forums

התאמת מבנים ניידים לדיור מוגן

מהו דיור מוגן? דיור מוגן כולל בתוכו כיום, מבני מגורים אשר מעניקים שירותי דיור ובמקרים שונים גם הזנה וסיעוד לגיל השלישי, לבעלי מוגבלות פיזית, נפשית והתפתחותיות.
 
התאמת מבנים ניידים לדיור מוגן
בשונה מהדיור הרגיל, כאשר מדברים על הבנייה עצמה וצורתו של המבנה, אך בעיקר בשל סגנון הבנייה הפנימי בכדי לאפשר לדיירים בו התנהלות התואמת את הצרכים שלהם, בשונה מדיור רגיל, הדיור המוגן מסובסד במקרים שונים על ידי הממשלה וקיימות בו תקנות ומחויבויות מצד הקבלן המבצע, להכשיר אותם לצורך מגורים של חוסים בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים.

 

למשל, בשונה מדיור רגיל דיור מוגן יכלול תוספות בטיחות למעלית, למדרגות, לחדרי האמבטיה והשירותים וכמו כן יכלול בתוכו גם כפתורי מצוקה וסיוע מובנים כדי ליצור סביבה בטוחה וראויה לאנשים בעלי צרכים מיוחדים.

לאחרונה חלה מגמה של התאמת מבנים ניידים לדיור מוגן אשר מוזיל את עלות הקמת המבנה וחוסך את הצורך בהקמת מבנים על קומות המצריכים תחזוקה של מעליות וטיפול שוטף בהן כתוצאה מחוסר היכולת של הדיירים להשמיש את המדרגות. המבנים הניידים נמצאים כעת בתחום התכנון להסבה עבור מטרה זו כדי להעניק מענה הולם ליותר חוסים תוך מתן מענה תקציבי בעניין ההקמה.

רבים שואלים ותוהים, האם הסבה זו תהיה בטיחותית ויעילה מספיק למטרה שלשמה ייעדו אותה.
 

מהן ההשלכות של דיור מוגן במבנים ניידים – יתרונות וחסרונות

דיור מוגן ממבנים ניידים יכול להיות מותאם באופן קל יחסית לייעוד של דיור מוגן אבל חשוב להבין כי קיימת הגבלה מסוימת על כמות יחידות דיור שניתן להקים במבנה אחד בתוך מבנה נייד וזאת כדי להעניק בנייה שהיא לא רק חסכונית אלא גם איכותית.

לכן, כדאי מאוד לתת את הדעת על נושא התקציב כאשר מחליטים להעביר את נישת הדיור המוגן למישור מצומצם יותר, גם אם עלות הבנייה זולה יותר.
 

יתרון המהירות – מהירות הבנייה וההתאמה של המבנים הללו לכל ייעוד, בייחוד לטובת דיור מוכן, הוא אחד היתרונות היותר משמעותיים הקיימים במבנים אלה, מאחר שחומרי הגלם הפנימיים והחיצוניים יהיו גמישים וקלים במיוחד לשינויים ותוספות

 

היתרון הנפשי - בנוסף לקלות ההתאמה וקלות הבניה בתוך המבנים הניידים, יתרון נוסף שהם כוללים בתוכם  הוא יתרון המראה והתחושה הכפרית שלהם שידועה כמעניקה יתרון נפשי, במיוחד לבעלי מוגבלויות וקשיים פיזיים ונפשיים כאחד, אשר כידוע לכולנו שזורים באופן משמעותי אחד בשני.
 

מדוע צריכים לבצע התאמה ספציפית למבנים ניידים?

ההתאמה נדרשת כדי להעניק בטחון ובטיחות לחוסים בדיור המוגן. שלא כמו דיירים רגילים, דיירים בדיור מוגן זקוקים למענה נוסף ומיוחד. גלאי עשן, בקרת דליפת גז, בקרה של מים חמים או קרים, לחצני מצוקה, ידיות אחיזה, מקלחות ובתי שימוש מותאמים, הם פרטים בסיסיים שחייבים להתקיים בדיוק מוגן, ועל כן, חייבים להיכלל במבנה הנייד שייעודו המקורי לא נועד לשמש בעלי מוגבלויות.

 

שימו לב והיוועצו באיש מקצוע מנוסה בתחום הדיור המוגן והמבנים הניידים כדי לקבל תוצר איכותי ומותאם צרכים לטווח ארוך ולמניעת סיכון מיותר של החוסים הנמצאים תחת אחריותכם. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
הרמת עפעפיים ללא ניתוח למבוגרות
אם צניחת העפעפיים והעור הנפול והמקומט סביב העיניים מטרידים אותך, יש גם כמה שיטות לא כירורגיות שיכולות לגרום לעינייך להיות הרבה יותר צעירות ורעננות. אם כי הפלסטיקאים ימליצו בדרך כלל על ניתוח שיפתור את הבעיה לאורך זמן.
לקריאה
סוגי רמפות ומעלונים בגיל השלישי
מגבלות קשות בגיל השלישי, ירידה בתפקוד והצורך במתן מענה הופכים את הדרישה ואת הביקוש לרמפות ולמעלונים לחלק בלתי נפרד מאביזרי העזר החיוניים לגיל זה.
לקריאה
איטום קירות בסנפלינג בבתי אבות
איטום קירות בסנפלינג היא אחת משיטות האיטום שבוודאי תתלהבו מאוד לראות
לקריאה
טיפולים אסתטיים ללא ניתוח בגיל השלישי
הפנים שלכם הם כרטיס הביקור שלכם בכל גיל ובפרט בגיל השלישי, קבלו מידע ועצות לטיפולים אסתטיים.
לקריאה
אימוץ חיית מחמד בגיל השלישי
כל וטרינר ימליץ: אימוץ חיית מחמד מעולה לאנשים מבוגרים
לקריאה
אולם אירועים כבר יש? חוגגים חתונת זהב
זה שהגעתם לגיל השלישי לא אומר שהחגיגות הגדולות בחייכם נגמרו – להיפך, יש הישגים נפלאים שראויים לציון ולמסיבה: חתונת הכסף והזהב למשל. אז קדימה, זמן לחגוג!
לקריאה
עבודות יצירה למבוגרים
מבוגרים בגיל הזהב עוסקים במגוון רחב של עבודות יצירה על מנת לפתח יכולות מוטוריות, קוגניטיביות ורגשיות. העבודות נבחרות בקפידה והן מתאימות לגברים ונשים בגילאים שונים. הנה כמה מהן
לקריאה
רכב חדש מהחנות לבני הגיל השלישי
הגיל השלישי הוא גיל עם הרבה אתגרים אך יש בו דבר אחד שאין עליו עוררין: החופש! לכן ברור מדוע זה הזמן הטוב ביותר לקנות רכב חדש, אז למה שלא תחפשו לכם גם אתם מימון רכב חדש לבני הגיל השלישי?
לקריאה
קלנועית סולארית לבני הגיל השלישי
האנרגיה הסולארית מתפשטת בחיינו ומתחילה להגיע לתחומים שבהם, עד לא מזמן, שלטו שלטון מוחלט החשמל והסוללות בכל הספקיהן. מדוד השמש המיתולוגי ועד לקלנועית המיועדת לבני הגיל השלישי, קרני השמש מגיעות לכל מקום.
לקריאה
טיפול זוגי בגיל הזהב
טיפול זוגי וייעוץ זוגי בגיל מתקדם הם לפעמים דבר בלתי נמנע. אחרי כל כך הרבה שנים מערכת היחסים מתערערת בעקבות מגוון סיבות, אך חשוב לדעת שיש פתרונות ויש מי שיסייע. אך מי באמת מוסמך למתן טיפול זוגי מקצועי?
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.