forums

חמישה דברים שלא ידעתם על דיור מוגן

דיור מוגן הפך להיות מסגרת מובילה עבור בני גיל הזהב, אבל איך זה מתנהל, ואיך מזהים גם את האותיות הקטנות בהסכמים עם המסגרות הללו?
 
חמישה דברים שלא ידעתם על דיור מוגן
בשנים האחרונות, אנשים רבים שמגיעים לגיל הזהב, בוחרים במסגרות של דיור מוגן. מסגרות אלו מאפשרות לדיירים עצמאות מלאה, וכן מאפשרות להם לקבל שירותים רבים שהם לא יקבלו בדירות רגילות. הנה כמה דברים, שאולי לא ידעתם על השירות. 

כמה דברים שטוב לדעת


1. מה הרישיון מבטיח - נכון להיום, מסגרות הדיור המוגן עדיין לא חייבות ברישיון, אך לפי חוק שהתקבל, עד חודש יוני 2015, כולן יהיו חייבות בכך. אם בעתיד רישיון לא יהיה הבטחה לאיכות, הרי שנכון להיום, מסגרות הדיור המוגן שכבר הצטיידו ברישיון, בהחלט מסמנות את עצמן כאיכותיות יותר, וזה דבר שכדאי לבדוק.

2. שירותי החובה - לפי החוק, כל מסגרות הדיור המוגן מחויבות להעניק לדיירים טיפול רפואי הולם (כולל טיפול שוטף, בדיקות ע"י אחות וטיפולי חירום), וכן אחזקה לדירה. כל טיפול נוסף בעצם - כרוך בהזמנת שירות בתשלום נוסף.

3. שוק חופשי - לא רבים מודעים לכך, אבל לפי החוק, אדם שגר במסגרת דיור מוגן רשאי להזמין איש מקצוע לדירת וכראות עיניו. אם בעבר מסגרות הדיור המוגן הן אלו שקבעו אם לדייר יהיה כבלים או לוויין, איזה אינסטלטור הוא יזמין, ומי ינקה לו את החדר - הרי שהיום כל דייר חופשי לבחור זאת בעצמו.

4. אין פינוי ישיר - מקרים של פינוי ישיר תוך זמן קצר אינם אפשריים ממסגרות הדיור המוגן! למעט סיבות פליליות, בכל פעם שמסגרת דיור מוגן רוצה לפנות אדם, היא צריכה לתת לו התראה של לפחות 90 יום מראש.

5. בחירת מסלול תשלום - אתם רשאים לבחור את מסגרת התשלום עבור שירותי הדיור המוגן. בשיטה אחת, משלמים דמי חליטה קבועים, לרוב בתקופה של עשור לפחות. במסלול השני מפקידים פיקדון בסכום גבוה, וכך דמי החליטה הרבה יותר נמוכים.


 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
איך שומרים על בית אבות נקי לאורך זמן?
הניקיון קריטי לאיכות החיים והבריאות של דיירים בבתי אבות, לכן צריך לעשות הכל על מנת לשמור עליו. החל מהטמעת הרגלים נכונים, דרך זמינות של חומרי ניקיון ועד שימוש בשירותי חברת אחזקה.
לקריאה
נגישות לנכים בדיור מוגן ובתי אבות
אם הגעתם לגיל הזהב ואתם מחפשים מקום איכותי לפגוש אנשים בני גילכם וליהנות מפעילות חברתית, דיור מוגן או בתי אבות יענו לכל הצרכים שלכם ויתנו לכם חיים שלווים. אך שימו לב, חשוב מאוד לוודא שהבחירה שלכם תתאים לכם וצרכים שלכם.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.