forums

זכתה בתביעת ביטוח, אך לאחר מותה

אישה תבעה את הביטוח אך הצדק יצא לאור רק כשנתיים לאחר פטירתה
 
זכתה בתביעת ביטוח, אך לאחר מותה
שרה וקסלר הייתה בת 81, כאשר קיבלה לבית האבות שבו שכנה, מכתב עם מחברת הביטוח דקלה, ובו הצעה להצטרף ל"ביטוח בריאות משלים לחברי הסתדרות הגמלאים". כאשר חלתה, סירבה חברת הביטוח לשלם לה, בטענה שלא דיווחה על מצב בריאותה כפי שהיה בעת שחתמה על הבקשה לביטוח. שופט מחוזי הורה לשלם לה את מלוא הסכום, בתוספת ריבית – שנתיים לאחר שנפטרה.

בשעתה הצהירה וקסלר בפני דקלה, חברת הביטוח שבבעלות קופת חולים כללית, כי היא סובלת ממחלות לב ואף המציאה אישור רפואי על מחלותיה. בתחילה סירבה דקלה לקבל את וקסלר לביטוח. אולם חצי שנה מאוחר יותר, שינתה את עמדתה, לאחר שדרשה וקיבלה מוקסלר הצהרה שבינתיים חל שינוי במצבה הרפואי וכי היא מתפקדת באופן עצמאי. 

כשמונה שנים לאחר מכן, סמוך לשנה ה-90 לחייה, וכתוצאה ממספר אירועים רפואיים שהכו בה, הפכה וקסלר לסיעודית ופנתה ל"דקלה" כדי לקבל את הסכומים שמגיעים לה. אולם חברת הביטוח סירבה בטענה שוקסלר רימתה אותה בעת מילוי ההצהרה המקורית על מצב בריאותה. 

באמצעות עורך הדין חיים קליר, פנתה וקסלר לבית המשפט, אולם לאחר שנתיים של דיונים - נפטרה. השופט יצחק מילנוב כתב בהחלטתו שאכן היו למנוחה קשיים בביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות. אולם הקשיים היו קלים וזמניים ונבעו ממחלת ריאות. בעת קבלתה לביטוח, חל במצבה הרפואי שיפור של ממש. מעבר לכך קובע השופט, אין לדקלה אלא להלין על עצמה משלא נקפה אצבע כדי לבדוק את הצהרתה הסובייקטיבית של וקסלר. למרות גילה המתקדם, לא טרח החתם הרפואי של דקלה להיפגש עמה ולעמוד על מצבה התפקודי בעצמו.

"אין להשלים עם נוהגן הפסול של חברות הביטוח להסתפק בהליכי חיתום חלקיים וחסרים ולאחר מכן לאפשר להן להסתמך על חיתום פגום זה כעילה לבטל את פוליסת הביטוח, בטענה של הטעיה, תוך שהן מגלגלות את רשלנותן שלהן לפתחו של המבוטח", כתב השופט בהחלטתו, וקבע שוקסלר לא רימתה את "דקלה" וכי מי שנהג כאן ב"חוסר תום לב משווע", כלשונו, היא חברת הביטוח דווקא. את השופט מילנוב הטרידה במיוחד עדותו של מנהל מחלקת התביעות ב"דקלה", ישראל וינדר,שאותה כינה "מתחמקת ומתפתלת".

בסופו של דבר הטיל השופט על "דקלה" לשלם את מלוא סכום התביעה, ואף חייב אותה בריבית מיוחדת של 12% לכל שנה של עיכוב התשלום.


 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
סימנים לסרטן המעי הגס
סרטן המעי הגס הוא שם גולל לגידולים במעי הגס, ברקטום או בתוספתן. זהו סוג הסרטן השלישי בשכיחותו בעולם והשני בשכיחותו בישראל כשבכל שנה מתגלים בארץ כ-3500 חולים חדשים. במאמר הבא ננסה להבין את גורמי הסיכון והסימנים לזיהוי מוקדם שלו.
לקריאה
תכנית הסיעוד החדשה
חוק הסיעוד האחרון, אשר נחקק ב-2018 הביא עמו בשורה של ממש עבור האוכלוסייה הקשישה המדינה. הרפורמה כוללת שורה של תקנות שנועדו להיטיב עם אוכלוסייה זו הן מבחינת גובה הקצבאות והן מבחינת הגדלת מספר שעות הטיפולים הסיעודיים.
לקריאה
העסקת עובד סיעודי ישראלי או זר
כאשר אתם או בני משפחתכם זקוקים לטיפול סיעודי, ואתם זכאים לסיוע לפי חוק הסיעוד, אתם צריכים לבחור בין מטפל ישראלי למטפל זר. ההבדלים ביניהם גדולים מאוד, הן במחיר והן במאפיינים של המטפל, ובמאמר זה ננסה להציג כמה שיותר מידע שיעזור לכם לבחור בין העסקתם.
לקריאה
אפוטרופוס – על הכשרות המשפטית והליך המינוי
אנשים בקרב האוכלוסייה המבוגרת שבינינו, מבוגרים, קשישים, סיעודיים ואחרים עם מוגבלויות פיזיות ו/או נפשיות שונות נדרשים במרבית המקרים לקבל עזרה ותמיכה צמודה שתסייע להם בהתנהלות יומיומית השוטפת.
לקריאה
שירותי אמבולנס לגיל השלישי
אם אתם בגיל השלישי בטח נתקלתם בכך שהחברים שלכם מנויים אל שירותי אמבולנס פרטי. יותר ויותר אנשים בגיל השלישי לא מסתפקים בשירותים שנותן מד"א ובוחרים לסמוך ידיהם רק על אמבולנס פרטי. השאלה היא למה? המשיכו לקרוא את המאמר ותמצאו את התשובות לכך.
לקריאה
ניהול רפואי אישי עבור בני הגיל השלישי
נושא הבריאות בגיל השלישי הוא בראש סדר העדיפויות וחשוב לוודא שיש מי שמטפל בעניינים הרפואיים על הצד הטוב ביותר
לקריאה
טיפול רשלני בבתי אבות
כשקשיש שמתגורר בבית אבות נחבל עקב נפילה, כשהמחלה ממנה הוא סובל אינה מאובחנת בזמן או כשנגרמים לגופו נזקים בגלל אי השגחה של הצוות. לכן, יכול להיות שמדובר ברשלנות רפואית. מהן החובות המוטלות על בית אבות ומתי ניתן להגיש תביעת נזיקין?
לקריאה
אחות פרטית לבני הגיל השלישי
בחירת אחות פרטית אידה דבר פשוט כלל. לכן לפני שבוחרים שירות זה עליכם לדעת מה השירותים שהאחות מציעה, מתי ואיך עושים זאת וכמובן מהן העלויות.
לקריאה
אובדן בן זוג בגיל הזהב
אובדן בן זוג, בכל גיל, הוא קשה מאוד. בכל שלב בחיים אובדן של בן זוג יקר עלול להוות נקודת מפנה משמעותית בחייו של בן הזוג שנותר בחיים, ולא תמיד לטובה.
לקריאה
ייבוא אישי של תרופות מצילות חיים
תרופות אינן משמשות אותנו רק בעת קירור קל, כאב ראש או צינון. לעיתים התרופות הן הדרך היחידה שלנו להישאר בחיים. אך מה עושים כשהתרופות הדרושות אינן זמינות לרכישה בארץ? כאן שיטת הייבוא האישי נלחצת לעזרתנו ומאפשרת לנו להזמין ארצה תרופות מצילות חיים במחירים שפויים ואף זולים יותר.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.