forums

יש גם מוסדות טובים לקשישים

ההחלטה להכניס קשיש סיעודי למסגרת מוסדית, קשה עבור בני המשפחה, אולם קיימות מסגרות סיעודיות איכותיות
 
יש גם מוסדות טובים לקשישים
ההחלטה להכניס קשיש סיעודי למסגרת מוסדית קשה עבור בני המשפחה, ולעתים קרובות הגורמים הרגשיים גוברים על השיקולים ההגיוניים. בעיני רבים החלטה כזו נתפסת ככישלון של המשפחה בטיפול ביקירם, נטישה, ואנוכיות. אולם קיימות מסגרות סיעודיות איכותיות, שמשלבות רמה מקצועית עם יחס חם ואנושי, ומהוות תמיכה לקשיש ולמשפחתו. כך סבורה טניה קרמן, עובדת סוציאלית בבית וייזל.

קרמן מזכירה שהטיפול בקשיש הסיעודי כרוך - בנוסף לעלות הכלכלית - בזמן ובכוחות פיזיים ונפשיים. קיימת גם רתיעה בציבור מפני בתי אבות בכלל וממסגרות סיעודיות בפרט, בגלל הקשר שלהם לזקנה, לתלות ולניתוק. "אולם כל מי שבודק את התחום מגלה שקיימות מסגרות סיעודיות איכותיות, שמשלבות רמה מקצועית עם יחס חם ואנושי, ומהוות תמיכה לקשיש ולמשפחתו", קובעת קרמן.

 ההחלטה לאשפז את קשיש במסגרת מוסדית, מפרטת קרמן, מתקבלת כאשר:
1. קיימת הידרדרות משמעותית במצב הקשיש.
2. המסגרות הקהילתיות לא מסוגלות עוד לספק תמיכה מספקת.
3. הנטל על המשפחה ובעיקר על המטפל הראשי שבתוכה, כבד ומפריע ליכולתו לתפקד במישורים
האחרים של חייו.

המסגרת המוסדית צריכה לתת מענה בזמן אמת לכל הצרכים של הקשיש, ולשמר במידת האפשר את הערנות הקוגניטיבית שלו, מסבירה קרמן. 

לכן סידור מוסדי יכול להיות הפתרון הנכון עבור הקשיש ועבור משפחתו, ואין הצדקה לרגשות אשמה. קיימות מסגרות מוסדיות רבות, ובני המשפחה יכולים לבדוק את הרמה המקצועית של הצוות, את איכות השרות והטיפול, לבקש המלצות וכדומה. המשפחה אמנם משתחררת מנטל הטיפול, אך אינה מנתקת את הקשר עם יקירם. היא יכולה וצריכה לשמור על קשר עם הקשיש והמערכת החדשה בה הוא משולב. במסגרות סיעודיות טובות גם תמצא המשפחה אוזן קשבת ותשובות לכל הבעיות הקשורות בטיפול ביקירם.

בין היתרונות בסידור מוסדי ברמה טובה לקשיש, מונה קרמן:
א. השגחה וטיפול מקצועי של צוות המיומן בגריאטריה (רפואי, סיעודי, פיזיותרפיה, תזונה ותעסוקה).
ב. מעקב צמוד אחר מצבו של הקשיש ותגובה מיידית.
ג. מתן אפשרות לבני המשפחה להמשיך בשגרת חייהם, תוך שמירה על קשר עם יקירם.
ד. "נופשון" שהייה לזמן קצר, כשהמשפחה או המטפל נמצאים בחופשה.
ה. התאוששות אחרי מחלה או ניתוח.
ו. איזון תרופתי. כלומר: אשפוז תוך מעקב של מומחה גריאטרי ורופא.


 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
1.  הגיל השלישי מתפקח
הדור השלישי מתפקח ומבין שחיים חברתיים הם טובים יותר. בעבר לא ידעו כמו היום [url=http://www.bayit-bakfar.co.il/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%9D/%D7%9E%D7%94%D7%95-%D7%93%D7%99%D7%95%D7%A8-%D7%9E%D7%95%D7%92%D7%9F/]מה זה דיור מוגן[/url]
דינה (27.8.17)
אולי יעניין אתכם גם :
היערכות למצב חירום בדיור מוגן
מאות בתי דיור מוגן פועלים ברחבי הארץ ומספקים איכות חיים לבני גיל הזהב. אלא שמעבר לשגרת הפעילויות היום-יומית, על המבנים הללו להיות ערוכים לשעת חירום, עם דגש מרכזי על אירועי שריפה. כיצד ניתן להיות ערוכים מבעוד מועד לכל צרה שלא תבוא? על כך בכתבה הבאה.
לקריאה
חידושים אחרונים בתחום הקלנועיות
הקלנועית הינה כלי רכב אשר נמצא לרוב בשימוש של בני הגיל השלישי. היא מקלה את החיים של אוכלוסייה זו ומאפשרת נסיעה נוחה למרחקים קצרים. המאמר הבא מציג את החידושים האחרונים בתחום הקלנועיות אותם מוטב שתכירו טרם רכישת קלנועית חדשה.
לקריאה
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.