forums

טיפים לאריזה לפני מעבר לבית אבות

מעבר לבית אבות הוא מעבר קשה יותר מכל מעבר דירה. זהו מעבר בו אתם נפרדים מהבית בו חייתם במשך שנים רבות, ואתם נאלצים להיפרד מהזיכרונות הטובים, ולפעמים גם בהרבה מאוד מהפריטים שצברתם לאורך השנים. ניתן להפוך את המעבר לקל יותר באמצעות אריזה נכונה של הדירה הישנה.
 
טיפים לאריזה לפני מעבר לבית אבות

החשיבות של אריזה נכונה במעבר לבית אבות

 

כאמור, המעבר לבית אבות הינו מעבר החובק בתוכו הרבה מאוד רגש וסנטימנטים. זה לא פשוט בכלל להיפרד מהבית שצברתם בו הרבה מאוד זיכרונות של גידול הנכדים, ולעיתים אפילו גידול הילדים. כמו כן, הדירות בבתי אבות לרוב הרבה יותר קטנות מדירות רגילות ולכן צריך לארוז חכם ולהשאיר הרבה מאוד ציוד מאחור. בכדי לייעל את המעבר חשוב להחליט מראש מה אורזים ומה משאירים כדי שכל מה שתחליטו להעביר ייכנס לדירתכם החדשה בבית האבות. כמו כן, אריזה נכונה והחלטה מראש על מה אתם לוקחים ומה אתם משאירים מאחור יכולה להוזיל עבורכם עלויות מול חברת הובלות, הן מבחינת עלויות הובלה והן מבחינת עלויות אריזה.

 

טיפים לאריזה נוחה

 

  • מיון ראשוני – בין אם אתם אורזים את הדירה בעצמכם, אם הילדים עוזרים לכם, או אם חברת הובלות אורזת לכם, חשוב למיין את הפריטים והחפצים שלכם בחלוקה גסה של מה אתם מעבירים ומה אתם משאירים, זורקים, או מעבירים לילדים. המיון הראשוני יקל משמעותית את תהליך האריזה ויאפשר לאנשים אחרים לעזור לכם לארוז.
 

  • חומרי אריזה – חשוב מאוד להצטייד בחומרי אריזה נוחים ונאותים. מומלץ להעביר את כל הציוד בארגזים חדשים וקשיחים מקרטון איכותי אשר יקלו משמעותית על תהליך הפריקה. אריזה בשקיות, תיקים, ומזוודות היא הרבה פחות יעילה וגם פחות בטוחה עבור הציוד שלכם. בנוסף לארגזים, כדאי להצטייד בחומרי עטיפה נאותים לכלים ולציוד שביר כמו ניירות עיתון, פלסטיק בועות, קלקר, וחומרים דומים. אם אינכם יודעים מהיכן תוכלו להשיג זאת, כדאי לברר האם חברת הובלות שבחרתם מספקת חומרי אריזה מסוגים אלו.
 

  • תארזו קל – רוב האנשים נוטים למלא ארגזים עד הסוף, גם כאשר מדובר בספרים ובחפצים כבדים. בכדי שתוכלו לפרוק את הארגזים בקלות כאשר תגיעו לדירה החדשה, מומלץ לדאוג לכך שהארגזים לא יהיו כבדים מדי על ידי פיזור החפצים הכבדים בין ארגזים שונים. כך תוכלו לדר את הארגזים בדירתכם החדשה מבלי לגרום לעצמכם לבעיות גב.
 

אריזה נוחה היא אריזה בטוחה

 

אחד הדברים הכי חשובים באריזת דירה לקראת מעבר לבית אבות הוא לארוז את הארגזים בצורה בטוחה. חשוב לעטוף כלים שבירים ולסמן אילו ארגזים מכילים ציוד שביר, חשוב לפזר את המשקל בין הארגזים בצורה אחידה ככל האפשר, וכמובן שחשוב להיעזר בחברת הובלות לביצוע ההובלה בין שתי הדירות. הקפדה על כל הדגשים הללו תמנע פציעות ופגיעות גוף מצערות שעלולות להתרחש בזמן המעבר.

 

המאמר באדיבות חברת הובלות דוד 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
איך שומרים על בית אבות נקי לאורך זמן?
הניקיון קריטי לאיכות החיים והבריאות של דיירים בבתי אבות, לכן צריך לעשות הכל על מנת לשמור עליו. החל מהטמעת הרגלים נכונים, דרך זמינות של חומרי ניקיון ועד שימוש בשירותי חברת אחזקה.
לקריאה
נגישות לנכים בדיור מוגן ובתי אבות
אם הגעתם לגיל הזהב ואתם מחפשים מקום איכותי לפגוש אנשים בני גילכם וליהנות מפעילות חברתית, דיור מוגן או בתי אבות יענו לכל הצרכים שלכם ויתנו לכם חיים שלווים. אך שימו לב, חשוב מאוד לוודא שהבחירה שלכם תתאים לכם וצרכים שלכם.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.