forums

כיצד להפוך את ביתכם לדיור מוגן המותאם לגיל השלישי

בגיל השלישי אנו זקוקים להגנות בביתנו אשר ישמרו עלינו בצורה טובה יותר מאשר בגילאים אחרים, ואלו היתרונות של דיור מוגן
 
כיצד להפוך את ביתכם לדיור מוגן המותאם לגיל השלישי
דיור מוגן לגיל השלישי הינו דיור אשר כולל הגנות שונות- מערכות אזעקה, שמירה לאורך כל שעות היממה, הצבת שערים ומחסומים ועוד. דיור זה, אשר מוצע לבני הגיל השלישי, מסייע רבות בשמירה על בטיחותם בגיל בו הם חשופים יותר לפשיעה, אולם לא כולם מעוניינים לעבור להתגורר בדירה שאינה ביתם רק לשם הביטחון. ניתן להפוך את ביתנו לדיור מוגן באמצעות ביצוע כמה פעולות אשר יעלו את רמת ההגנה שלו ואשר יסייעו לנו בשמירה על בטיחותנו

 

אלו פעולות יש לעשות על מנת לעלות את רמת ההגנה של ביתנו?

 

  • התקנת שער: הצבת מחסומים בפני פושעים הינה הדרך העיקרית להפיכת ביתנו לדיור מוגן, ואחת הדרכים היעילות ביותר לעשות זאת הינה באמצעות שער. כיום ישנם שערים אשר יכולים לסייע לנו רבות במניעת חדירה לבית, כאשר חשוב שנבחר בשער אשר יהיה קשה לפרוץ- גבוה, גדול, כבד, בלי רווחים וכדומה. כמו כן, חשוב שלשער ביתנו יהיה מנעול אשר קשה גם הוא לפריצה, ואשר יהווה מכשול בפני כל אדם אשר ירצה לחדור לביתנו. את השערים ניתן לחבר למערכות אזעקה, אשר מסייעות גם הן בשמירה על ביטחוננו בבית.
 

  • התקנת מערכת אזעקה: מערכות אזעקה הינן כלי יעיל ביותר בהרחקת פורצים וגנבים, ובמידה ואנו מעוניינים בהפיכת ביתנו לדיור מוגן כדאי להתקין מערכת שכזאת. התקנת מערכות אזעקה עוזרת לנו בשתי דרכים עיקריות- הראשונה הינה התרעה. כאשר פורץ רואה סימן להימצאות מערכת אזעקה, הוא ימנע מניסיון חדירה לבית בשל החשש מהיתפסות. השנייה הינה הגנה- במידה וגנב או פורץ אכן הצליח לחדור לביתנו, מערכת האזעקה תופעל. הדבר מאפשר לנו להיות מודעים להימצאותו של גנב בבית, להודיע לבתים שכנים על המצב בו אנו נמצאים, וכן ניתן לחבר כיום מערכות אזעקה שונות למוקד הקריאה של המשטרה, כך שבעת הפעלתן תישלח מיד ניידת למקום אשר תוכל לסייע לנו.
 

  • התקנת מנעולים מתקדמים: בין אם מדובר במנעולי החלונות או מנעולי הדלתות בבית, כאשר אנו מגיעים לגיל השלישי כדאי לעבור להשתמש במנעולים מתקדמים יותר. פורצים ופושעים רבים חודרים לבתים על ידי פריצת מנעולים פשוטים, אשר פעמים רבות ניתן למצוא בבתים בבעלות בני הגיל השלישי, היות והם נבנו לפני מספר רב של שנים. כאשר אנו מגיעים לגיל בו אנו מרגישים כי יש לשפר את ההגנות על הבית, כדאי להחליף את הדלתות והחלונות לכאלו אשר קשה יותר לפרוץ, ואשר עושים שימוש במנעולים מתקדמים לשם סגירתם.
 

הפיכת הבית לדיור מוגן לגיל השלישי

 

הפיכת ביתנו לדיור מוגן יכולה לאפשר לנו להמשיך להתגורר בביתנו הנוח והמוכר, ועדיין ליהנות מהיתרונות והביטחון של דיור מוגן מגורים בביתנו הינם ללא ספק נעימים לנו יותר מאשר מעבר לדירה חדשה וזרה, וכאשר אנו הופכים את ביתנו למוגן, אנו יכולים ליהנות הן מהנוחות הביתית והן מהביטחון של דיור מוגן.  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
היערכות למצב חירום בדיור מוגן
מאות בתי דיור מוגן פועלים ברחבי הארץ ומספקים איכות חיים לבני גיל הזהב. אלא שמעבר לשגרת הפעילויות היום-יומית, על המבנים הללו להיות ערוכים לשעת חירום, עם דגש מרכזי על אירועי שריפה. כיצד ניתן להיות ערוכים מבעוד מועד לכל צרה שלא תבוא? על כך בכתבה הבאה.
לקריאה
חידושים אחרונים בתחום הקלנועיות
הקלנועית הינה כלי רכב אשר נמצא לרוב בשימוש של בני הגיל השלישי. היא מקלה את החיים של אוכלוסייה זו ומאפשרת נסיעה נוחה למרחקים קצרים. המאמר הבא מציג את החידושים האחרונים בתחום הקלנועיות אותם מוטב שתכירו טרם רכישת קלנועית חדשה.
לקריאה
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.