forums

שיפור הזיכרון בגיל השלישי

מעבדת המחקר של יבמ בחיפה שותפה בפרוייקט סיוע לזיכרון האנושי בגיל השלישי.
 
שיפור הזיכרון בגיל השלישי
מחקר חדש עשוי להוליד עידן חדש לקשישים, על ידי שיפור זיכרון ויכולות קוגניטיביות ניתן יהיה לחדש פעילויות לימודיות ואפילו חזרה למתכונת לימודים מלאה או לימודים אקדמים, או לפחות לימודי העשרה.

מעבדת המחקר של יבמ בחיפה שותפה בפרויקט סיוע לזיכרון האנושי בגיל השלישי. על כך מדווח האתר הישראלי "הידען". המעבדה בחיפה תורמת לפרויקט טכנולוגיות שפותחו בארץ ויכולות מחקר בתחום המרת דיבור לטקסט ממוחשב, זיהוי דובר על פי קולו, אבחנת רגשות על בסיס הקלטת וידיאו, וסינתזה של טקסט ממוחשב לדיבור בקול אנושי המופק על ידי מכונה.

פרויקט הרמס (Hermes), בו משתתפת מעבדת המחקר של יבמ בישראל, מיועד לסייע לחזון ההארכה של אפשרות החיים העצמאיים של הקשיש, באמצעות סיוע לכושרו האקטיבי. פיתוח טכנולוגיה חדשנית ובלתי מפחידה, שתענה לצורכי האוכלוסייה הזאת. הפרויקט שואף לאפשר חיים פעילים בגיל המבוגר, והוא מבוסס על עיבוד אודיו ותמונה, בדרך לפיתוח פתרונות ביתיים וניידים שיסייעו למבוגרים להילחם בירידה הטבעית בכישורים הקוגניטיביים, האופיינית לתהליך ההזדקנות.

פרוייקט הרמס מפגיש ומשלב פעילות של מומחים במגוון תחומים, החל מגרונטולוגיה ועד עיבוד דיבור, שילוב חומרה ותכנון ועיצוב הממוקד במשתמש. בשלב הראשון של שיתוף הפעולה הזה, עובדים מפתחים במרכז למחקר והנדסת שימוש CURE שבאוסטריה וב-INGEMA שבספרד, על מנת להבין טוב יותר את התכנים אותם צריכים זקנים לזכור.

אב הטיפוס של "הבית העתידי" שייבנה במסגרת פרויקט הרמס, יצויד במיקרופונים ובמצלמות וידיאו, שיקליטו שיחות וחוויות אותן חווה הקשיש – על פי בחירתו. הקשיש יצויד במכשיר נייד, שישמש לביצוע ההקלטות האלה, לרבות שיחות, חוויות, נתוני מיקום וזמן בהם מתרחשים האירועים האלה – בין אם בבית ובין מחוץ לו. כך, למשל, אפשר יהיה להקליט את הביקור בקליניקה של הרופא, המפגש עם פקיד הבנק או מפגש חברתי. כל המידע ייאגר ויישמר, יעובד וינותח אוטומטית – על מנת להציע לקשיש לשלוף אותו בעת הצורך, כתגבור לזיכרון האישי שלו.

רון חורי, מנהל טכנולוגיות דיבור במעבדת המחקר של יבמ בחיפה, מציין ש"פרויקט הרמס יאפשר למחקר לעשות קפיצת מדרגה, בדרך לשינוי ולשיפור אופי חיי היום-יום של אנשים בגיל המבוגר. הוא גם יאפשר להתמודד עם סביבות מורכבות ודינאמיות יותר, הדורשות גישות חדשות וחדשניות".


 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
1.  איך נרשמים?
לשיפור הזיכרון
SAra naishtat  (15.6.12)
2.  המלצה לימודי מחשב
המלצה שלי זה ללמוד קורס במחשבים ולרכוש מקצוע מעניין וגם מכניס כסף קידום אתרים בגוגל למשל זה מתאים לכל הגילאים אמא שלי למדה קורס קידום אתרים בגוגל וחיזקה את הזיכרון שלה, זה הכל עניין של תפעול של המח.
עומר דיין (18.2.18)
3.  קורס קידום אתרים
אמא שלי למדה בחברת webon קורס קידום אתרים בגוגל
עומר דיין (18.2.18)
אולי יעניין אתכם גם :
אפשרויות לימוד תואר ראשון למבוגרים
אנשים מבוגרים שנשארים פעילים מנטלית עשויים לשמור על חדות המחשבה לאורך זמן רב ואף כל החיים. כשמדובר בכוח המוח, בדומה לשרירי הגוף, יש משפט שאומר ׳השתמשו בו או שתאבדו אותו׳.
לקריאה
עבודה בגיל השלישי – מהן זכויות גמלאים ועובדים מבוגרים?
לא מעט עובדים שמגיעים לגיל הפרישה, מעוניינים להמשיך לעבוד באותו מקום עבודה או לעבוד במקום עבודה חדש, בו יש תנאי העסקה שמתאימים לגילם המתקדם
לקריאה
בחינות למבוגרים שרוצים ללמוד ולשלוט טוב באנגלית
לימודים אקדמיים הם חוויה מעשירה בכל גיל, ואף פעם לא מאוחר ללמוד תחום חדש ומעניין – אפילו אם מדובר בקרב בני הגיל השלישי. בחלק מהמסלולים המרתקים באמת ישנן דרישות סף ובפרט רמה מינימלית באנגלית.
לקריאה
קורס הכשרת גימלאים להוראה באנגלית
אנשים רבים, בייחוד לאחר היציאה לפנסיה ובגיל השלישי, מחפשים דרכים בהן יוכלו להשתלב בחיים הציבוריים וכן לתרום את חלקם לחברה בצורה כזו או אחרת.
לקריאה
יזמות בגיל השלישי - על השקעה בנדל"ן כבר חשבתם?
אחד מהיתרונות בגיל השלישי הוא שכל עיתותיכם נתונות בידיכם. לעיתים, את כל מה שרציתם לעשות לאורך כל השנים בהן עבדתם ולא היה לכם זמן לנשום, תוכלו להגשים עכשיו. על השקעה בנדל"ן, כבר חשבתם?
לקריאה
לא מפסיקים לגדול וללמוד גם בבתי הדיור המוגן
גם בבתי הדיור המוגן המבוגרים שבחבורה ממשיכים ללמוד ולהחכים במגוון נושאי הנדל"ן ועוד. היכנסו למאמר הבא והעשירו ידע רב איך גם בגיל השלישי אפשר ללמוד נדל"ן לבד.
לקריאה
קורס גינון לבני הגיל השלישי
מבוגרים בגיל הזהב מחפשים תעסוקה למילוי שעות הפנאי. אחד הפתרונות הטובים הוא קורס גינון אחת. את קורס הגינון ניתן לעבור בטווח רחב של גילאים ובמגוון מוסדות הפזורים ברחבי הארץ. הקורס לא דורש ידע קודם והוא מתאים לגברים ונשים כאחד.
לקריאה
לימודים בגיל הזהב– הסבת מקצוע לעבודה
לימודים אקדמאים או לימודי תעודה? בדרך כלל אנשים צעירים אשר סיימו צבא מתחבטים בסוגיה הזאת, אולם בשנים האחרונות אנו רואים כי ישנה היענות מרשימה מאוד בקרב אוכלוסיית הגיל השלישי ללימודים – הרחבת האופקים ומציאת עבודה גם בגיל הזהב.
לקריאה
אסקייפ רום - פעילות חברתית בגיל הזהב
אז נכון, מזמן עברתם את גיל עלילות הבלשים וסיפורי הרפתקה כאלה ואחרים לא תופסים נוכחות רבה על המדפים בספרייה האישית שלכם. אבל כשאתם בעצמכם מתמזגים עם העלילה והופכים לחלק בלתי נפרד ממנה, כשאתם נדרשים להפעיל את מיטב הכישורים במטרה להיחלץ מתסריט אימים כזה או אחר, וכשאתם נדרשים להיות הבלשים בכבודם ובעצמם – זה כבר סיפור אחר לגמרי.
לקריאה
תכניות בריאות בטלוויזיה עבור הגיל השלישי
ערוצי הטלוויזיה השונים מספקים כיום מגוון תכני בריאות. במסגרת תכנים אלו ניתן למצוא מגוו טיפים ומידע בריאותי חשוב עבור בני הגיל השלישי.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.