forums

גמלאים שבים לספסל הלימודים בתיכון

תלמידי תיכון וגמלאים לומדים ביחד
 
גמלאים שבים לספסל הלימודים בתיכון
גמלאים שסיימו את לימודיהם לפני 50 שנה, חובשים שוב את ספסל הלימודים לצד תלמידי תיכון ב'תיכון אלון למדעים ואמנויות' ברמת השרון. 

מדובר בתוכנית ייחודית שבמסגרתה לומדים הגמלאים עם תלמידי התיכון תנ"ך, אנגלית, היסטוריה, גיאוגרפיה או ספרות לפי בחירתם, אם כי הם פטורים מהכנת שיעורים. היוזמה היא של מנהל בית הספר, ד"ר יהודה יעקובסון, שסיפר ששאל תחילה את דעת המורים על הרעיון, ושמח כשגם הם וגם התלמידים קיבלו אותו בברכה.

רכזת התרבות בבית הספר, שפנתה עם הרעיון למרכזי גמלאים בסביבה, אומרת שזכתה להיענות ולהתלהבות, ובדיעבד התברר ששיתוף מבוגרים בכיתות הצעירים – יוצר שיתוף פעולה אינטלקטואלי ביניהם.

כשנשאל משה קציה בן ה-70, שמשתתף בפרויקט, כיצד הוא רואה את בית הספר של היום לעומת בית הספר בו הוא למד, השיב: "ההבדל הכי בולט הוא שבתיכון של פעם דיברנו רק לאחר שקיבלנו רשות על ידי הצבעה. היום תלמידים משתתפים באופן ערני בשיעור, מבלי לבקש במיוחד רשות וזה יוצר השתתפות ערה. בסך הכול האווירה היום הרבה יותר טובה".

התלמידה נטע קפון הוסיפה: "בהתחלה זה היה קצת מוזר ללמוד עם גמלאים, אבל מהר מאד גילינו שהם ממש מעשירים אותנו מהניסיון והידע שלהם ומאד התקשרנו אליהם..."


 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
אפשרויות לימוד תואר ראשון למבוגרים
אנשים מבוגרים שנשארים פעילים מנטלית עשויים לשמור על חדות המחשבה לאורך זמן רב ואף כל החיים. כשמדובר בכוח המוח, בדומה לשרירי הגוף, יש משפט שאומר ׳השתמשו בו או שתאבדו אותו׳.
לקריאה
עבודה בגיל השלישי – מהן זכויות גמלאים ועובדים מבוגרים?
לא מעט עובדים שמגיעים לגיל הפרישה, מעוניינים להמשיך לעבוד באותו מקום עבודה או לעבוד במקום עבודה חדש, בו יש תנאי העסקה שמתאימים לגילם המתקדם
לקריאה
בחינות למבוגרים שרוצים ללמוד ולשלוט טוב באנגלית
לימודים אקדמיים הם חוויה מעשירה בכל גיל, ואף פעם לא מאוחר ללמוד תחום חדש ומעניין – אפילו אם מדובר בקרב בני הגיל השלישי. בחלק מהמסלולים המרתקים באמת ישנן דרישות סף ובפרט רמה מינימלית באנגלית.
לקריאה
קורס הכשרת גימלאים להוראה באנגלית
אנשים רבים, בייחוד לאחר היציאה לפנסיה ובגיל השלישי, מחפשים דרכים בהן יוכלו להשתלב בחיים הציבוריים וכן לתרום את חלקם לחברה בצורה כזו או אחרת.
לקריאה
יזמות בגיל השלישי - על השקעה בנדל"ן כבר חשבתם?
אחד מהיתרונות בגיל השלישי הוא שכל עיתותיכם נתונות בידיכם. לעיתים, את כל מה שרציתם לעשות לאורך כל השנים בהן עבדתם ולא היה לכם זמן לנשום, תוכלו להגשים עכשיו. על השקעה בנדל"ן, כבר חשבתם?
לקריאה
לא מפסיקים לגדול וללמוד גם בבתי הדיור המוגן
גם בבתי הדיור המוגן המבוגרים שבחבורה ממשיכים ללמוד ולהחכים במגוון נושאי הנדל"ן ועוד. היכנסו למאמר הבא והעשירו ידע רב איך גם בגיל השלישי אפשר ללמוד נדל"ן לבד.
לקריאה
קורס גינון לבני הגיל השלישי
מבוגרים בגיל הזהב מחפשים תעסוקה למילוי שעות הפנאי. אחד הפתרונות הטובים הוא קורס גינון אחת. את קורס הגינון ניתן לעבור בטווח רחב של גילאים ובמגוון מוסדות הפזורים ברחבי הארץ. הקורס לא דורש ידע קודם והוא מתאים לגברים ונשים כאחד.
לקריאה
לימודים בגיל הזהב– הסבת מקצוע לעבודה
לימודים אקדמאים או לימודי תעודה? בדרך כלל אנשים צעירים אשר סיימו צבא מתחבטים בסוגיה הזאת, אולם בשנים האחרונות אנו רואים כי ישנה היענות מרשימה מאוד בקרב אוכלוסיית הגיל השלישי ללימודים – הרחבת האופקים ומציאת עבודה גם בגיל הזהב.
לקריאה
אסקייפ רום - פעילות חברתית בגיל הזהב
אז נכון, מזמן עברתם את גיל עלילות הבלשים וסיפורי הרפתקה כאלה ואחרים לא תופסים נוכחות רבה על המדפים בספרייה האישית שלכם. אבל כשאתם בעצמכם מתמזגים עם העלילה והופכים לחלק בלתי נפרד ממנה, כשאתם נדרשים להפעיל את מיטב הכישורים במטרה להיחלץ מתסריט אימים כזה או אחר, וכשאתם נדרשים להיות הבלשים בכבודם ובעצמם – זה כבר סיפור אחר לגמרי.
לקריאה
תכניות בריאות בטלוויזיה עבור הגיל השלישי
ערוצי הטלוויזיה השונים מספקים כיום מגוון תכני בריאות. במסגרת תכנים אלו ניתן למצוא מגוו טיפים ומידע בריאותי חשוב עבור בני הגיל השלישי.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.