forums

כל מה שצריך לדעת לפני שבוחרים בדיור מוגן

מעבר לבית אבות הוא ההתקדמות ההולמת והמתאימה בחיים של רבים מאתנו
 
כל מה שצריך לדעת לפני שבוחרים בדיור מוגן
בחיים של רבים מאתנו מגיעה נקודה שבה אנחנו צריכים לקבל החלטה. הילדים שלנו כבר מזמן עם משפחות משלהם, אנחנו כבר מזמן בפרישה ובפנסיה ומנסים ליהנות מהפרישה שלנו במידה הרבה ביותר, ועם זאת הגוף שלנו כבר לא נהיה צעיר יותר ואנחנו מתקשים או לא מסוגלים לנהוג באותה העצמאות שבה התרגלו לנהוג בחיינו הצעירים יותר. במצב שכזה, ההחלטה שאנחנו צריכים לקבל היא בדבר מעבר לבית אבות או הישארות בבית שלנו – וכיום כבר ברור כי אין באמת סיבה שלא לעבור למסגרת של דיור מוגן. במסגרת זו, דואגים לכל פרט ופרט בחיים האישיים שלנו, בחיי הפרט שלנו, בבריאות שלנו, ואפילו בחיי הפנאי שלנו שמקבלים דחיפה משמעותית ומהנה עם חוגים ופעילויות שונות עם זאת, הצלחת התהליך תלויה במידה רבה באיכות בית האבות בו נבחר – וחשוב להבין איך לבחור מוסד שכזה בחכמה – עבורנו או עבור האנשים הקרובים אלינו ביותר.

 

על אילו פרמטרים נסתכל לפני שנבחר בדיור מוגן, ואילו שירותים ניתן לקבל בדיור מוגן?

  • מענה על כל צורך רגיל ומיוחד – מעבר למסגרת של דיור מוגן הוא קודם כל מעבר שנובע מנוחות. אנחנו עוברים למסגרת זו בכדי להיות בטוחים שלא יהיה צורך שלא נוכל לקבל עליו מענה, בין אם מדובר בצורך פסיכולוגי או אישי ובין אם מדובר בצורך רפואי או אפילו בצורך בחיי פנאי ובהנאה. כמובן שישנם גם צרכים מיוחדים שיכולים להיות רלוונטיים עבור כל מטופל באשר הוא – כמו לדוגמה מענה לאוכלוסייה דתית ושומרת מצוות, או מענה עבור צרכי דיאטה מיוחדים לחולי סכרת ולאנשים בעלי תפריטים מיוחדים באופן אישי. רק כאשר אנחנו בטוחים שכל השירותים של בית האבות מתאימים לצרכים שלנו, נדע שנוכל לבחור במוסד שמתאים לנו.
 

  • פנאי, פנאי ושוב פנאי – המעבר לבית אבות הוא אמנם מעבר שנועד לתת לנו חירות ועצמאות ככל שאנחנו רק יכולים לקבל אותם, אך בראש ובראשונה מדובר בהשקעה בחיי הפנאי שלנו. עם אנשים בני גילנו בכל מקום, עם חוגים שונים ופעילויות ספורטיביות שונות עד שנהיה בטוחים שגם התחביבים שלנו קיימים שם – ועם מתקני פנאי ברמה הגבוהה ביותר בלי פשרות, אפשר להיות בטוחים שהדיור המוגן שאותו אנחנו בודקים הוא באמת מתאים עבורנו או עבור האנשים הקרובים אלינו.
 

תרשו לעצמכם ליהנות באמת מהפרישה שלכם

מעבר למסגרת איכותית של בית אבות או של דיור מוגן הוא הרבה יותר מאמצעי של נוחות עבורכם ועבור המשפחה שלכם, והרבה יותר מדרך שלנו לעבוד פחות לאחר הפרישה שלנו – מעבר שכזה הוא למעשה הדרך שלנו ליהנות ולהפיק משנות הפרישה שלנו את המרב. כאשר לכל צורך הכי קטן דואגים לנו בצורה כמעט מידית, וכאשר אנחנו יכולים להשקיע את הזמן שלנו כמעט באופן בלעדי בפנאי – אנחנו יכולים ליהנות באמת. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
היערכות למצב חירום בדיור מוגן
מאות בתי דיור מוגן פועלים ברחבי הארץ ומספקים איכות חיים לבני גיל הזהב. אלא שמעבר לשגרת הפעילויות היום-יומית, על המבנים הללו להיות ערוכים לשעת חירום, עם דגש מרכזי על אירועי שריפה. כיצד ניתן להיות ערוכים מבעוד מועד לכל צרה שלא תבוא? על כך בכתבה הבאה.
לקריאה
חידושים אחרונים בתחום הקלנועיות
הקלנועית הינה כלי רכב אשר נמצא לרוב בשימוש של בני הגיל השלישי. היא מקלה את החיים של אוכלוסייה זו ומאפשרת נסיעה נוחה למרחקים קצרים. המאמר הבא מציג את החידושים האחרונים בתחום הקלנועיות אותם מוטב שתכירו טרם רכישת קלנועית חדשה.
לקריאה
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.