forums

אילו שירותי סיעוד ניתנים במסגרת השהות בבית אבות

זקוקים לטיפול סיעודי? להלן שירותי הסיעוד הניתנים לדרים בבית אבות
 
אילו שירותי סיעוד ניתנים במסגרת השהות בבית אבות
השירות הניתן בבית אבות משלב בין סיעוד לבין פעילויות תרבות ורווחה. ההנחה היא כי באמצעות טיפול הוליסטי ניתן לשפר את איכות חיי הדיירים, לתמוך בהתקדמות רפואית ובריאותית לאורך זמן וגם להקל על בעיות קיימות. שירותי סיעוד ניתנים בבתי אבות ומרכזים גריטאריים בכל רחבי הארץ:

 

1. טיפולים ושירותים רפואיים במהלך השגרה ובזמני חירום

2. השגחה מלאה על הקשישים

3. עזרה בביצוע פעולות שגרתיות או מורכבות

4. פיזיותרפיה בחדרים ייעודיים

5. הקפדה יתרה על רמת תחזוקה וניקיון

6. ריפוי בעיסוק לפי צרכי הקשישים

7. תשומת לב אישית ויחס חם למטופלים

 

אחד התפקידים החשובים של צוות מסייע וסיעודי בבית אבות הוא להעניק סל שירותים מלא, תומך ונכון עבור הקשישים. סל מן הסוג הזה קובע את רמת החיים של דיירים בבית אבות ומוסדות דיור מוגן והוא יכול גם להציל חיים. בנוסף, קשישים או בני משפחה המתלבטים בין בתי אבות ומוסדות דיור מוגן יכולים להתרשם מסל השירותים לצורך קבלת החלטה מושכלת.

 

מה מאפיין שירותי סיעוד בבית אבות?

 

ראשית, בית אבות מיועד לאנשים בגיל זקנה ולכן שירותי סיעוד הם חלק בלתי נפרד ממערך התמיכה. שנית, בבית אבות קיים ספקטרום רחב של שירותים ותפקידו של הצוות הסיעודי הוא להתאים את העזרה למצבו הבריאותי של הדייר. כתוצאה מכך ניתן להבחין בין מספר סוגי הגדרות:

 

1. עצמאות

2. עצמאות חלקית

3. תשישות גופנית

4. מצב סיעודי

 

בתי אבות בהם קיימת מחלקה סיעודית שוהים קשישים הזקוקים לטיפול צמוד. את הרישיון מקבלת המחלקה הסיעודית מטעם משרד הבריאותו, שתפקידו לפקח על השירותים הניתנים ולהבטיח רמה גבוהה של טיפול סיעודי עבור הדיירים. השירותים ניתנים על ידי כל אחד מחברי הצוות הרפואי, לרבות אחים ואחיות, רופא, תזונאי, פסיכולוג, מומחה גריאטריה ועוד. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
סימנים לסרטן המעי הגס
סרטן המעי הגס הוא שם גולל לגידולים במעי הגס, ברקטום או בתוספתן. זהו סוג הסרטן השלישי בשכיחותו בעולם והשני בשכיחותו בישראל כשבכל שנה מתגלים בארץ כ-3500 חולים חדשים. במאמר הבא ננסה להבין את גורמי הסיכון והסימנים לזיהוי מוקדם שלו.
לקריאה
תכנית הסיעוד החדשה
חוק הסיעוד האחרון, אשר נחקק ב-2018 הביא עמו בשורה של ממש עבור האוכלוסייה הקשישה המדינה. הרפורמה כוללת שורה של תקנות שנועדו להיטיב עם אוכלוסייה זו הן מבחינת גובה הקצבאות והן מבחינת הגדלת מספר שעות הטיפולים הסיעודיים.
לקריאה
העסקת עובד סיעודי ישראלי או זר
כאשר אתם או בני משפחתכם זקוקים לטיפול סיעודי, ואתם זכאים לסיוע לפי חוק הסיעוד, אתם צריכים לבחור בין מטפל ישראלי למטפל זר. ההבדלים ביניהם גדולים מאוד, הן במחיר והן במאפיינים של המטפל, ובמאמר זה ננסה להציג כמה שיותר מידע שיעזור לכם לבחור בין העסקתם.
לקריאה
אפוטרופוס – על הכשרות המשפטית והליך המינוי
אנשים בקרב האוכלוסייה המבוגרת שבינינו, מבוגרים, קשישים, סיעודיים ואחרים עם מוגבלויות פיזיות ו/או נפשיות שונות נדרשים במרבית המקרים לקבל עזרה ותמיכה צמודה שתסייע להם בהתנהלות יומיומית השוטפת.
לקריאה
שירותי אמבולנס לגיל השלישי
אם אתם בגיל השלישי בטח נתקלתם בכך שהחברים שלכם מנויים אל שירותי אמבולנס פרטי. יותר ויותר אנשים בגיל השלישי לא מסתפקים בשירותים שנותן מד"א ובוחרים לסמוך ידיהם רק על אמבולנס פרטי. השאלה היא למה? המשיכו לקרוא את המאמר ותמצאו את התשובות לכך.
לקריאה
ניהול רפואי אישי עבור בני הגיל השלישי
נושא הבריאות בגיל השלישי הוא בראש סדר העדיפויות וחשוב לוודא שיש מי שמטפל בעניינים הרפואיים על הצד הטוב ביותר
לקריאה
טיפול רשלני בבתי אבות
כשקשיש שמתגורר בבית אבות נחבל עקב נפילה, כשהמחלה ממנה הוא סובל אינה מאובחנת בזמן או כשנגרמים לגופו נזקים בגלל אי השגחה של הצוות. לכן, יכול להיות שמדובר ברשלנות רפואית. מהן החובות המוטלות על בית אבות ומתי ניתן להגיש תביעת נזיקין?
לקריאה
אחות פרטית לבני הגיל השלישי
בחירת אחות פרטית אידה דבר פשוט כלל. לכן לפני שבוחרים שירות זה עליכם לדעת מה השירותים שהאחות מציעה, מתי ואיך עושים זאת וכמובן מהן העלויות.
לקריאה
אובדן בן זוג בגיל הזהב
אובדן בן זוג, בכל גיל, הוא קשה מאוד. בכל שלב בחיים אובדן של בן זוג יקר עלול להוות נקודת מפנה משמעותית בחייו של בן הזוג שנותר בחיים, ולא תמיד לטובה.
לקריאה
ייבוא אישי של תרופות מצילות חיים
תרופות אינן משמשות אותנו רק בעת קירור קל, כאב ראש או צינון. לעיתים התרופות הן הדרך היחידה שלנו להישאר בחיים. אך מה עושים כשהתרופות הדרושות אינן זמינות לרכישה בארץ? כאן שיטת הייבוא האישי נלחצת לעזרתנו ומאפשרת לנו להזמין ארצה תרופות מצילות חיים במחירים שפויים ואף זולים יותר.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.