוסף לתמיכה הסיעודית הרצופה בפעולות יומיומיות לטיפול רפואי פולשני שהופך אותם למטופלים מורכבים. הקבוצה הרביעית כוללת תשושי נפש שמתפקדים גופנית, אך מצבם השכלי ירוד בעקבות פגיעות שונות.


3. יכולות המימון
כיום מוצעים פתרונות דיור מוגן במגוון רחב של מחירים בהתאם ליוקרה ולרמת השירותים שמציע המקום. בתי דיור מוגן מציעים לרוב מספר אפשרויות מימון שונות לפי הסכום הראשוני שמעוניינים הדיירים להפקיד ולהתחייבות שהם מוכנים לקבל על עצמם. דרך אחת היא פיקדון נשחק. זהו סכום ראשוני שמופקד על ידי הדיירים עם כניסתם לדיור המוגן והוא נשחק בכל שנה בשיעור מסוים - עד לעזיבתם או פטירתם של הדיירים, כאשר יתרת הסכום מוחזרת לדיירים או ליורשים לאחר מכן. אחוז השחיקה משתנה בהתאם לגובה הפיקדון. ככל שהפיקדון גבוה יותר, כך אחוז השחיקה יהיה קטן יותר. דרך אחרת היא תשלום שכירות חודשית עבור דיור מוגן. דרך נוספת, אם כי לא פופולארית, היא רכישה של יחידת דיור בבית דיור מוגן. בכל אחת מהאופציות משולמים לבית הדיור המוגן דמי אחזקה חודשיים, בסכום של כמה אלפי שקלים.


4. רמת השירותים הרפואיים
ישנם בתי דיור מוגן שכוללים מחלקות לסיעודיים ולתשושי נפש וישנם בתי אבות שמתמחים בסוג אוכלוסייה כזה או אחר. חשוב לבחון את רמת השירותים הרפואיים הניתנים במקום בהתאם למצבו של הדייר. כמו כן חשוב לוודא שישנה נוכחות של אחות 24 שעות ביממה, ביקורי רופא מדי יום, מנוי לשירותי טיפול נמרץ והסדר אמבולנסים להעברה לבדיקות רפואיות. כמובן שיש לבדוק שהמקום פועל ברישיון משרד הבריאות.


5. רמת הכלכלה, התחזוקה והשירותים הנלווים בבית האבות
ישנם בתי אבות רבים שנראים נהדר חיצונית, אך רמת השירותים בהם הופכת אותם לבלתי ראויים למגורים. מצד שני ישנם כיום בתי דיור מוגן ברמה של 5 כוכבים שמעניקים לדייריהם תחושה של שהות בבית מלון. יש לבדוק היטב את האבטחה במקום, את רמת הניקיון ותדירות ניקוי החדרים, את אבזור החדרים וזמינות שירותי התיקונים והטיפול בתקלות ואת חדר האוכל והתפריט המוגש במקום. כמו-כן מומלץ להתעניין בפעילויות השונות שניתנות לדיירי המקום ואת המתקנים שמעמיד המקום לשימוש הדיירים. ישנם בתי דיור מוגן שכוללים בריכת שחיה, חדר כושר ומגוון פעילויות רחב.


קישורים לבתי אבות - בית אבות:
בית אבות עירוני רמת גן
עטרת אבות בבני ברק
בית אבות הבולגרי


 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
1.  שנייה לפני המעבר לבית אבות יש לכם הזדמנות להרוויח כסף
קישור לאתר של אספן, שקונה ירושות, עיזבונות, אוספים, ספרים וניירת ישנה קישור לאתר http://www.yosefus.com/PAGE3.asp
יוסף האוסף (12.3.15)
2.  שנייה לפני המעבר לבית אבות..
קישור לאתר של אספן, שקונה ירושות, עיזבונות, אוספים, ספרים וניירת ישנה קישור לאתר http://www.yosefus.com/PAGE3.asp
יוסף האוסף (12.3.15)
3.  שנייה לפני המעבר לבית אבות
קישור לאתר של אספן, שקונה ירושות, עיזבונות, אוספים, ספרים וניירת ישנה חפשו בגוגל: יוסף האוסף
יוסף האוסף (12.3.15)
אולי יעניין אתכם גם :
היערכות למצב חירום בדיור מוגן
מאות בתי דיור מוגן פועלים ברחבי הארץ ומספקים איכות חיים לבני גיל הזהב. אלא שמעבר לשגרת הפעילויות היום-יומית, על המבנים הללו להיות ערוכים לשעת חירום, עם דגש מרכזי על אירועי שריפה. כיצד ניתן להיות ערוכים מבעוד מועד לכל צרה שלא תבוא? על כך בכתבה הבאה.
לקריאה
חידושים אחרונים בתחום הקלנועיות
הקלנועית הינה כלי רכב אשר נמצא לרוב בשימוש של בני הגיל השלישי. היא מקלה את החיים של אוכלוסייה זו ומאפשרת נסיעה נוחה למרחקים קצרים. המאמר הבא מציג את החידושים האחרונים בתחום הקלנועיות אותם מוטב שתכירו טרם רכישת קלנועית חדשה.
לקריאה
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.