forums

צער גידול הורים

העובדים מעוניינים במידע שיעזור להם לטפל בהורה או הורים קשישים, אבל במעט מאוד מקומות עבודה מידע זה קיים או נגיש
 
צער גידול הורים
"העובדים מעוניינים במידע שיעזור להם לטפל בהורה או הורים קשישים, אבל במעט מאוד מקומות עבודה מידע זה קיים או נגיש". כך אומרת ד"ר דנה פרילוצקי, במחקר שערכה עם אוניברסיטת חיפה במימון המוסד לביטוח לאומי, יחד עם פרופסור אריאלה לבנשטיין, פרופסור רותי כץ וגב' דפנה הלפרין מהמרכז לחקר ולימוד הזקנה.

במחקר – שהתפרסם באתר אוניברסיטת חיפה ושביקש לבחון את תפיסות המעסיקים בנושאי מדיניות כלפי צרכים של עובדים המטפלים בהורים קשישים - נבדקו 100 עובדים ו-120 מעסיקים מ-40 חברות. 

נתון נוסף שעלה מהממצאים, מצביע על הבדלים בין מעסיקים גברים למעסיקים נשים: 33.3% מהמעסיקות מאמינות שהטיפול בהורה זקן פוגע בקידום העובד, לעומת 15% מקרב המעסיקים. מעסיקות אף תומכות יותר ממעסיקים בהכנסת תוכניות לתמיכה בעובדים המטפלים בהורים קשישים לארגון לעומת מעסיקים. 93% מהמעסיקים (גברים ונשים) מאמינים כי הפגיעה העיקרית בתפקודו של העובד המטפל בהורה קשיש היא היעדרות, 88% חושבים שהעובדים יוצאים מוקדם מידי הבית ו-87% הצביעו על איחורים לעבודה.

אחד הצרכים העיקריים שעלה בקרב העובדים היה מידע וייעוץ מקצועי, שלדברי ד"ר פרילוצקי קיים במעט מאוד מקומות עבודה, "על פי החוק, לכל עובד יש 6 שעות שנתיות לטפל בהורה קשיש, לדוגמא, לצאת מהעבודה כדי לקחת את ההורה לבדיקה ואז לחזור, אבל כמה עובדים מכירים את החוק הזה?" שאלה ד"ר פרילוצקי. לדבריה, גם במקומות עבודה שיש בהם סיוע לעובדים המטפלים בהוריהם, לא תמיד מידע זה נגיש וכך העובד כלל לא יודע את זכויותיו.

לדבריה, הדרך המועדפת על המעסיקים להתמודד עם הנושא היא באמצעות "שעות גמישות". כלומר: מתן אפשרות לעובד לקבוע את הזמנים בהם ימלא את מכסת שעות העבודה. למשל, הגעה מוקדמת לעבודה ביום שבו צריך לקחת את ההורה לטיפול, או לחלופין, הישארות לאחר שעות העבודה הרשמיות. דרך נוספת שמועדפת על העובדים היא מתן ימי חופשה ללא תשלום. 
 


 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
העסקת עובד סיעודי ישראלי או זר
כאשר אתם או בני משפחתכם זקוקים לטיפול סיעודי, ואתם זכאים לסיוע לפי חוק הסיעוד, אתם צריכים לבחור בין מטפל ישראלי למטפל זר. ההבדלים ביניהם גדולים מאוד, הן במחיר והן במאפיינים של המטפל, ובמאמר זה ננסה להציג כמה שיותר מידע שיעזור לכם לבחור בין העסקתם.
לקריאה
אפוטרופוס – על הכשרות המשפטית והליך המינוי
אנשים בקרב האוכלוסייה המבוגרת שבינינו, מבוגרים, קשישים, סיעודיים ואחרים עם מוגבלויות פיזיות ו/או נפשיות שונות נדרשים במרבית המקרים לקבל עזרה ותמיכה צמודה שתסייע להם בהתנהלות יומיומית השוטפת.
לקריאה
שירותי אמבולנס לגיל השלישי
אם אתם בגיל השלישי בטח נתקלתם בכך שהחברים שלכם מנויים אל שירותי אמבולנס פרטי. יותר ויותר אנשים בגיל השלישי לא מסתפקים בשירותים שנותן מד"א ובוחרים לסמוך ידיהם רק על אמבולנס פרטי. השאלה היא למה? המשיכו לקרוא את המאמר ותמצאו את התשובות לכך.
לקריאה
ניהול רפואי אישי עבור בני הגיל השלישי
נושא הבריאות בגיל השלישי הוא בראש סדר העדיפויות וחשוב לוודא שיש מי שמטפל בעניינים הרפואיים על הצד הטוב ביותר
לקריאה
טיפול רשלני בבתי אבות
כשקשיש שמתגורר בבית אבות נחבל עקב נפילה, כשהמחלה ממנה הוא סובל אינה מאובחנת בזמן או כשנגרמים לגופו נזקים בגלל אי השגחה של הצוות. לכן, יכול להיות שמדובר ברשלנות רפואית. מהן החובות המוטלות על בית אבות ומתי ניתן להגיש תביעת נזיקין?
לקריאה
אחות פרטית לבני הגיל השלישי
בחירת אחות פרטית אידה דבר פשוט כלל. לכן לפני שבוחרים שירות זה עליכם לדעת מה השירותים שהאחות מציעה, מתי ואיך עושים זאת וכמובן מהן העלויות.
לקריאה
אובדן בן זוג בגיל הזהב
אובדן בן זוג, בכל גיל, הוא קשה מאוד. בכל שלב בחיים אובדן של בן זוג יקר עלול להוות נקודת מפנה משמעותית בחייו של בן הזוג שנותר בחיים, ולא תמיד לטובה.
לקריאה
ייבוא אישי של תרופות מצילות חיים
תרופות אינן משמשות אותנו רק בעת קירור קל, כאב ראש או צינון. לעיתים התרופות הן הדרך היחידה שלנו להישאר בחיים. אך מה עושים כשהתרופות הדרושות אינן זמינות לרכישה בארץ? כאן שיטת הייבוא האישי נלחצת לעזרתנו ומאפשרת לנו להזמין ארצה תרופות מצילות חיים במחירים שפויים ואף זולים יותר.
לקריאה
סיוע לדרי רחוב
דרי רחוב הינם אנשים שהם חסרי בית, כאשר ישנם מבוגרים רבים בגיל השלישי שחיים ברחוב, דבר היכול להחמיר את מצבם. אך בשל גילם יש להם את הפריבילגיה להציג תביעה לפיצויים וקצבה מביטוח לאומי.
לקריאה
עובדים עליך? שירותי גביית חובות גם למבוגרים
כאשר אתם בעלי נכסים או עסקים בגיל מבוגר עליכם להיות חכמים יותר
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.