forums

עתירה נגד המשרד לענייני גמלאים

עמותת המשפט בשירות הזקנה עותרת לבג"צ כנגד המשרד לענייני גמלאים בשל שלילת תמיכות כספיות מעמותות סנגור וייעוץ משפטי לגמלאים.
 
עתירה נגד המשרד לענייני גמלאים
עמותת המשפט בשירות הזקנה עותרת לבג"צ כנגד המשרד לענייני גמלאים בשל שלילת תמיכות כספיות מעמותות סנגור וייעוץ משפטי לגמלאים. 

הרקע לעתירה זו הוא "קול קורא" שפרסם לפני חודשים אחדים המשרד לענייני גמלאים, בנוגע להגשת בקשות לקבלת תמיכות כספיות לעמותות וארגונים המעניקים שירותים לזקנים. מבחני התמיכה לחלוקת הכספים, כפי שעוצבו על ידי המשרד, דורשים שארגונים שמקיימים פעילות עבור גמלאים יעניקו בו-זמנית מספר רב של שירותים מסוגים שונים כמו תרבות, רווחה, רפואה והטבות כספיות.

לטענת עמותת המשפט בשירות הזקנה, הפועל היוצא של הנחיות אלה הוא, שארגונים שעוסקים אך ורק בפעילות סנגור, מתן מידע בדבר זכויות, והענקת ייעוץ וייצוג משפטי בחינם לזקנים – אינם זכאים לקבל את תמיכת המשרד לענייני גמלאים. לדעת עמותת המשפט בשירות הזקנה, מצב דברים זה הוא בלתי סביר ובלתי חוקי, שכן הדרישה שלפיה הארגון צריך לפעול במגוון תחומים אינה מוצדקת והיא שוללת את התמיכה הכספית מארגונים כדוגמת העותרת, המתמחים במתן מידע וייעוץ משפטי ופועלים לשינוי מעמדו של ציבור הזקנים בכללותו.

 "מדובר בחלוקת כספים לא שוויוניות ולא סבירה באופן קיצוני מכיוון שהיא סוגרת את הדלת באופן שיטתי בפני ארגוני סנגור, העונים באופן מהותי על מטרות הענקת התמיכה ומפלה אותם לעומת גופים אחרים המעניקים שירותים לזקנים", אומרת עו"ד כרמית שי, היועצת המשפטית של עמותת המשפט בשירות הזקנה ומוסיפה "המשרד לענייני גמלאים, שהוקם על ידי נבחרי ציבור הגמלאים, ראוי שיקיים הבטחתו לבוחריו, יתמוך ויעודד ארגונים לשינוי חברתי כדי ליצור שינוי אמיתי בזכויותיהם של הזקנים בישראל".


 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
מימוש זכויות רפואיות בגיל השלישי
רבים מאתנו אינם מודעים לזכויות אשר מגיעות לנו, בין אם זה בעבודה ובין אם במצבים שונים בחיים. בפרט, הגיל השלישי – שאינו נגיש למידע בהשוואה לצעירים שהכל זמין להם לבדיקה. במאמר זה נדון אודות מימוש זכויות רפואיות בקרב הגיל השלישי.
לקריאה
איתור נכסים בחו"ל לניצולי שואה
רבים לא יודעים, אך עד היום ניתן לאתר נכסים בחו"ל של ניצולי שואה. כיצד עושים זאת ולמי פונים? כל התשובות במאמר הבא לפניכם. מביצוע השבת הנכס ועד השבתו.
לקריאה
ניצול כלכלי של קשישים
רוצים לשמור על ההורים שלכם להימנע ממצב שבו הם מנוצלים כלכלית? ניצול כלכלי של קשישים זו מגפה של ממש, ויש מה לעשות בעניין. כך תפעלו במידה ועולים חשדות לניצול שכזה.
לקריאה
פיטורי עובד לפני גיל פרישה
הידעתם שפיטורי עובד לפני גיל פרישה יכול להיחשב לאפליה בשל גיל? דעו לכם שיש מה לעשות במקרה כזה. כך תפעלו במידה ופוטרתם מעבודתכם רגע לפני היציאה לגמלאות.
לקריאה
קבלת תשלומי פנסיה מארה"ב
תושבי ישראל שהגיעו לגיל פרישה ועבדו בעברם אצל מעסיק אמריקאי בארה"ב שהפריש להם כספים לפנסיה ייתכן וזכאים להחזרי מס של אלפי דולרים, סקרנים? קראו את השורות הבאות ופנו להתייעץ עם רואה חשבון למיסוי אמריקאי למימוש זכאותכם.
לקריאה
השלכות משפטיות של זוגיות בגיל השלישי
העלייה בתוחלת ואיכות החיים יצרה שפע של זוגיות חדשות בקרב בני הגיל השלישי. זוגיות זו לרוב מפיחה חיים חדשים בקרב כל אחד מבני הזוג, יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון את ההשלכות של זוגיות זו בכדי להימנע מסכסוכים ובעיות משפטיות.
לקריאה
זכויות ביטוח לאומי בגיל השלישי
גיל הזהב, עבור מרבית האנשים המבוגרים בישראל, הינו גיל בו הם נמצאים בשלב בחייהם בו הם אינם עובדים ואינם משתכרים לפרנסתם – מאידך זקוקים הם לכספים עבור ניהול חייהם השוטפים, כאשר בגיל זה ישנם צרכים שונים שמקורם לרוב בבעיות בריאות ובעיות זקנה.
לקריאה
זכויות עובדים זרים לסיעוד
עובד זר בישראל זכאי לאותם תנאי עבודה שעובד ישראלי זכאי להם. נוסף על זכויות בסיסיות אלו מעסיקים חייבים לספק לעובדיהם הזרים הסכם עבודה בכתב, ביטוח בריאות פרטי ומגורים הולמים.
לקריאה
תג נכה לגיל השלישי
ישנו מגוון רחב של זכויות בעבור אזרחים ותיקים חלקן ניתנות לכל אזרח ותיק וחלקן מותנות. קבלת תג נכה הינה זכות השמורה לכל אדם העומד בחוק הקבוע עבור חניה לנכים.
לקריאה
מימון כיסאות גלגלים לבני הגיל השלישי
כיסא גלגלים כהכרח לאיכות חיים. חשוב להבין שהכיסא תומך ומקל בחיי היום יום של מבוגרים רבים. לכן חשוב לדעת מה הזכויות וכיצד ניתן להקל על ההוצאות הקשורות אליו.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.