forums

האם הגעת לגיל שמתאים לעבור לדיור מוגן?

דיור מוגן- פתרון לאנשים מבוגרים המתקשים לנהל חיים עצמאיים
 
 האם הגעת לגיל שמתאים לעבור לדיור מוגן?
החיים צופנים הפתעות ושינויים. חלק מהשינויים צפויים, ולכן חשוב ואפשר להיערך לקראתם מבעוד מועד בעוד חלקם אינו צפוי ותמיד מפתיע. 

כאשר מי מהמשפחה – אבא או אימא, סבא או סבתא לא יכולים עוד לקיים חיים עצמאיים ונדרשים להשגחה מתמדת, עולה סוגיית הדיור המוגן. 

לא תמיד התשובה לשאלה האם הגעת לגיל שמתאים לעבור לדיור מוגן היא, בהכרח, שאלה כרונולוגית. לא אחת מצבם של אנשים מחייב הבאתם לדיור מוגן גם אם אינם ישישים מופלגים.

יעוץ מקצועי


התאמת הדיור המתאים לנזקק לו היא תהליך המחייב ומצדיק פנייה אל גורם מקצועי.  חברה מקצועית תספק לכם מידע, ייעוץ וסיוע בפועל במציאת החלופה  היותר מתאימה לדיור מוגן. ייעוץ מקצועי יאפשר לכם למצות את מלא הזכויות שמגיעות לקשיש הן על פי חוק סיעוד ממלכתי והן על פי הזכאויות השונות בכל מוסד ספציפי. הייעוץ יאפשר לכם ליידע את הקשיש על אודות הצורך, הכדאיות והתועלת שבהעתקת מגוריו מביתו אל הדיור  המוגן.

 לא אחת נזקקות משפחות המתמודדות עם מי מתוכן הזקוק לדיור מוגן עם שורה ארוכה של דילמות ובהן: כיצד מסבירים ומנמקים את ההכרח להוציא את הקשיש מביתו, כיצד להבטיח שמירה  על כבודו ועל זכויותיו מחוץ לבית, כיצד לאפשר לו לשמר הרגלים קבועים שנרכשו במשך עשרות שנים גם במסגרת הדיור המוגן, כיצד לצמצם במידת האפשר את הפער בין הרצוי לבין המצוי ולאפשר לקשיש לספק את צרכיו ולמלא את רצונותיו במקום שאליו יועתקו מגוריו ועוד.

מרכז הכוונה וייעוץ לקשיש ולמשפחתו זמין עבורכם שבעה ימים בשבוע, 24 שעות ביממה. 

אין צורך לקרוא את האותיות הקטנות

אולי זה לא ייאמן כי ייתכן, אבל עובדה היא, כי השירות ניתן ללא תשלום. אשר על כן אין צורך לחפש את המחיר באותיות הקטנות, וזה משתי סיבות: א. אין אותיות קטנות. ב. אין מחיר.
ניתן להסתייע בשירות המקצועי של חברה שקיימים הסכמי התקשרות בלעדיים בינה  ובין רבים מבין המוסדות הגריאטריים השונים, לרבות, כמובן, בתי אבות ודיור מוגן לקשישים וביניהם תשושים וסיעודיים.

התועלת שבקבלת הייעוץ והסיוע של החברה באה, בין השאר, לידי ביטוי, בהנחות משמעותיות שניתנות עד לקבלת הסיוע על ידי הביטוח הסיעודי, בליווי עד למציאת הפתרון המיטבי, במניעת עיכובים וסחבת במבוכי הביורוקרטיה, בתמיכה נפשית במידה שהיא נדרשת ובאפשרות לקבל ייעוץ בכל עת.

הערך המוסף של השירות, לבד מבחירה במקום הדיור המוגן הטוב ביותר לאחרה שקלול כל הפרמטרים הרלוונטיים להחלטה, הוא באפשרות להסתייע בשירותי ההכוונה אל גופים המעניקים עובדים סיעודיים זמניים לבית, עד למציאת הפתרון בבית האבות הייעודי.

 כאשר מבחינים בסימני דעיכה, ברור כי מתחיל תהליך הדרגתי, אשר בשלבים הראשונים קשה לאמוד את הקצב שלו, של ירידה בתפקוד, איבוד כישורים ויכולות והיקלעות למצב חדש, המחייב חיפוש מענה ומציאת פתרון חלופי לדיור הקשיש בבית. 
 לכן מומלץ להתחיל את תהליך הייעוץ מבעוד מועד, כדי שאפשר יהיה לבחון בקפידה, ביסודיות, ללא לחץ זמן, חלופות דיור מוגן למי מבני המשפחה אשר יש למצוא עבורו פתרון מעשי אפשרי, נגיש וזמין, מכובד ואנושי.

למידע נוסף אודות דיור מוגן לקשישים לחצו כאן.
  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
העסקת עובד סיעודי ישראלי או זר
כאשר אתם או בני משפחתכם זקוקים לטיפול סיעודי, ואתם זכאים לסיוע לפי חוק הסיעוד, אתם צריכים לבחור בין מטפל ישראלי למטפל זר. ההבדלים ביניהם גדולים מאוד, הן במחיר והן במאפיינים של המטפל, ובמאמר זה ננסה להציג כמה שיותר מידע שיעזור לכם לבחור בין העסקתם.
לקריאה
אפוטרופוס – על הכשרות המשפטית והליך המינוי
אנשים בקרב האוכלוסייה המבוגרת שבינינו, מבוגרים, קשישים, סיעודיים ואחרים עם מוגבלויות פיזיות ו/או נפשיות שונות נדרשים במרבית המקרים לקבל עזרה ותמיכה צמודה שתסייע להם בהתנהלות יומיומית השוטפת.
לקריאה
שירותי אמבולנס לגיל השלישי
אם אתם בגיל השלישי בטח נתקלתם בכך שהחברים שלכם מנויים אל שירותי אמבולנס פרטי. יותר ויותר אנשים בגיל השלישי לא מסתפקים בשירותים שנותן מד"א ובוחרים לסמוך ידיהם רק על אמבולנס פרטי. השאלה היא למה? המשיכו לקרוא את המאמר ותמצאו את התשובות לכך.
לקריאה
ניהול רפואי אישי עבור בני הגיל השלישי
נושא הבריאות בגיל השלישי הוא בראש סדר העדיפויות וחשוב לוודא שיש מי שמטפל בעניינים הרפואיים על הצד הטוב ביותר
לקריאה
טיפול רשלני בבתי אבות
כשקשיש שמתגורר בבית אבות נחבל עקב נפילה, כשהמחלה ממנה הוא סובל אינה מאובחנת בזמן או כשנגרמים לגופו נזקים בגלל אי השגחה של הצוות. לכן, יכול להיות שמדובר ברשלנות רפואית. מהן החובות המוטלות על בית אבות ומתי ניתן להגיש תביעת נזיקין?
לקריאה
אחות פרטית לבני הגיל השלישי
בחירת אחות פרטית אידה דבר פשוט כלל. לכן לפני שבוחרים שירות זה עליכם לדעת מה השירותים שהאחות מציעה, מתי ואיך עושים זאת וכמובן מהן העלויות.
לקריאה
אובדן בן זוג בגיל הזהב
אובדן בן זוג, בכל גיל, הוא קשה מאוד. בכל שלב בחיים אובדן של בן זוג יקר עלול להוות נקודת מפנה משמעותית בחייו של בן הזוג שנותר בחיים, ולא תמיד לטובה.
לקריאה
ייבוא אישי של תרופות מצילות חיים
תרופות אינן משמשות אותנו רק בעת קירור קל, כאב ראש או צינון. לעיתים התרופות הן הדרך היחידה שלנו להישאר בחיים. אך מה עושים כשהתרופות הדרושות אינן זמינות לרכישה בארץ? כאן שיטת הייבוא האישי נלחצת לעזרתנו ומאפשרת לנו להזמין ארצה תרופות מצילות חיים במחירים שפויים ואף זולים יותר.
לקריאה
סיוע לדרי רחוב
דרי רחוב הינם אנשים שהם חסרי בית, כאשר ישנם מבוגרים רבים בגיל השלישי שחיים ברחוב, דבר היכול להחמיר את מצבם. אך בשל גילם יש להם את הפריבילגיה להציג תביעה לפיצויים וקצבה מביטוח לאומי.
לקריאה
עובדים עליך? שירותי גביית חובות גם למבוגרים
כאשר אתם בעלי נכסים או עסקים בגיל מבוגר עליכם להיות חכמים יותר
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.