forums

תכונת חג לקראת הפסח גם בבתי אבות

חג הפסח הקרב ובא מרגש כמעט את כל עם ישראל וגם בתי אבות רבים נערכים מראש לחגיגה.
 
תכונת חג לקראת הפסח גם בבתי אבות
איך שלא נביט על כך חג הפסח הוא אולי החג המשמעותי והחשוב ביותר עבור יהודים רבים בארץ וברחבי העולם כולו. ככזה הוא נחגג על פי רוב ברוב הוד והדר, בארוחת פסח ייחודית וחגיגית ביותר. בתי אבות מכל הסוגים נוהגים לחגוג את החגים בתחומם והם עושים מאמץ גדול כדי להכניס את אווירת החג למתחם המקום. ההכרה בכך שגם אנשים בגיל הזהב זקוקים לחגוג את החגים ולערוך סדר פסח כהלכתו גורמת למנהלי מקומות אלה להתכונן לקראת החג באופן מדוקדק, כולל הכנת המקום מבחינת הכשרות והכנת סעודת חג כשרה לרבות עריכת אירועים חברתיים רבים בזמן החג.

הכנת בית אבות לקראת חג הפסח

חג הפסח הוא גם חג האביב והניקיונות. בית אבות שמכבד את עצמו מתכונן לחג במכלול הדברים הקשורים לחג לרבות:
·הכנת המטבח הציבורי לקראת החג וביעור החמץ
·הכנת סעודת החג באופן מסורתי הכולל את המאכלים הנפוצים בחג זה
·קישוט המתחם כולו לקראת החג
·הזמנת אירועים חברתיים שונים לתקופת החג לרבות ערבי שירה בציבור או הרצאות הקשורות לחג הפסח
·עזרה בניקיונות הדירות וביעור החמץ בהן למי שמקפיד על כך
·עריכת מבצעי ניקיון רחבים שנתיים לקראת חג הפסח במתחם בית האבות

עריכת הסדר בבית אבות

רבים מהדיירים הגרים בבתי אבות (מכל הסוגים) נוהגים לצאת בערב פסח ולחגוג את סעודת החג (ליל הסדר) יחד עם בני משפחותיהם. אבל יש לזכור כי יש רבים שמשפחותיהם אינן גרות בארץ או שהן מתגוררות במרחק גדול מבית האבות, והם אינם יכולים לצאת לחגוג את החג עם בני המשפחה שלהם, ויש אחרים המבקשים להזמין את המשפחה שלהם לבית האבות מכיוון שהם מוגבלים בתנועה שלהם וכדומה. משום כך מארגנים בכל בתי האבות סדר פסח משותף לכל הדיירים המבקשים לעשות את הסדר ביחד. במקומות אלה יש להודיע להנהלת המקום במידה ומי מבני המשפחה מעוניינים להגיע לסדר המשותף על מנת להתכונן לכך מבעוד מועד.


 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
איך שומרים על בית אבות נקי לאורך זמן?
הניקיון קריטי לאיכות החיים והבריאות של דיירים בבתי אבות, לכן צריך לעשות הכל על מנת לשמור עליו. החל מהטמעת הרגלים נכונים, דרך זמינות של חומרי ניקיון ועד שימוש בשירותי חברת אחזקה.
לקריאה
נגישות לנכים בדיור מוגן ובתי אבות
אם הגעתם לגיל הזהב ואתם מחפשים מקום איכותי לפגוש אנשים בני גילכם וליהנות מפעילות חברתית, דיור מוגן או בתי אבות יענו לכל הצרכים שלכם ויתנו לכם חיים שלווים. אך שימו לב, חשוב מאוד לוודא שהבחירה שלכם תתאים לכם וצרכים שלכם.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.