forums

חשיבות ההיגיינה בבתי אבות

בית האבות הוא המקום אליו אנחנו פונים בשביל ליהנות מחיי פרישה רגועים, בריאים וחסרי דאגות
 
חשיבות ההיגיינה בבתי אבות
מדוע יותר ויותר אנשים בגיל השלישי בוחרים לפנות דווקא לאפשרות של מגורים בבית אבות? התשובה לשאלה הזו טמונה ביתרונות המשמעותיים שחיים בתוך בית האבות נותנים למי שמתגורר בו. בתור התחלה, חיי הפרישה שלנו, כשמם כן הם, הם חיים שבהם אנחנו רוצים וצריכים לחיות עם הרבה פחות דאגות, מטלות ושגרה יום יומית שבה אנחנו לא מסוגלים או לא רוצים לעמוד עוד. מגיע שלב בחייו של כל אדם שבו הוא לא רוצה וצריך לבצע בעצמו את כל הקניות והניקיונות לבית, ניהול משק הבית וכל המטלות הכרוכות בכך.

 

בשלב זה, האופציה הטבעית והאיכותית ביותר שבה אנחנו יכולים לדאוג לעצמנו לחיים נוחים ללא מטלות וטרדות, עם מסגרת רפואית וסיעודית תומכת שתספק לנו איכות חיים לאורך זמן, היא מסגרת של בית אבות. וכאן בדיוק טמון המפתח של בית האבות – בסופו של דבר מדובר במוסד שכל מטרתו היא לספק לנו איכות חיים, נוחות ומעטפת בריאותית איכותית לאורך זמן רב ככל הניתן. אבל בשביל לקיים את המטרות הללו צריך קודם כל לשמור על סטנדרטים גבוהים של היגיינה.

 

אחד המפתחות החשובים ביותר לאיכות החיים ולאיכות הטיפול בבית האבות הוא השמירה על ההיגיינה

 

  • האוכלוסייה שמגיעה למגורים בבית אבות היא בדרך כלל לא אוכלוסייה שנמצאת בקו הבריאות. מטבע הדברים, בגיל השלישי אנשים חווים מחלות שונות ומשונות, ומצבים בריאותיים שונים שהם חלק משמעותי מהבחירה בחיי נוחות רפואיים תומכים בבית האבות. בכל הנוגע לטיפול הרפואי והסיעודי שאנחנו מקבלים בבית האבות, הסטנדרטים הקשורים להיגיינה חייבים להיות הסטנדרטים הרפואיים הגבוהים ביותר כיאה לטיפול רפואי וסיעודי איכותי. זה מתבטא בכל פרט, החל מכפפות ומדים טיפוליים של כל איש סיעוד או רפואה בבית האבות, וכלה בשגרה ההיגיינית והסטרילית הנכונה בכל חדר וחדר.
 

  • אבל שגרת ההיגיינה האיכותית בבית האבות לא מתחילה ונגמרת בטיפול הרפואי והסיעודי שאנחנו מקבלים במסגרתו, אלא למעשה בכל פרט ופרט בשגרת החיים של בית האבות. לדוגמה, בכל הנוגע לאוכל – בית האבות מכין אוכל בכמויות גדולות לכמות גדולה של דיירים, ואנחנו צריכים להיות בטוחים שהאוכל מוכן בסביבה ההיגיינית והסטרילית ביותר. גם במתקני פנאי שונים שנפוצים בבתי אבות, כמו בריכות פנאי או ספא, אנחנו צריכים להיות בטוחים שכל פינה ושעל נשמרים בסטנדרטים הגבוהים של היגיינה וסטריליות.
 

בית אבות איכותי לא יכול להרשות לעצמו לא לעמוד בסטנדרטים גבוהים של היגיינה

 

בית אבות איכותי הוא בית אבות שמספק לנו את הנוחות ואת איכות החיים שנחוצים לנו כל כך בגיל השלישי – אבל בראש ובראשונה הוא נועד לתת לנו מעטפת טיפולית ובריאותית איכותית. לשם כך, אנחנו צריכים להיות בטוחים שמדובר במוסד שמקפיד על הסטנדרטים הגבוהים ביותר של היגיינה, החל באוכל שאנחנו אוכלים וכלה באנשי הסיעוד שמטפלים בנו. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
איך שומרים על בית אבות נקי לאורך זמן?
הניקיון קריטי לאיכות החיים והבריאות של דיירים בבתי אבות, לכן צריך לעשות הכל על מנת לשמור עליו. החל מהטמעת הרגלים נכונים, דרך זמינות של חומרי ניקיון ועד שימוש בשירותי חברת אחזקה.
לקריאה
נגישות לנכים בדיור מוגן ובתי אבות
אם הגעתם לגיל הזהב ואתם מחפשים מקום איכותי לפגוש אנשים בני גילכם וליהנות מפעילות חברתית, דיור מוגן או בתי אבות יענו לכל הצרכים שלכם ויתנו לכם חיים שלווים. אך שימו לב, חשוב מאוד לוודא שהבחירה שלכם תתאים לכם וצרכים שלכם.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.