forums

כיצד מבצעים מעבר דירה לבית אבות בעונת החורף?

כאשר אתם מעוניינים שקרוביכם יעבור לבית אבות, הרי שעליכם מוטלת האחריות לדאוג לכל הסידורים של המעבר עצמו.
 
כיצד מבצעים מעבר דירה לבית אבות בעונת החורף?
יש לזכור כי מעבר לבית אבות, דורש הכנה מיוחדת ומדוקדקת, שכן יש לוודא כי כל חפציו של הקשיש יעברו בצורה בטוחה, ושהמעבר עצמו לא יקשה על הקשיש ושהוא לא יטולטל ממקום למקום. על כן, יש מלכתחילה מימד אתגרי אפשרי במעבר - ועל אחת כמה וכמה כשמדובר על מעבר אל בית אבות בזמן עונת החורף, כמובן בשל הקור העז, הגשמים והרוחות.

אז מה יהיו הדגשים למעבר בזמן שכזה?

כל ההכנות המיוחדות שיש לבצע

  • בדקו את התחזית - קודם כל, תמיד תבדקו את התחזית לקראת יום המעבר המשוער. לעתים אתם תגלו שביום שבו אתם צפויים לעבור צפויה סופה חזקה במיוחד, וזה עלול להיות קושי של ממש, בפרט באזורים כמו רמת הגולן וירושלים. במקרים כאלה, כדאי לשקול לדחות  את המעבר ביום או יומיים עד שמזג האוויר יירגע. לעבור כשגשום וקר זה דבר אחד - אבל לעבור לבית אבות כשיש בחוץ סופת ברד או סופת שלג, זה כבר משהו שכדאי לוותר עליו.
 

  • ליווי והסעה לקשיש -  במעבר אל בית אבות בחורף, יש לדאוג ביתר שאת שלקשיש תהיה הסעה שצמודה אליו, ושיהיה תמיד מישהו שילווה אותו. אם אתם עצמכם טורדים בעבודה מול המובילים, הצמידו קרוב משפחה אחר או מכר קרוב אל הקשיש כדי שיוכל לעזור לו לנוע ממקום למקום. יש לדאוג כאמור גם להסעה צמודה מכל סוג שהוא - בין אם זה מישהו מהמשפחה עם רכב פרטי, ובין אם זו מונית או אמבולנס פרטי. דאגו לתאם את כל הנושאים הללו בטרם יום ההובלה עצמו. כך הקשיש לא יצטרך להסתובב בחוץ בגשם ובקור.
 

  • דאגו ללבוש חם – כשהקשיש יוצא החוצה להסעה או לבית האבות, יש לוודא שהוא לא יצטנן ויתקרר, שכן בגילאים מתקדמים המערכת החיסונית חלשה יותר. אם הקשיש מתקשה לדאוג לעצמו, דאגו אתם (או דאגו שיהיה קרוב משפחה שידאג לכך) שהוא יתכסה בביגוד חם. במידת הצורך ציידו אותו גם בשמיכה.
 

  • הבאת אמצעי חימום - כשהקשיש נכנס אל בית אבות ומגיע לחדר שלו ומדובר על יום חורפי, יש להניח שאחד הדברים הראשונים שיהיה כדאי לדאוג להם זה אמצעי חימום. כיום, ברוב החדרים בבתי האבות יש כמובן מזגנים שיכולים לחמם, אך יש מבוגרים שמתקשים בהפעלת המזגן, או שהוא מייבש אותם יותר מידי. אם הקשיש התרגל לאמצעי חימום נייד שקל להעביר לבית האבות, בררו עם בית האבות האם זה בסדר, והעבירו אותו עם הקשיש.
 

זה יכול להיות קל ומהיר

על אף שזה נראה מעט מאתגר, חשוב בכל זאת להבין שכל עוד אתם מתכוננים ליום המעבר בצורה טובה - הרי שהמעבר של הקשיש אל בית אבות לא צריך להיות קשה או מאתגר יותר מידי. צריך רק להיות מוכנים ולדאוג לליווי מתאים - והכל יתנהל כשורה. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
איך שומרים על בית אבות נקי לאורך זמן?
הניקיון קריטי לאיכות החיים והבריאות של דיירים בבתי אבות, לכן צריך לעשות הכל על מנת לשמור עליו. החל מהטמעת הרגלים נכונים, דרך זמינות של חומרי ניקיון ועד שימוש בשירותי חברת אחזקה.
לקריאה
נגישות לנכים בדיור מוגן ובתי אבות
אם הגעתם לגיל הזהב ואתם מחפשים מקום איכותי לפגוש אנשים בני גילכם וליהנות מפעילות חברתית, דיור מוגן או בתי אבות יענו לכל הצרכים שלכם ויתנו לכם חיים שלווים. אך שימו לב, חשוב מאוד לוודא שהבחירה שלכם תתאים לכם וצרכים שלכם.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.