forums

אמנות בגיל הזהב

יש בכוחה של עשייה אמנותית בגיל הזהב להשיב לאדם את האמון והאמונה בעצמו וביכולותיו. בדיוק במקום שבו עשויים להרגיש קצת פחות נחוצים, פחות מעודכנים ואולי גם פחות עכשוויים, האמנות לוקחת תפקיד להשבת הערך העצמי, והדימוי העצמי.
 
אמנות בגיל הזהב
התנסויות חדשות, ביטוי אישי ושיפור היכולות המוטוריות. חוגי אמנות ויצירה פותחים עולם חדש - מרתק, מעשיר ומתגמל - לבני גיל הזהב
 כך כותבת מירב פלג, מדריכת חוגי אמנות בדיור מוגן אחוזת צהלה מרשת אחוזות רובינשטיין.
 
 
שעות הפנאי הרבות של דיירי הדיור מוגן מאפשרות להם להשתתף במגוון רחב של חוגי אמנות, ולהיחשף לטכניקות ולחומרים חדשים. חוגי האמנות באחוזת צהלה כוללים: ציור, קרמיקה, שילוב אמנויות (יצירה במגוון חומרים: עץ, פימו, זכוכית ועוד), תכשיטנות, שזירת חרוזים, עבודה במחטים, אמנות בנייר ועוד.

כמדריכת אמנות, אני מעודדת את הדיירים להיכנס לשיעורים, להתנסות ולעסוק ביצירה. ואכן, דיירים רבים באחוזת צהלה הצטרפו אל החוגים השונים, רובם ככולם ללא רקע קודם באמנות.
 
 בקורסים ובחוגים השונים נחשפים הדיירים לרעיונות חדשים ולעולם אחר, שלא הכירו, חסר גבולות מוגדרים. כל אחד ואחת מן הדיירים נותנים את הביטוי האישי שלהם ביצירה המוגמרת.
 
 
כך, למשל, בפיסול דמויות בעיסת נייר – כל דייר ודיירת לוקחים את דמות האישה לכיוון אחר: מציאותי, סוריאליסטי, אבסטרקטי. בכל פסל באה לידי ביטוי הנגיעה האישית של המפסל/ת.


במהלך העבודה על יצירות האמנות חשובה מאד היציבה וההפעלה המוטורית - שזירת חרוזים, עבודה עם מחטים וכדומה. וכך ניתנת הזדמנות גם לאנשים המתקשים בעבודה עדינה (עובדה שכיחה בגיל המתקדם), לעסוק במוטוריקה עדינה ולהפיק הנאה ותוצרים.

בעשייה האמנותית האדם פוגש את עצמו במקום קרוב ואינטימי, וזו הזדמנות נדירה להסיר את המסיכות שאנחנו מורגלים בהן בחברה, עם שכנים, עם הילדים, עם הנכדים, עם צוות מטפל, עם היכולות או אי היכולות ועוד. כאן יש הזדמנות למפגש אישי אחד על אחד בין אדם לעצמו. הקרבה הזו עוזרת לחוות קירבה לאחר תום הפעילות. לאחר ההתנסות והעבודה היצירתית ניתן לראות את הגאווה על פניהם של היוצרים, את הביטחון ואת השבת האמונה שלהם בעצמם וביכולותיהם ליצור יש מאין. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
היערכות למצב חירום בדיור מוגן
מאות בתי דיור מוגן פועלים ברחבי הארץ ומספקים איכות חיים לבני גיל הזהב. אלא שמעבר לשגרת הפעילויות היום-יומית, על המבנים הללו להיות ערוכים לשעת חירום, עם דגש מרכזי על אירועי שריפה. כיצד ניתן להיות ערוכים מבעוד מועד לכל צרה שלא תבוא? על כך בכתבה הבאה.
לקריאה
חידושים אחרונים בתחום הקלנועיות
הקלנועית הינה כלי רכב אשר נמצא לרוב בשימוש של בני הגיל השלישי. היא מקלה את החיים של אוכלוסייה זו ומאפשרת נסיעה נוחה למרחקים קצרים. המאמר הבא מציג את החידושים האחרונים בתחום הקלנועיות אותם מוטב שתכירו טרם רכישת קלנועית חדשה.
לקריאה
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.