forums

כמה חשוב שדיור מוגן יהיה מעוצב ונעים

הדיור המוגן בימינו שונה לאין ערוך מבית האבות, הלא הוא הדיור לבני גיל הזהב של ימים עברו.
 
כמה חשוב שדיור מוגן יהיה מעוצב ונעים
כיום, קיימת הקפדה יתירה על נראות ואסתטיקה, על היבטים של עיצוב פנים ותכנון נכון של השטחים הציבוריים, חדרי האוכל, החצר וכן של יחידות הדיור של הדיירים השונים.

חשיבות הנראות של הדיור המוגן חשובה גם מבחינה שיווקית (שכן מדובר כיום על שירות דיור בשוק תחרותי) ולא פחות מכך – גם לצוות העובדים ובראש ובראשונה – עבור הדיירים. עבור הדיירים, לנראות של הדיור המוגן יש מקום חשוב בהחלטה האם לבחור בבית דיור אחד או דווקא במקום אחר ויש לכך גם משמעות בהרגשה הפנימית לטווח הארוך ואפילו בהקשר של הביטחון האישי.

 

הרגשה ביתית ונעימה

מתחם דיור מוגן חייב להיראות אסתטי ומעוצב לא פחות מכל מקום אחר שמשרת ציבור רחב של אנשים. למעשה, דיור מוגן חייב להיראות נעים לעין, אסתטי ומסודר אפילו יותר מכל מסעדה או בית מלון מן השורה. עבור הדיירים השונים, השאיפה היא ליהנות מהרגשה ביתית, לא מלאכותית ולא מעושה. הדיירים, אחרי הכל, אינם אורחים לרגע. הם בני בית ועם הזמן הם לומדים להכיר כל פינה נסתרת, כל פינת ישיבה, חדר פעילויות, מועדון, ספריה וכן הלאה.

 

יופי וביטחון – יד וביד

לנראות ולאסתטיקה חשיבות נוספת, מעבר לצורך של הדיירים בהרגשה ביתית, נעימה ושליווה. בדיור מוגן שמסודר ומעוצב בצורה נכונה יש יותר מאשר שימוש נכון בתמונות, חפצי נוי, עצימים, ותחזוקה נכונה.

 

מקום מסודר, כזה שנראה מואר, רחב ידיים ונוח, הוא גם מקום בטוח יותר. כאשר שומרים על אסתטיקה, סדר וניקיון, "מקדמי בטיחות" כגון מעקות נירוסטה, תאורה נכונה וריח נעים – מרגישים גם יותר בטוחים. לא קיימת סכנה של החלקה, אוויר דחוס ומכביד, מפגעי בטיחות. המקום הנאה יהיה בדרך כלל בטוח יותר לדיירים וכן גם לעובדים ולצוות.

 

נראות ומצב רוח

לנראות של הדיור המוגן, בין אם סביבת החדרים ובין אם בסביבה הציבורית ובזמן הפעילויות השונות, יש חשיבות רבה מבחינת מצב הרוח. סביבה לא מסודרת, לא אסתטית ולא מטופחת משפיעה גם על האדם העליז והשמח ביותר. לכן, גם עבור אוכלוסיית בני גיל הזהב, רבים מהם בעלי הרגלי ניקיון ואסתטיקה מוקפדים, לנראות קשר הדור עם מצב הרוח ושביעות הרצון. מקום יפה ומטופח הינו מצע של שלווה ורוגע, תחושה של ביטחון ומצב רוח טוב.

 

כדאי להוסיף שמקום מסודר ואסתטי, יש בו גם כדי לעודד מתן שירות טוב יותר. צוות העובדים שמצוי במקום שמכבד את עצמו, נותנים יותר ומרגישים בעצמם – טוב יותר.  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
הרמת עפעפיים ללא ניתוח למבוגרות
אם צניחת העפעפיים והעור הנפול והמקומט סביב העיניים מטרידים אותך, יש גם כמה שיטות לא כירורגיות שיכולות לגרום לעינייך להיות הרבה יותר צעירות ורעננות. אם כי הפלסטיקאים ימליצו בדרך כלל על ניתוח שיפתור את הבעיה לאורך זמן.
לקריאה
סוגי רמפות ומעלונים בגיל השלישי
מגבלות קשות בגיל השלישי, ירידה בתפקוד והצורך במתן מענה הופכים את הדרישה ואת הביקוש לרמפות ולמעלונים לחלק בלתי נפרד מאביזרי העזר החיוניים לגיל זה.
לקריאה
איטום קירות בסנפלינג בבתי אבות
איטום קירות בסנפלינג היא אחת משיטות האיטום שבוודאי תתלהבו מאוד לראות
לקריאה
טיפולים אסתטיים ללא ניתוח בגיל השלישי
הפנים שלכם הם כרטיס הביקור שלכם בכל גיל ובפרט בגיל השלישי, קבלו מידע ועצות לטיפולים אסתטיים.
לקריאה
אימוץ חיית מחמד בגיל השלישי
כל וטרינר ימליץ: אימוץ חיית מחמד מעולה לאנשים מבוגרים
לקריאה
אולם אירועים כבר יש? חוגגים חתונת זהב
זה שהגעתם לגיל השלישי לא אומר שהחגיגות הגדולות בחייכם נגמרו – להיפך, יש הישגים נפלאים שראויים לציון ולמסיבה: חתונת הכסף והזהב למשל. אז קדימה, זמן לחגוג!
לקריאה
עבודות יצירה למבוגרים
מבוגרים בגיל הזהב עוסקים במגוון רחב של עבודות יצירה על מנת לפתח יכולות מוטוריות, קוגניטיביות ורגשיות. העבודות נבחרות בקפידה והן מתאימות לגברים ונשים בגילאים שונים. הנה כמה מהן
לקריאה
רכב חדש מהחנות לבני הגיל השלישי
הגיל השלישי הוא גיל עם הרבה אתגרים אך יש בו דבר אחד שאין עליו עוררין: החופש! לכן ברור מדוע זה הזמן הטוב ביותר לקנות רכב חדש, אז למה שלא תחפשו לכם גם אתם מימון רכב חדש לבני הגיל השלישי?
לקריאה
קלנועית סולארית לבני הגיל השלישי
האנרגיה הסולארית מתפשטת בחיינו ומתחילה להגיע לתחומים שבהם, עד לא מזמן, שלטו שלטון מוחלט החשמל והסוללות בכל הספקיהן. מדוד השמש המיתולוגי ועד לקלנועית המיועדת לבני הגיל השלישי, קרני השמש מגיעות לכל מקום.
לקריאה
טיפול זוגי בגיל הזהב
טיפול זוגי וייעוץ זוגי בגיל מתקדם הם לפעמים דבר בלתי נמנע. אחרי כל כך הרבה שנים מערכת היחסים מתערערת בעקבות מגוון סיבות, אך חשוב לדעת שיש פתרונות ויש מי שיסייע. אך מי באמת מוסמך למתן טיפול זוגי מקצועי?
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.