forums

יוגה על כסא

יוגה על כיסא, המשלבת גוף ונפש, היא גישה זמינה להשגת רווחה מקסימאלית ומומלצת מאוד לאנשים מבוגרים
 
יוגה על כסא
יוגה על כיסא, המשלבת גוף ונפש, היא גישה זמינה, קלה, זולה ופשוטה, להשגת רווחה מקסימאלית ומומלצת מאוד לאנשים מבוגרים. כך אומר טל רביד, מדריך יוגה לחיים טובים. לדבריו יוגה על כיסא היא תרגול גופני מתון, שמסייע בשיפור איכות חייו והרגשתו של כל אדם העוסק בו, ושבעצם לא משנה גילו ומצבו.

היתרונות העיקריים של אימון ביוגה על כיסא, לפי רביד: 

אימון גופני מתון ללא סכנת פציעות ופגיעות, המשפר את זרימת הדם בגוף, מחזק ומשמר את המפרקים, מאריך את השרירים, מעסה את האיברים הפנימיים ומשפר תפקודי לב-ריאה. 

האימון ביוגה על כיסא מעניק חוזק, יציבות וביטחון עצמי. 

יוגה על כיסא מסייעת לשיפור מצב הרוח והאיזון הרגשי. 

יוגה על כיסא משפרת את הנשימה ותורמת לחיזוק מערכת החיסון. 

יוגה על כיסא עוזרת להתמודד ביתר קלות עם בעיות בריאות וכאב כרוני. 

יוגה על כיסא נותנת למתרגל ארגז כלים לטיפול בעצמו ולהשגת הקלה.

 "שיעור אישי-פרטי ביוגה על כיסא שונה משעור קבוצתי בכך שהוא נותן מענה לצרכים הייחודיים של המתרגל", מסביר רביד. בעוד שקבוצה מקיימת אימון שתואם את סך כל הצרכים של משתתפיה, שעור פרטי-אישי ממוקד כל כולו באדם ובתרגילים והאימונים המתאימים לו. לפיכך, אדם שלומד ומתאמן ביוגה על כיסא במסגרת שיעור אישי, משיג את המקסימום שאימון מסוג זה יכול להעניק, תוך התייחסות פרטנית התואמת את יכולותיו, אפשרויותיו וצרכיו. 
 


 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
לימודי שחייה בגיל השלישי
נפילה, היא אחת הבעיות הגדולות שאנשים מבוגרים חווים. נפילה בגיל מבוגר יכולה להשפיע על פגיעות נוספות ומסוכנות. חוקרים סבורים שפעילות גופנית קבועה עשויה לצמצם את הסיכון של מבוגרים ליפול ולהיפגע.
לקריאה
חוג טאי צ'י לקשישים בדיור מוגן
לצד חוגים רגילים כמו ציור או מלאכת יד, החלו להציע בתי דיור מוגן גם חוגים נוספים שמתאימים לקשישים. אחד החוגים הללו נקרא חוג טאי צ'י. בשורות הבאות נבין מה זה אומר, למי זה מתאים ומהן התועלות.
לקריאה
התעמלות מים לגיל השלישי
הזמן עושה את שלו ועם השנים, הגוף מאבד מגמישותו, השרירים כואבים יותר ותוך פרק זמן קצר יותר. מנגד, יש חשיבות רבה להתעמלות בגיל מבוגר על מנת לשמור על טווח תנועה רחב, כושר ואיזון.
לקריאה
פילאטיס לגיל השלישי
לא מאוחר מדי להטיב עם גופך, ואין מגבלת גיל על פעילות גופנית. כיום, קוראת הרפואה לאוכלוסיית הגיל השלישי לעסוק בפעילות גופנית מתונה ומציגה את שיטת הפילאטיס כאידיאלית עבור המבוגרים.
לקריאה
אימון כושר אישי או קבוצתי בגיל השלישי?
שמירה על כושר חשובה בכל גיל ובפרט בגיל השלישי בו הגוף מקבל צורה אחרת ועל מנת לשמור עליו לא רק אכילה חשובה אלא גם כושר גופני אך חשוב מאוד בשל הגיל לעשות זאת ללא פגיעה במערכות אחרות בגוף.
לקריאה
איך להפוך את הבריכה לבטיחותית עבור הגיל השלישי?
כאשר מדובר על שחייה בבריכה - יש חשיבות גבוהה מאד לשחייה בכל גיל ובפרט בגיל השלישי ואנשים מבוגרים רבים אכן ממשיכים בפעולה זו ולא זונחים אותה.
לקריאה
חשיבות שימוש במזרן התעמלות מתאים בגיל השלישי
איכות החיים בגיל השלישי נקבעת במידה רבה לפי סוג הפעילות הגופנית שמבוצעת על ידי גברים ונשים. את הפעילות כדאי לערוך על מזרון מתאים כדי למנוע נזקים, לשמור על סרגל מאמצים ולהבטיח ביצועים גבוהים
לקריאה
ספורטיביים בכל גיל – טיפים לשמירה על איכות חיים בריאה
שמירה על אורח חיים בריא וספורטיבי היא אתגר בכל גיל, ובגיל הזהב על אחת כמה וכמה. עם זאת, לא רק שלא מדובר במשימה בלתי אפשרית – מדובר במשימה אפשרית וחשובה.
לקריאה
מאמן כושר אישי לבני גיל הזהב – אף פעם לא מאוחר להתחיל
בניגוד למה שרבים בקרב הציבור הרחב נוטים לחשוב, לא זו בלבד שגיל הזהב אינו מהווה תירוץ להזניח את הכושר הגופני, אלא שהכניסה לגיל הזהב מהווה סיבה טובה מספיק להתחיל לעסוק בכושר גופני, גם אם לפני כן המתאמן מעולם לא התנסה בתחום.
לקריאה
פעילויות ספורטיביות מומלצות לקיץ לגיל השלישי
מחפשים פעילויות ספורטיביות לגיל השלישי? רוצים לדעת מה יכול להתאים להם ולפי מה כדאי להחליט? כנסו לכתבה ותוכלו לראות עם מי מומלץ להתייעץ כדי שהבחירה תהיה נכונה
לקריאה
 
1 2 3
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.