forums

נשים "נשברות" אחרת באמצע החיים

ל"משבר אמצע החיים" אצל נשים - אין קשר לגיל המעבר או להפסקת הפוריות. הגיל האמיתי שבו פוקד אותן משבר אמצע החיים, הוא הגיל שבו הילדים עזבו את הבית
 
נשים
ל"משבר אמצע החיים" אצל נשים - אין קשר לגיל המעבר או להפסקת הפוריות. הגיל האמיתי שבו פוקד אותן משבר אמצע החיים, הוא הגיל שבו הילדים עזבו את הבית. כך כותבת נרי לבנה ב"הארץ". בדרך כלל השם "משבר אמצע החיים" מתייחס לגברים – סבורה לבנה. פתאום, בגיל ארבעים או חמישים מתעורר הגבר ושואל את עצמו "אז זהו זה? זה מה שיש לעולם להציע בשבילי"? בערך באותה תקופה מתחילים הגברים להרהר באינטנסיביות בנושא המוות, וכמה שנים לאחר מכן הם גם נעשים בדרך כלל חולים ואחר כך מתים.

גם הגילויים הקומיים של המשבר הזה ידועים היטב - עגיל באוזן, זנב סוס או כתובת קעקע, התמכרות לכושר גופני ובניית גוף, סתם אופנוע גדול או שיעורי טייס. אחד הגילומים הידועים של המשבר הזה הוא ההחלטה להתגרש כדי לשאת לאישה מישהי צעירה בהרבה ולהקים איתה משפחה חדשה, החלטה שבגינו של השעון הביולוגי הידוע איננה אפשרית לנשים הנמצאות בעיצומו של משבר אמצע החיים.

 במקום לדבר על "משבר אמצע החיים" אצל נשים נהגו רופאים ופסיכולוגים, גברים ברובם, לדבר על "גיל המעבר" (או, נורא בהרבה, "גיל הבלות"). הם התייחסו בנשימה אחת לתקופה שמחלוף שנה אחת לסיום המחזור ועד למוות, כלומר אותה תקופה שיכולה להיות בת עשרות שנים שבה האישה כבר אינה יכולה ללדת.

על פי המחקרים, בין נשים וגברים בגיל של אמצע החיים ישנו הבדל גדול בראיית העולם. נשים יותר אופטימיות לגבי העתיד שלהן. בעוד גברים מתחילים לחשוש מאוד מהמוות, נשים מתחילות להרהר בצורך לשנות את החיים. לרוב מדובר בשינוי רוחני או נפשי שמתאפשר משום שעכשיו יש להן סופסוף זמן פנוי, או משום שדבר מה יוצר אצלן תחושה של דחיפות.

כדי לבצע את המפנה בדרך הכי נכונה, נשים צריכות קודם כל לברר לעצמן מה הן רוצות. "אחד מהתרגילים המומלצים בספרי ההדרכה הוא לערוך רשימה של עשרה דברים שאנחנו אוהבות לעשות ואחר כך פשוט לעשות אותם", מפרטת לבנה. "דרך אחרת היא לנסות לדמיין איך ייראו חיינו בעוד שנה או שנתיים נניח, לאחר שנעשה את השינוי הרצוי. נשמע פשוט מאוד? מוזר לגלות כמה יכולים התרגילים האלה להיות קשים לביצוע ובעיקר השלב השני של התרגיל הראשון. מצד שני, כמו בנוגע לחיים עצמם, האלטרנטיבה מפחידה הרבה יותר. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
טיפול הומאופתיה בגיל השלישי
יותר ויותר אנשים מעבר לגיל הפרישה חיים בבריאות טובה יותר. מה הכוונה? תנאי החיים הממוצעים והטיפולים המשופרים במחלות זיהומיות ואחרות נחשבות בדרך לסיבות העיקריות לכך.
לקריאה
העלמת ורידים ברגליים בגיל השלישי
ורידים בולטים ברגליים היא בעיה בריאותית שכיחה במדינות המערב, והשכיחות שלה עולה עם הגיל. מחקרים אפידמיולוגיים מראים שלרבע מהאוכלוסייה הבוגרת יש בעיית ורידים ברגלים, כאשר השכיחות גבוהה יותר בקרב נשים (30%-25%) מאשר בקרב גברים (20%-10%).
לקריאה
בעיות בעיכול בקרב הגיל השלישי
מערכת העיכול היא אזור מסועף בגוף ואנשים רבים סובלים במרוצת השנים מבעיות עיכול. אלה מתעוררות בעיקר כשיש קושי בספיגת המזון בגוף והתוצאה היא כאבי בטן, עצירות או שלשולים.
לקריאה
טיפול הידרותרפיה ושיקום לקשישים
בשנים האחרונות הפכו טיפולי הידרותרפיה למקובלים מאוד בקרב קבוצות גיל שונות. שיטה זו נעשית בבריכה טיפולית ובליווי מדריכים מקצועיים (או פיסיותרפיסטים שעברו הכשרה בתחום). הטיפול נמצא מתאים מאין כמוהו גם לבני גיל הזהב, בריאים או אפילו סיעודיים. איך זה עובד?
לקריאה
החלפת מפרק ירך בגיל מבוגר
מפרק הירך נשחק במהלך השנים ובאופן משמעותי לאחר גיל 50. במידה ואתם סובלים מכאבים ובעיות במפרק הירך חשוב לדעת כי ניתן להיפטר מבעיות אלו ולחזור לשגרת חיים רגילה באמצעות ניתוח החלפת מפרק ירך, אשר נחשב כיום לשכיח ובטוח יותר עבור המנותח.
לקריאה
כורסאות טלוויזיה לבני הגיל השלישי
כורסאות טלוויזיה נוחות יכולות לשפר את איכות החיים של בני הגיל השלישי. אך איזו כורסה תתאים לאוכלוסיה זו? במאמר זה נלמד לבחור כורסה בעל פיצ'רים מיוחדים המספקים מענה אופטימליים עבור הצרכים של אוכלוסיית גיל הזהב.
לקריאה
סדנת בריאות טבעית לגיל השלישי
איזה סדנאות בריאות קיימות עבור בני הגיל השלישי? למה צריך ללכת סדנאות בריאות ומה אפשר להפיק מהן? את כל התשובות תמצאו במאמר הבא ובין הסדנאות השונות תוכלו להתרשם גם מתזונה נכונה וגם משילוב ספורט.
לקריאה
השתלה בזאלית בגיל השלישי
בעידן שבו תוחלת החיים גדלה משמעותית, נדרשים פתרונות מתקדמים יותר בכל מה שקשור לרפואה בגיל השלישי, אחד התחומים ברפואה הדורשים פתרונות מתקדמים לגיל השלישי הוא תחום השיניים. השתלת שיניים בזאלית היא הפתרון הטוב ביותר שיש לרפואה להציע בתחום רפואת השיניים.
לקריאה
ניתוח אורתוגנטי בקרב הגיל השלישי
לקריאה
רפואה סינית לכאבי גב בקרב גמלאים
רפואה סינית היא רפואה עתיקת יומין המוכיחה את יעילותה הרבה בכל טיפול. במקרים רבים במקרים שהרפואה הקונבנציונלית אינה מוצאת פתרונות, הרפואה הסינית היא זו שמשפרת את איכות החיים.
לקריאה
 
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.