forums

ויטמינים ותוספי מזון לשימור הגיל והחיוניות

מה שהביא לעליה בתוחלת החיים, הם לא התכשירים המוצעים לשימור הנעורים ומניעת הזדקנות, אלא השיפור המתמיד ברמת הרפואה הציבורית ובעיקר ברפואה המונעת
 
ויטמינים ותוספי מזון לשימור הגיל והחיוניות
 מה שהביא לעליה בתוחלת החיים, הם לא התכשירים המוצעים לשימור הנעורים ומניעת הזדקנות, אלא השיפור המתמיד ברמת הרפואה הציבורית ובעיקר ברפואה המונעת. כך סבור ד"ר משה זלוצובר, גניקולוג ואנדוקרינולוג בקריה הרפואית רמב"ם.

במאמר שהוא מפרסם באינטרנט - מסביר ד"ר זלוצובר שהתכשירים המוצעים ל"מניעת הזדקנות ושימור נעורים" (Anti Aging), משתייכים למספר קבוצות. הראשונה, ואולי המקובלת ביותר, היא טיפול הורמונאלי חלופי בנשים, שמהווה את אחד מאבני היסוד לטיפול מונע הזדקנות. "גיל המעבר אצל נשים מוגדר כגיל הפסקת התפקוד השחלתי ומכאן ירידה בהפרשת אסטרוגן ופרוגסטרון"" הוא מסביר. "תפקיד הפרוגסטרון להגן על הרחם מפני סרטן רירית הרחם, העשוי להתפתח בטיפול חלופי באסטרוגן בלבד. מכאן שלנשים ללא רחם אין כלל צורך במתן פרוגסטרון. לאסטרוגן, לעומת זאת, יש חשיבות בשמירה על מסת העצם (מניעת אוסטיאופורוזיס), פרופיל שומנים חיובי ומניעה של מחלות לב וכלי דם.

לדעת ד"ר זלוצובר, הטיפול ההורמונאלי המשולב (מתן אסטרוגן ופרוגסטרון כטיפול מונע) - אכזב במניעת מחלות לב, והמחקר שבדק את השפעותיו הופסק בטרם עת. גם ארגון הבריאות האמריקאי ומשרד הבריאות הישראלי, קבעו על סמך הידע המצוי היום, ש"אין להמליץ על טיפול הורמונאלי חלופי כטיפול מונע בכלל ולמחלות לב בפרט". כיום, הטיפול ההורמונאלי החלופי מיועד רק לנשים הסובלות מתסמיני גיל מעבר כגון: גלי חום, נדודי שינה,שינויי מצב רוח וכדומה.

לעומת זאת, סבור ד"ר זלוצובר, שויטמינים, מזונות ותוספי מזון הם הנושא החם ביותר בתחום ה'אנטי אייג'ינג'. המולטי ויטמין, למשל, נחשב כמסייע במניעת מחלות לב, אוסטאופורוזיס ונפילות (באמצעות הוויטמין D) ואולי אף משפר את המערכת החיסונית. ההמלצה העיקרית בתחום זה, היא ליטול כדור מולטיויטמין אחד ליום. מעבר לכך, הנטייה כיום היא להפחית בחשיבות תוספת נוגדי חמצון (אנטיאוקסידנטים) ואין המלצה גורפת לגביהם.

ויטמין A נמצא כמעלה את הסיכון לשברי צוואר ירך, ולכן הנטייה היא להשתמש בו פחות. המחקרים לגבי תוספת ויטמין C ו E אף הם לא חד משמעיים. חלק מראים על הורדה בסיכון למחלות לב ומחלות ממאירות וחלק לא. אחת התיאוריות בנושא גורסת שמתן כמויות גדולות של ויטמינים אלו עשוי לפגום במנגנון ההגנה הטבעי של הגוף ומספר מחקרים אף הצביעו על עליה בסיכון למחלות ממאירות עקב התוספים. לפיכך, הנטייה כיום הינה להמליץ על מולטיויטמין לכלל האוכלוסייה ותוספות אחרות רק בהתאמה אישית.


 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
חדשנות בטשטוש קמטים בגיל השלישי
הגיל השלישי הוא כבר מזמן לא גיל זקנה קלאסי. עבור נשים רבות זו הזדמנות להתפתח, לבלות ולנצל כל רגע. טיפולי האסתטיקה החדשים שמסייעים לטשטש את הקמטים עוזרים להן להרגיש נפלא ולממש את עצמן.
לקריאה
רכיבה על אופניים – קורס הכשרה לגמלאים
ספורט הרכיבה הוא ענף ספורט שקיבל תאוצה רבה בעשור האחרון. מספרם של רוכבי האופניים בארץ ובעולם הוא גדול מאד ואפשר לראותם בכל מקום. רכיבה על אופניים מתקיימת גם בקבוצות של אוהבי הרכיבה היוצרת ביניהם הווי משותף, חוויות נפלאות וידידות נהדרת.
לקריאה
המלצות לארוחת בוקר מזינה לבני הגיל השלישי
תזונה נכונה היא מרכיב חשוב מאוד ואפילו קריטי בבריאות מיטבית בכל שלבי החיים ובפרט כך כשמגיעים לגיל השלישי. חשוב להבין שכשאנחנו מתבגרים ישנם שינויים משמעותיים בכל מערכות הגוף וגם במבנה הגוף, וגם הרגלי התזונה חייבים להתעדכן.
לקריאה
יתרונות טיפולי הילינג בגיל השלישי
שיטות טיפול אלטרנטיביות שונות יכולות לסייע ולהקל על מטופלים בני הגיל השלישי. טיפולי הילינג, המתבססים על טיפול באמצעות אנרגיה ורוחניות יכולות להקל על מתחים ולחצים שונים בקרב הקשיש וכתוצאה מכך אף להקל על כאבים פיזיים.
לקריאה
טבעונות בגיל השלישי
בני הגיל השלישי המקפידים על תפריט טבעוני ושומרים על אורח חיים בריא נוטים לסבול פחות ממחלות האופייניות לגיל זה ונהנים מאיכות חיים גבוהה. למדו על היתרונות השונים של המזון הטבעוני במאמר הבא.
לקריאה
דיקור סיני למחלות עיניים בגיל השלישי
דיקור סיני נחשב לאחד הטיפולים היותר אפקטיביים בהפחתת חוסר נוחות וכאבים הנגרמים על ידי מחלות. אבל האם ידעתם שהוא יעיל גם בטיפול במחלות עיניים הנפוצות בגיל השלישי?
לקריאה
תזונה נכונה ובריאה בגיל השלישי
תזונה נכונה ובריאה חשובה בכל גיל, אך בגיל הזהב יש לה משמעות קריטית ויש להתאים את התזונה למצב הבריאותי, לשינויים הגופניים ולמצב התפקודי של הקשיש
לקריאה
יתרונות הדיקור הסיני בגיל השלישי
הדיקור הסיני הוא טיפול בעלת היסטוריה ארוכה ויעילות מוכחת. באמצעות דיקור סיני מטפלים לא רק בגוף אלא גם בנפש ולכן הטיפול בו יעיל למטרות שונות, גם עבור אנשי צעירים כגון נשים בגיל הפוריות וגם עבור אנשים בגיל השלישי הזקוקים לחיזוק ושיפור באורח החיים שלהם.
לקריאה
יתרונות השימוש במוצרים טבעיים בגיל הזהב
עד לא מזמן התבגרות וזקנה היו גזרות שלא ניתן היה להתמודד איתן. אך כיום, הודות לרפואה הטבעית והמוצרים הטבעיים, ניתן להקל, לשפר ולשדרג את חייהם של רבים.
לקריאה
טיפולים אלטרנטיביים לטיפול בפריצת דיסק בגיל הזהב
פריצת דיסק בגיל השלישי פוגעת במידה ניכרת באיכות החיים ויש לטפל בה בהקדם בנוסף לשיטות הטיפול המסורתיות המוכרות קיימים כיום טיפולים אלטרנטיביים אשר יעילים גם לטיפול, במאמר זה אביא אותם בפניכם.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.