forums

בית אבות סיעודי או טיפול בבית עם מטפלת סיעודית?

אם יש לכם קרוב משפחה מבוגר - הורה, אח, או כל קרוב אחר אשר הגיע לגיל מתקדם מאד, וכעת זקוק לסיוע סיעודי, אתם ניצבים מול שתי אפשרויות מרכזיות.
 
בית אבות סיעודי או טיפול בבית עם מטפלת סיעודית?
. אפשרות אחת היא לשכור את שירותיהם של מטפלים ומטפלות סיעודיים אשר ישהו בביתו של הקשיש ויטפלו בו. האפשרות השניה היא לפנות אל בית אבות סיעודי, ובעצם שאותו אדם יעבור להתגורר שם, ויקבל שם את כל סל השירותים המלא. השאלה היא כמובן - במה עדיף לבחור? הבחירה תלויה בכמה פרמטרים שונים:

 

 

כך תבחרו באפשרות הטובה ביותר:
 

  • מה מעדיף הקשיש? - קל לשכוח זאת, אבל אנו דנים כאן בגורלו של אדם. נכון שמדובר לעתים על אדם שנמצא במצב סיעודי, אשר מצבו הקוגניטיבי איננו מושלם - אבל גם לאדם כזה יש רצונות והעדפות משלו. לעתים אותו אדם יעדיף באופן מובהק להישאר בביתו -ולעתים דווקא יעדיף חברתם של עוד אנשים בבית האבות. התחשבו תמיד בדעתו במידת האפשר, וזה בהחלט חייב להיות שיקול.
 

  • קשב משפחתי - באופן עקרוני, אם פונים לסיוע של מטפלת סיעודית, יש לקחת בחשבון שהיא לא נמצאת עם הקשיש כל הזמן. למטפלת יש ימי חופש ויש לה שעות עבודה. זה אומר שלפחות חלק מהזמן, האדם הקשיש יהיה לבדו - וזה ידרוש מכם יותר קשב מטעם המשפחה. כמו כן, מטפלת סיעודית היא בעצם מועסקת ישירה על ידי המשפחה - זה אומר שכבני משפחה אתם צריכים לדאוג עבורה למשכורת, זכויות סוציאלית, דמי ביטוח לאומי, וכיו"ב. בקיצור - זו אפשרות שדורשת הרבה יותר קשב ומעורבות של בני המשפחה. לעומת זאת בבית אבות סיעודי - נדרש רק לשלם לבית האבות, ותו לא.
 

  • מחיר - בהשוואת העלויות בין בית אבות סיעודי לבין מטפלת סיעודית, אין שום ספק שהעלויות שיש לשלם לבית האבות הן גבוהות יותר. הדבר נובע כמובן מהעובדה שבית האבות מציע סל שירותים נרחב הרבה יותר - לינה במקום, ארוחות, טיפולים רפואיים, חוגים מיוחדים, פעילויות חברתיות, וכיו"ב. המטפלת הסיעודית נותנת שירות בסיסי יותר - הכנת ארוחות, סיוע בניקוי, סיוע בטיפול בצרכים, סיוע בלבוש וכיו"ב. לכן, המשכורת שמשלמים למטפלת היא נמוכה יותר, ולרוב גם מקבלים עבורה מימון גבוה יותר דרך הביטוח הלאומי.
 

  • דיור מוגן דתי – בהשוואה לנ"ל דיור מוגן דתי נותן סל שירותים הכולל אירועים, טיולים, ארוחות , לינה וכיו"ב. דיור מוגן דתי נותן מענה כמובן לאוכלוסייה הדתית.
 

  • חברה ואנשים - יש לקחת בחשבון כי המטפלת הסיעודית היא רק אדם אחד, והיא לא תחליף לחברה. אפשר כמובן לבחור במטפלת שתדאג להוציא את האדם הקשיש לטיולים בחוץ - אבל מבחינה חברתית, בית אבות סיעודי נותן מענה מקיף יותר.
 

 

אז במה כדאי לבחור?
 

יש כאמור כל מיני פרמטרים שיכולים להשפיע על הבחירה הסופית שלכם. עליכם לקחת בחשבון את התקציב שלכם, יכולת הקשב של המשפחה, הצרכים של האדם הקשיש, ועוד - וכך תוכלו לבחור באופציה הטובה ביותר 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
היערכות למצב חירום בדיור מוגן
מאות בתי דיור מוגן פועלים ברחבי הארץ ומספקים איכות חיים לבני גיל הזהב. אלא שמעבר לשגרת הפעילויות היום-יומית, על המבנים הללו להיות ערוכים לשעת חירום, עם דגש מרכזי על אירועי שריפה. כיצד ניתן להיות ערוכים מבעוד מועד לכל צרה שלא תבוא? על כך בכתבה הבאה.
לקריאה
חידושים אחרונים בתחום הקלנועיות
הקלנועית הינה כלי רכב אשר נמצא לרוב בשימוש של בני הגיל השלישי. היא מקלה את החיים של אוכלוסייה זו ומאפשרת נסיעה נוחה למרחקים קצרים. המאמר הבא מציג את החידושים האחרונים בתחום הקלנועיות אותם מוטב שתכירו טרם רכישת קלנועית חדשה.
לקריאה
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.