forums

האם הגעת לגיל שמתאים לעבור לדיור מוגן?

דיור מוגן- פתרון לאנשים מבוגרים המתקשים לנהל חיים עצמאיים
 
 האם הגעת לגיל שמתאים לעבור לדיור מוגן?
החיים צופנים הפתעות ושינויים. חלק מהשינויים צפויים, ולכן חשוב ואפשר להיערך לקראתם מבעוד מועד בעוד חלקם אינו צפוי ותמיד מפתיע. 

כאשר מי מהמשפחה – אבא או אימא, סבא או סבתא לא יכולים עוד לקיים חיים עצמאיים ונדרשים להשגחה מתמדת, עולה סוגיית הדיור המוגן. 

לא תמיד התשובה לשאלה האם הגעת לגיל שמתאים לעבור לדיור מוגן היא, בהכרח, שאלה כרונולוגית. לא אחת מצבם של אנשים מחייב הבאתם לדיור מוגן גם אם אינם ישישים מופלגים.

יעוץ מקצועי


התאמת הדיור המתאים לנזקק לו היא תהליך המחייב ומצדיק פנייה אל גורם מקצועי.  חברה מקצועית תספק לכם מידע, ייעוץ וסיוע בפועל במציאת החלופה  היותר מתאימה לדיור מוגן. ייעוץ מקצועי יאפשר לכם למצות את מלא הזכויות שמגיעות לקשיש הן על פי חוק סיעוד ממלכתי והן על פי הזכאויות השונות בכל מוסד ספציפי. הייעוץ יאפשר לכם ליידע את הקשיש על אודות הצורך, הכדאיות והתועלת שבהעתקת מגוריו מביתו אל הדיור  המוגן.

 לא אחת נזקקות משפחות המתמודדות עם מי מתוכן הזקוק לדיור מוגן עם שורה ארוכה של דילמות ובהן: כיצד מסבירים ומנמקים את ההכרח להוציא את הקשיש מביתו, כיצד להבטיח שמירה  על כבודו ועל זכויותיו מחוץ לבית, כיצד לאפשר לו לשמר הרגלים קבועים שנרכשו במשך עשרות שנים גם במסגרת הדיור המוגן, כיצד לצמצם במידת האפשר את הפער בין הרצוי לבין המצוי ולאפשר לקשיש לספק את צרכיו ולמלא את רצונותיו במקום שאליו יועתקו מגוריו ועוד.

מרכז הכוונה וייעוץ לקשיש ולמשפחתו זמין עבורכם שבעה ימים בשבוע, 24 שעות ביממה. 

אין צורך לקרוא את האותיות הקטנות

אולי זה לא ייאמן כי ייתכן, אבל עובדה היא, כי השירות ניתן ללא תשלום. אשר על כן אין צורך לחפש את המחיר באותיות הקטנות, וזה משתי סיבות: א. אין אותיות קטנות. ב. אין מחיר.
ניתן להסתייע בשירות המקצועי של חברה שקיימים הסכמי התקשרות בלעדיים בינה  ובין רבים מבין המוסדות הגריאטריים השונים, לרבות, כמובן, בתי אבות ודיור מוגן לקשישים וביניהם תשושים וסיעודיים.

התועלת שבקבלת הייעוץ והסיוע של החברה באה, בין השאר, לידי ביטוי, בהנחות משמעותיות שניתנות עד לקבלת הסיוע על ידי הביטוח הסיעודי, בליווי עד למציאת הפתרון המיטבי, במניעת עיכובים וסחבת במבוכי הביורוקרטיה, בתמיכה נפשית במידה שהיא נדרשת ובאפשרות לקבל ייעוץ בכל עת.

הערך המוסף של השירות, לבד מבחירה במקום הדיור המוגן הטוב ביותר לאחרה שקלול כל הפרמטרים הרלוונטיים להחלטה, הוא באפשרות להסתייע בשירותי ההכוונה אל גופים המעניקים עובדים סיעודיים זמניים לבית, עד למציאת הפתרון בבית האבות הייעודי.

 כאשר מבחינים בסימני דעיכה, ברור כי מתחיל תהליך הדרגתי, אשר בשלבים הראשונים קשה לאמוד את הקצב שלו, של ירידה בתפקוד, איבוד כישורים ויכולות והיקלעות למצב חדש, המחייב חיפוש מענה ומציאת פתרון חלופי לדיור הקשיש בבית. 
 לכן מומלץ להתחיל את תהליך הייעוץ מבעוד מועד, כדי שאפשר יהיה לבחון בקפידה, ביסודיות, ללא לחץ זמן, חלופות דיור מוגן למי מבני המשפחה אשר יש למצוא עבורו פתרון מעשי אפשרי, נגיש וזמין, מכובד ואנושי.

למידע נוסף אודות דיור מוגן לקשישים לחצו כאן.
  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
איך להתמגן מווירוס הקורונה בגיל מבוגר?
וירוס הקורונה תקף את כולנו בחודשים האחרונים, אם בבידוד, בהשבתת העסק ועוד – אך כיצד לשמור על סבא וסבתא או כיצד להתמגן מפניו בגיל מבוגר רבים מאיתנו עוד שואלים.
לקריאה
בית אבות סיעודי
בתי אבות סיעודיים יכולים לשנות את איכות חייו של אהוב לבכם. אם אתם כבר לא מצליחים לעזור לו ויש גורמים רפואיים שממליצים לו להיות בבית אבות סיעודי כדאי לשקול זאת היטב. זה בדיוק הזמן להבין מהו, כיצד אפשר לבחור אותו נכון ולמה הוא כל כך חשוב לאיכות חיי המבוגר.
לקריאה
התנדבות בסיעוד לגיל השלישי
אם אתם נמצאים במצב שבו אתם מחפשים כיצד אפשר לתרום ולתת מעצמכם אז התנדבות לשירותי סיעוד לגיל השלישי יתאימו לכם, התנדבות כזו לגיל השלישי יאפשרו למטופלים לנהל את החיים בצורה הרבה יותר טובה, אז יהיה כדאי לכם לחשוב היטב על הבחירה שלכם ולשים לב שאתם עושים כל מה שאתם יכולים.
לקריאה
סימנים לסרטן המעי הגס
סרטן המעי הגס הוא שם גולל לגידולים במעי הגס, ברקטום או בתוספתן. זהו סוג הסרטן השלישי בשכיחותו בעולם והשני בשכיחותו בישראל כשבכל שנה מתגלים בארץ כ-3500 חולים חדשים. במאמר הבא ננסה להבין את גורמי הסיכון והסימנים לזיהוי מוקדם שלו.
לקריאה
תכנית הסיעוד החדשה
חוק הסיעוד האחרון, אשר נחקק ב-2018 הביא עמו בשורה של ממש עבור האוכלוסייה הקשישה המדינה. הרפורמה כוללת שורה של תקנות שנועדו להיטיב עם אוכלוסייה זו הן מבחינת גובה הקצבאות והן מבחינת הגדלת מספר שעות הטיפולים הסיעודיים.
לקריאה
העסקת עובד סיעודי ישראלי או זר
כאשר אתם או בני משפחתכם זקוקים לטיפול סיעודי, ואתם זכאים לסיוע לפי חוק הסיעוד, אתם צריכים לבחור בין מטפל ישראלי למטפל זר. ההבדלים ביניהם גדולים מאוד, הן במחיר והן במאפיינים של המטפל, ובמאמר זה ננסה להציג כמה שיותר מידע שיעזור לכם לבחור בין העסקתם.
לקריאה
אפוטרופוס – על הכשרות המשפטית והליך המינוי
אנשים בקרב האוכלוסייה המבוגרת שבינינו, מבוגרים, קשישים, סיעודיים ואחרים עם מוגבלויות פיזיות ו/או נפשיות שונות נדרשים במרבית המקרים לקבל עזרה ותמיכה צמודה שתסייע להם בהתנהלות יומיומית השוטפת.
לקריאה
שירותי אמבולנס לגיל השלישי
אם אתם בגיל השלישי בטח נתקלתם בכך שהחברים שלכם מנויים אל שירותי אמבולנס פרטי. יותר ויותר אנשים בגיל השלישי לא מסתפקים בשירותים שנותן מד"א ובוחרים לסמוך ידיהם רק על אמבולנס פרטי. השאלה היא למה? המשיכו לקרוא את המאמר ותמצאו את התשובות לכך.
לקריאה
ניהול רפואי אישי עבור בני הגיל השלישי
נושא הבריאות בגיל השלישי הוא בראש סדר העדיפויות וחשוב לוודא שיש מי שמטפל בעניינים הרפואיים על הצד הטוב ביותר
לקריאה
טיפול רשלני בבתי אבות
כשקשיש שמתגורר בבית אבות נחבל עקב נפילה, כשהמחלה ממנה הוא סובל אינה מאובחנת בזמן או כשנגרמים לגופו נזקים בגלל אי השגחה של הצוות. לכן, יכול להיות שמדובר ברשלנות רפואית. מהן החובות המוטלות על בית אבות ומתי ניתן להגיש תביעת נזיקין?
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.