forums

נשים "נשברות" אחרת באמצע החיים

ל"משבר אמצע החיים" אצל נשים - אין קשר לגיל המעבר או להפסקת הפוריות. הגיל האמיתי שבו פוקד אותן משבר אמצע החיים, הוא הגיל שבו הילדים עזבו את הבית
 
נשים
ל"משבר אמצע החיים" אצל נשים - אין קשר לגיל המעבר או להפסקת הפוריות. הגיל האמיתי שבו פוקד אותן משבר אמצע החיים, הוא הגיל שבו הילדים עזבו את הבית. כך כותבת נרי לבנה ב"הארץ". בדרך כלל השם "משבר אמצע החיים" מתייחס לגברים – סבורה לבנה. פתאום, בגיל ארבעים או חמישים מתעורר הגבר ושואל את עצמו "אז זהו זה? זה מה שיש לעולם להציע בשבילי"? בערך באותה תקופה מתחילים הגברים להרהר באינטנסיביות בנושא המוות, וכמה שנים לאחר מכן הם גם נעשים בדרך כלל חולים ואחר כך מתים.

גם הגילויים הקומיים של המשבר הזה ידועים היטב - עגיל באוזן, זנב סוס או כתובת קעקע, התמכרות לכושר גופני ובניית גוף, סתם אופנוע גדול או שיעורי טייס. אחד הגילומים הידועים של המשבר הזה הוא ההחלטה להתגרש כדי לשאת לאישה מישהי צעירה בהרבה ולהקים איתה משפחה חדשה, החלטה שבגינו של השעון הביולוגי הידוע איננה אפשרית לנשים הנמצאות בעיצומו של משבר אמצע החיים.

 במקום לדבר על "משבר אמצע החיים" אצל נשים נהגו רופאים ופסיכולוגים, גברים ברובם, לדבר על "גיל המעבר" (או, נורא בהרבה, "גיל הבלות"). הם התייחסו בנשימה אחת לתקופה שמחלוף שנה אחת לסיום המחזור ועד למוות, כלומר אותה תקופה שיכולה להיות בת עשרות שנים שבה האישה כבר אינה יכולה ללדת.

על פי המחקרים, בין נשים וגברים בגיל של אמצע החיים ישנו הבדל גדול בראיית העולם. נשים יותר אופטימיות לגבי העתיד שלהן. בעוד גברים מתחילים לחשוש מאוד מהמוות, נשים מתחילות להרהר בצורך לשנות את החיים. לרוב מדובר בשינוי רוחני או נפשי שמתאפשר משום שעכשיו יש להן סופסוף זמן פנוי, או משום שדבר מה יוצר אצלן תחושה של דחיפות.

כדי לבצע את המפנה בדרך הכי נכונה, נשים צריכות קודם כל לברר לעצמן מה הן רוצות. "אחד מהתרגילים המומלצים בספרי ההדרכה הוא לערוך רשימה של עשרה דברים שאנחנו אוהבות לעשות ואחר כך פשוט לעשות אותם", מפרטת לבנה. "דרך אחרת היא לנסות לדמיין איך ייראו חיינו בעוד שנה או שנתיים נניח, לאחר שנעשה את השינוי הרצוי. נשמע פשוט מאוד? מוזר לגלות כמה יכולים התרגילים האלה להיות קשים לביצוע ובעיקר השלב השני של התרגיל הראשון. מצד שני, כמו בנוגע לחיים עצמם, האלטרנטיבה מפחידה הרבה יותר. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
כורסאות טלוויזיה לבני הגיל השלישי
כורסאות טלוויזיה נוחות יכולות לשפר את איכות החיים של בני הגיל השלישי. אך איזו כורסה תתאים לאוכלוסיה זו? במאמר זה נלמד לבחור כורסה בעל פיצ'רים מיוחדים המספקים מענה אופטימליים עבור הצרכים של אוכלוסיית גיל הזהב.
לקריאה
סדנת בריאות טבעית לגיל השלישי
איזה סדנאות בריאות קיימות עבור בני הגיל השלישי? למה צריך ללכת סדנאות בריאות ומה אפשר להפיק מהן? את כל התשובות תמצאו במאמר הבא ובין הסדנאות השונות תוכלו להתרשם גם מתזונה נכונה וגם משילוב ספורט.
לקריאה
השתלה בזאלית בגיל השלישי
בעידן שבו תוחלת החיים גדלה משמעותית, נדרשים פתרונות מתקדמים יותר בכל מה שקשור לרפואה בגיל השלישי, אחד התחומים ברפואה הדורשים פתרונות מתקדמים לגיל השלישי הוא תחום השיניים. השתלת שיניים בזאלית היא הפתרון הטוב ביותר שיש לרפואה להציע בתחום רפואת השיניים.
לקריאה
ניתוח אורתוגנטי בקרב הגיל השלישי
לקריאה
רפואה סינית לכאבי גב בקרב גמלאים
רפואה סינית היא רפואה עתיקת יומין המוכיחה את יעילותה הרבה בכל טיפול. במקרים רבים במקרים שהרפואה הקונבנציונלית אינה מוצאת פתרונות, הרפואה הסינית היא זו שמשפרת את איכות החיים.
לקריאה
טיפול בחומצה היאלורונית בגיל השלישי
חומצה היאלורונית יכולה לתרום רבות לבני הגיל השלישי, במיוחד בדורנו שהגיל השלישי ארוך בשנים וכן לרובם יש את הצורך להישאר צעירים בנפש, ברוח ובמראה החיצוני.
לקריאה
קורס עזרה ראשונה לגמלאים
קורס עזרה ראשונה, הינו קורס שבד"כ רצוי ואף חובה לכל אדם באשר הוא לעבור, וכן גם לגיל השלישי או לגמלאים כדאי ללמוד לימודים אלו זה אשר יכול להשפיע ולסייע רבות במהלך החיים.
לקריאה
צניחת רחם בגיל השלישי
צניחת רחם היא אחת מהתופעות המוכרות ביותר והיא יכולה לעתים גם להיות מסוכנת. אפשר למנוע אותה על ידי טיפול מונע ושגרת חיים בריאה יותר וגם כאשר היא כבר קרתה, יש אפשרות לטפל בה ביעילות. מה קורה כאשר ישנה צניחת רחם בגיל השלישי? הנה כמה הסברים חשובים על הנושא.
לקריאה
איזון תרופתי בגיל השלישי עקב מחלות כרוניות
הגיל השלישי מציב בפני המין האנושי שלל אתגרים. תשומת הלב לכך התעצמה מאוד בעשור האחרון, שכן תוחלת החיים נמצאת במגמת עלייה משמעותית, כך ששלב זה בחיים הופך ארוך יותר ובנוסף גם בני ובנות ה-60 פלוס וה-70 פלוס ואפילו אלה שעברו את ה-80 וה-90 מבקשים לא רק לחיות אלא גם ליהנות מחיים עם איכות.
לקריאה
סוגי בריחת שתן והתמודדות אצל מבוגרים
בעיות בשלפוחית השתן הינן שכיחות מאוד בעולם המערבי, יותר ממאה אלף ישראלים חווים באופן קבוע דליפה מהשלפוחית (בריחת שתן). אנו נסביר אילו סוגים של בריחת שתן קיימים ומה הם דרכי ההתמודדות המומלצים:
לקריאה
 
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.