forums

ניקוי רעלים בגיל השלישי

ניקוי למעי הגס מומלץ עבור מבוגרים וקשישים בגיל הזהב. בגילאים אלו הגוף נעשה רגיש וחשוף יותר ולכן בעזרת ניקוי ניתן להקטין משמעותית את הסיכוי למחלות. בנוסף, כדאי לשלב את הניקוי עם מעבר לתזונה טבעית, תרגילי נשימה וכושר על בסיס קבוע
 
ניקוי רעלים בגיל השלישי
התהליך של טיהור האיברים והמערכות הפנימיות נקרא בעגה המקצועית "ניקוי רעלים". שיטות הטיפול העיקריות לניקוי מן הסוג הזה כוללות השקיית המעי הגס, צום, פרוביוטיקה והידרותרפיה. המאפיין המשותף לשיטות בא לידי ביטוי בהתאמתן לבני גיל הזהב. למעשה, הגיל השלישי מייצג את התקופה המומלצת ביותר עבור ניקוי רעלים וזאת בשל הסיבות הבאות:

 

  • פינוי פסולת מהגוף - המעי הגס אחראי על פינוי הפסולת מהגוף. פסולת מצטברת לאורך שנים ובגיל השלישי היא עלולה ליצור נזקים בלתי הפיכים למערכת העיכול והריקון. ככל שהגיל הכרונולוגי מתקדם יותר, כך הגוף חשוף לנזקים וצובר יותר פסולת. מבוגרים בגיל הזהב צריכים לבצע את הניקוי על מנת לפנות פסולת בצורה יעילה וליהנות מתחושת הקלה מיידית.
  • הפחתת סיכון למחלות - בגיל השלישי הגוף חשוף יותר למחלות. בעזרת ניקוי ניתן להקטין משמעותית את הסיכוי למחלות ולשמור על גוף בריא. הריקון מומלץ על ידי גריאטרים, אנשי מקצוע ומומחים לגיל הזהב. שטיפת המעי למשל היא בדיקה בטוחה לחלוטין ללא תופעות לוואי, שמתבצעת גם בהליך סטרילי לחלוטין כדי למנוע סיכונים מיותרים.
  • האטת תהליכי הזדקנות - מחקרים מראים כי בגיל השלישי נרשם שיפור בחושים לאחר טיפולי ניקוי רעלים. הטיפול מנקה את הגוף והעור, מחדד את החושים ומסייע לירידה במשקל. הוא משפר את הגמישות ובעזרתו ניתן להגביר את ספיגת הויטמינים והמינרלים. הניקוי גם אחראי על הפחתת רמות השומנים בדם ולכן בקרב מבוגרים הוא מסייע להפחתת תסמיני רעילות. הניקוי ממריץ את פעילות האיברים החיוניים וכך מאט תהליכי הזדקנות.
 

יתרונות וחסרונות של ניקוי רעלים בגיל השלישי

טיפולי ניקוי מתאימים באופן עקרוני לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים, אך החיסרון הוא שיש מקרים בהם חל איסור על שטיפה של המעי הגס. על מנת להתגבר על החיסרון חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע. יש לבצע סקירת מערכות היקפית ולהתעניין בהיסטוריה הרפואית של המטופל. אפשר גם לבדוק האם לשיטת הטיפול יש אישורים והאם היא מתבצעת ברישיון משרד הבריאות והגורמים הרלוונטיים.

 

מלבד האמור לעיל, היתרון של ניקוי רעלים הוא שניתן לשלב אותו עם טיפולים מקבילים. כדאי לנצל את ההזדמנות על מנת לעבור לתזונה טבעית יותר, לתרגל נשימה אפקטיבית שאחראית על 70% מהרעלים בגוף ולא לשכוח לעשות כושר על בסיס קבוע. כך הופכים בני גיל הזהב את הפחתת הרעלים בגוף לחלק בלתי נפרד מהשגרה שלהם. בצורה כזו גם ניתן לשפר את יעילות הטיפולים המבוצעים ולהשיג תוצאות לטווח ארוך.  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
חדשנות בטשטוש קמטים בגיל השלישי
הגיל השלישי הוא כבר מזמן לא גיל זקנה קלאסי. עבור נשים רבות זו הזדמנות להתפתח, לבלות ולנצל כל רגע. טיפולי האסתטיקה החדשים שמסייעים לטשטש את הקמטים עוזרים להן להרגיש נפלא ולממש את עצמן.
לקריאה
רכיבה על אופניים – קורס הכשרה לגמלאים
ספורט הרכיבה הוא ענף ספורט שקיבל תאוצה רבה בעשור האחרון. מספרם של רוכבי האופניים בארץ ובעולם הוא גדול מאד ואפשר לראותם בכל מקום. רכיבה על אופניים מתקיימת גם בקבוצות של אוהבי הרכיבה היוצרת ביניהם הווי משותף, חוויות נפלאות וידידות נהדרת.
לקריאה
המלצות לארוחת בוקר מזינה לבני הגיל השלישי
תזונה נכונה היא מרכיב חשוב מאוד ואפילו קריטי בבריאות מיטבית בכל שלבי החיים ובפרט כך כשמגיעים לגיל השלישי. חשוב להבין שכשאנחנו מתבגרים ישנם שינויים משמעותיים בכל מערכות הגוף וגם במבנה הגוף, וגם הרגלי התזונה חייבים להתעדכן.
לקריאה
יתרונות טיפולי הילינג בגיל השלישי
שיטות טיפול אלטרנטיביות שונות יכולות לסייע ולהקל על מטופלים בני הגיל השלישי. טיפולי הילינג, המתבססים על טיפול באמצעות אנרגיה ורוחניות יכולות להקל על מתחים ולחצים שונים בקרב הקשיש וכתוצאה מכך אף להקל על כאבים פיזיים.
לקריאה
טבעונות בגיל השלישי
בני הגיל השלישי המקפידים על תפריט טבעוני ושומרים על אורח חיים בריא נוטים לסבול פחות ממחלות האופייניות לגיל זה ונהנים מאיכות חיים גבוהה. למדו על היתרונות השונים של המזון הטבעוני במאמר הבא.
לקריאה
דיקור סיני למחלות עיניים בגיל השלישי
דיקור סיני נחשב לאחד הטיפולים היותר אפקטיביים בהפחתת חוסר נוחות וכאבים הנגרמים על ידי מחלות. אבל האם ידעתם שהוא יעיל גם בטיפול במחלות עיניים הנפוצות בגיל השלישי?
לקריאה
תזונה נכונה ובריאה בגיל השלישי
תזונה נכונה ובריאה חשובה בכל גיל, אך בגיל הזהב יש לה משמעות קריטית ויש להתאים את התזונה למצב הבריאותי, לשינויים הגופניים ולמצב התפקודי של הקשיש
לקריאה
יתרונות הדיקור הסיני בגיל השלישי
הדיקור הסיני הוא טיפול בעלת היסטוריה ארוכה ויעילות מוכחת. באמצעות דיקור סיני מטפלים לא רק בגוף אלא גם בנפש ולכן הטיפול בו יעיל למטרות שונות, גם עבור אנשי צעירים כגון נשים בגיל הפוריות וגם עבור אנשים בגיל השלישי הזקוקים לחיזוק ושיפור באורח החיים שלהם.
לקריאה
יתרונות השימוש במוצרים טבעיים בגיל הזהב
עד לא מזמן התבגרות וזקנה היו גזרות שלא ניתן היה להתמודד איתן. אך כיום, הודות לרפואה הטבעית והמוצרים הטבעיים, ניתן להקל, לשפר ולשדרג את חייהם של רבים.
לקריאה
טיפולים אלטרנטיביים לטיפול בפריצת דיסק בגיל הזהב
פריצת דיסק בגיל השלישי פוגעת במידה ניכרת באיכות החיים ויש לטפל בה בהקדם בנוסף לשיטות הטיפול המסורתיות המוכרות קיימים כיום טיפולים אלטרנטיביים אשר יעילים גם לטיפול, במאמר זה אביא אותם בפניכם.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.