forums

מדוע עדיף בית אבות על מטפל זר?

לא מעט קשישים והמשפחות שמקיפות אותם מתמודדים עם השאלה האם לבחור במסגרת של בית אבות או להביא הביתה מטפל זר.
 
מדוע עדיף בית אבות על מטפל זר?
היתרונות של שני סוגי הטיפול הם רבים, אך שהייה בבית אבות איכותי, מקצועי ונעים יכולה להיות בעלת ערך הרבה יותר גדול עבור הקשיש. מדוע כדאי לבחור במסגרת של בית אבות על פני מטפל זר? הנה כמה יתרונות שכדאי לקחת בחשבון.

 

ליווי איכותי בכל ימות השנה:

בעוד שעובד זר לוקח חופשות, יוצא לסופי שבוע או פשוט ישן את שנת הלילה שלו, בבית האבות מתקיימות משמרות של מטפלים סיעודיים שנמצאים במקום כל הזמן. למרות שהמטפלים מתחלפים תמיד יש מסגרת טיפולית שיכולה לספק ליווי צמוד לכל קשיש שזקוק לו. למרות שמטפל זר מתגורר עם הקשיש באותו בית ואמור להיות שם לאורך כל שעות היום, בפועל קשה להבטיח זאת.

 

מסגרת חברתית קבועה:

לצד הטיפול המסור שמעניק צוות מקצועי של בית אבות, חשוב לזכור שכשמביאים מטפל זר הביתה הקשיש למעשה נשאר להתגורר באותו הבית ולא תמיד יש לו מסגרת חברתית שהוא יכול לפנות אליה. בבית אבות ישנה קהילה של קשישים, בני אותו גיל, שמספקים זה לזה עניין, שיחה, פעילות חברתית ועוד. בבית האבות מתקיימות כל הזמן פעילויות תרבות ופנאי שבמסגרתן הקשיש נמצא בחברת אנשים בני גילו ויכול לשוחח ולהנות מחברה.

 

מקצוענות מובטחת:

בתי אבות מעסיקים בדרך כלל עובדים שיש להם ניסיון רב בטיפול בקשישים, למדו את הנושא וצברו ניסיון ומקצוענות במהלך שנים של עבודה. היום הפיקוח הוא מוקפד ולא כל אחד יכול להפוך לעובד סיעודי במסגרת בתי האבות. שהייה בבית האבות מבטיחה שתמיד יהיה איש מקצוע שאפשר לפנות אליו ולקבל ממנו תשובות קונקרטיות ומקצועיות, יש למי להתלונן כשצריך או עם מי להתייעץ. דבר שהוא חשוב מאד גם לבני המשפחה של הקשיש. כשמעסיקים מטפל זר לא תמיד אפשר להיות בטוחים שמדובר באדם מקצועי ובעל ניסיון.

 

שהייה במקום קבוע, בלי שינויים:

אחד הדברים שמקשים לא פעם על החיבור בין קשיש ובין מטפל זר היא העובדה שהשהייה של מטפל זר מוגבלת למספר שנים אחדות. יכולים להיות מקרים בהם העובד צריך לעזוב ולחזור לארצו והקשיש צריך להתרגל לאדם חדש. בבית אבות המצב הזה לא מתרחש שכן הקשיש מכיר צוות עובדים ולא עובד אחד ותמיד יש אדם שהוא יכול לפנות אליו, מה שמבטיח חיים שקטים ללא שינויים מיותרים.

 

המאמר נכתב באדיבות נווה שלו בית אבות בפתח תקווה

  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
סימנים לסרטן המעי הגס
סרטן המעי הגס הוא שם גולל לגידולים במעי הגס, ברקטום או בתוספתן. זהו סוג הסרטן השלישי בשכיחותו בעולם והשני בשכיחותו בישראל כשבכל שנה מתגלים בארץ כ-3500 חולים חדשים. במאמר הבא ננסה להבין את גורמי הסיכון והסימנים לזיהוי מוקדם שלו.
לקריאה
תכנית הסיעוד החדשה
חוק הסיעוד האחרון, אשר נחקק ב-2018 הביא עמו בשורה של ממש עבור האוכלוסייה הקשישה המדינה. הרפורמה כוללת שורה של תקנות שנועדו להיטיב עם אוכלוסייה זו הן מבחינת גובה הקצבאות והן מבחינת הגדלת מספר שעות הטיפולים הסיעודיים.
לקריאה
העסקת עובד סיעודי ישראלי או זר
כאשר אתם או בני משפחתכם זקוקים לטיפול סיעודי, ואתם זכאים לסיוע לפי חוק הסיעוד, אתם צריכים לבחור בין מטפל ישראלי למטפל זר. ההבדלים ביניהם גדולים מאוד, הן במחיר והן במאפיינים של המטפל, ובמאמר זה ננסה להציג כמה שיותר מידע שיעזור לכם לבחור בין העסקתם.
לקריאה
אפוטרופוס – על הכשרות המשפטית והליך המינוי
אנשים בקרב האוכלוסייה המבוגרת שבינינו, מבוגרים, קשישים, סיעודיים ואחרים עם מוגבלויות פיזיות ו/או נפשיות שונות נדרשים במרבית המקרים לקבל עזרה ותמיכה צמודה שתסייע להם בהתנהלות יומיומית השוטפת.
לקריאה
שירותי אמבולנס לגיל השלישי
אם אתם בגיל השלישי בטח נתקלתם בכך שהחברים שלכם מנויים אל שירותי אמבולנס פרטי. יותר ויותר אנשים בגיל השלישי לא מסתפקים בשירותים שנותן מד"א ובוחרים לסמוך ידיהם רק על אמבולנס פרטי. השאלה היא למה? המשיכו לקרוא את המאמר ותמצאו את התשובות לכך.
לקריאה
ניהול רפואי אישי עבור בני הגיל השלישי
נושא הבריאות בגיל השלישי הוא בראש סדר העדיפויות וחשוב לוודא שיש מי שמטפל בעניינים הרפואיים על הצד הטוב ביותר
לקריאה
טיפול רשלני בבתי אבות
כשקשיש שמתגורר בבית אבות נחבל עקב נפילה, כשהמחלה ממנה הוא סובל אינה מאובחנת בזמן או כשנגרמים לגופו נזקים בגלל אי השגחה של הצוות. לכן, יכול להיות שמדובר ברשלנות רפואית. מהן החובות המוטלות על בית אבות ומתי ניתן להגיש תביעת נזיקין?
לקריאה
אחות פרטית לבני הגיל השלישי
בחירת אחות פרטית אידה דבר פשוט כלל. לכן לפני שבוחרים שירות זה עליכם לדעת מה השירותים שהאחות מציעה, מתי ואיך עושים זאת וכמובן מהן העלויות.
לקריאה
אובדן בן זוג בגיל הזהב
אובדן בן זוג, בכל גיל, הוא קשה מאוד. בכל שלב בחיים אובדן של בן זוג יקר עלול להוות נקודת מפנה משמעותית בחייו של בן הזוג שנותר בחיים, ולא תמיד לטובה.
לקריאה
ייבוא אישי של תרופות מצילות חיים
תרופות אינן משמשות אותנו רק בעת קירור קל, כאב ראש או צינון. לעיתים התרופות הן הדרך היחידה שלנו להישאר בחיים. אך מה עושים כשהתרופות הדרושות אינן זמינות לרכישה בארץ? כאן שיטת הייבוא האישי נלחצת לעזרתנו ומאפשרת לנו להזמין ארצה תרופות מצילות חיים במחירים שפויים ואף זולים יותר.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.