forums

דיור מוגן ממפגעים

אחד הדברים החשובים ביותר בדיור המוגן - הוא שאתם באמת תחושו בטוחים, ושבתוך המתחם הגדול לא יהיו ליקויי בניה שונים או מפגעים שיוכלו לגרום לכם לפציעות.כנסו לעוד
 
דיור מוגן ממפגעים
השימוש בביטוחי דיור מוגן, הוא לרוב במשמעות של מתחם אשר מותאם לאוכלוסיה מבוגרת, ומציע להם שפע של פינוקים והתאמות מיוחדות לגילם - מחדרי כושר ותוכניות כושר שמותאמות לגיל הזהב - ועד לפיקוח רפואי מתאים, לצד תפריט תזונתי עשיר שמתאים לגילם.

 

אולם, חשוב מאד לזכור כי לדיור מוגן יש גם משמעות נוספת. אחד הדברים החשובים ביותר בדיור המוגן -הוא שאתם באמת תחושו בטוחים, ושבתוך המתחם הגדול לא יהיו ליקויי בניה שונים או מפגעים שיוכלו לגרום לכם לפציעות. אחרי הכל - באתם לקבל איכות חיים גבוהה ולא לסכן את חייכם. על כן, כשאתם משווים בין מתחמי הדיור המוגן - חשוב מאד לשים לב להיבטים הללו.

 

מה כדאי לבחון במיוחד?

 

  • רעידות אדמה-  חשוב לבחון לעומק את שאלתרעידות האדמה. יש לשים לב האם למבנה יש אישור תוכניות מפני רעידות אדמה, שמעידות שהוא עבר עבודות קידוח מתאימות ואיכותיות לטובת הנחת יסודות ותשתית הולמת להגנה מפני רעידות אדמה. אישורשכזה צריך להיות בהנהלה ובמחלקת הלוגיסטיקה של כל מתחם דיור מוגן, וזכותכם לדרוש לראותו.
 

  • מעקות ומדרגות - חשוב מאד לשים לב לתכנון של המדרגות ושל המעקות בתוך המבנה. אפשר לבחון זאת בקלות, ובזמן הסיור שיערכו לכם, לבקש לבדוק גם אזורים שלא בהכרח יהיו הראשונים שאליהם ייקחו אתכם. שימו לב שהאם המעקה יציב ולא רועד, ושימו לב האם אין מדרגות רעועות או שיש בהן בליטות מיותרות, שעלולות כידוע לגרום לנפילה.
 

  • בחינת המשטח - באופן כללי כדאי לשים לב למשטח שיש בדיור המוגן. יש לוודא שאין בו בלטות שיוצאות מהמקום, שקעים מפתיעים, או כל מפגע אחר שעלול לגרום לאדם בגיל מבוגר למעוד.
 

מה נדרש בנוסף?

 

כמו כן, בבואכם לבחון את מתחמי הדיור המוגן השונים, כמובן שחשוב לשים לב כי הם מצוידים ברישיון עסק מתאים, אשר מעיד על כך שהם עברו את כל בדיקות הבטיחות וקיבלו אישורים מכל הגורמים הפורמליים הנוגעים בדבר. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
היערכות למצב חירום בדיור מוגן
מאות בתי דיור מוגן פועלים ברחבי הארץ ומספקים איכות חיים לבני גיל הזהב. אלא שמעבר לשגרת הפעילויות היום-יומית, על המבנים הללו להיות ערוכים לשעת חירום, עם דגש מרכזי על אירועי שריפה. כיצד ניתן להיות ערוכים מבעוד מועד לכל צרה שלא תבוא? על כך בכתבה הבאה.
לקריאה
חידושים אחרונים בתחום הקלנועיות
הקלנועית הינה כלי רכב אשר נמצא לרוב בשימוש של בני הגיל השלישי. היא מקלה את החיים של אוכלוסייה זו ומאפשרת נסיעה נוחה למרחקים קצרים. המאמר הבא מציג את החידושים האחרונים בתחום הקלנועיות אותם מוטב שתכירו טרם רכישת קלנועית חדשה.
לקריאה
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.