forums

מעבר מדיור מוגן חזרה אל העצמאות

כשאנחנו חושבים על מעבר בגיל מבוגר, אנחנו חושבים בדרך כלל על מעבר לדיור מוגן או לבית אבות. עם זאת, כיום ישנם גם מקרים בהם המעבר מתרחש בכיוון ההפוך – חזרה הביתה או אל בית הילדים, מהדיור המוגן אל העצמאות. חשוב לדעת איך לעשות זאת נכון.
 
מעבר מדיור מוגן חזרה אל העצמאות

מדוע אנשים מבצעים מעברים ממסגרות דיור מוגן חזרה הביתה? מה גורם לכך?

 

מסגרות דיור מוגן מהוות פתרון איכותי למדי במקרים רבים ועבור אנשים רבים, בכל מה שנוגע למסגרת מגורים נעימה ואיכותית שבה מעבירים שנים לא מעטות לאחר ימי הפרישה. עם זאת, יש לא מעט אנשים שהמסגרת הזאת פשוט לא מתאימה להם – מסגרות דיור מוגן הן כאלה בהן אנשים עצמאיים יותר מרגישים שהעצמאות שלהם נשללת מהם ושהם כבולים לשגרה מחייבת מסוימת בכל יום, והם רוצים לחזור אל העצמאות שלהם בבית שלהם או בבית הילדים שלהם. גם המרחק מהילדים והמשפחה הוא לעתים לא פשוט כלל – ובכל מקרה, אם אתם מחליטים שאתם רוצים לבצע מעבר שכזה חזרה לעצמאות – חשוב לדעת לעשות זאת נכון.

 

כיצד מבצעים את תהליך המעבר המסובך בצורה היעילה ביותר ובתהליך המקצועי ביותר?

 

  • הכל מתחיל בחברת ההובלות – כל תהליך מעבר הוא תהליך לא פשוט כלל וכלל, וכאשר לוקחים בחשבון גיל מתקדם, פריטים רבים אותם צריך להעביר ומרחק פיזי, הדבר בולט פי כמה וכמה. משום כך, המפתח המהותי ביותר לכל תהליך מעבר איכותי הוא חברת הובלות. כאשר פונים לשירות של חברת הובלות איכותית, אפשר להיות בטוחים שלפחות ברמה הפיזית ומבחינת יעילות – המעבר מתבצע על הצד הטוב ביותר. הסיבה לכך היא שמדובר בחברה שזהו עיסוקה המקצועי – אריזה והובלה של ציוד בצורה הבטוחה ביותר ועם השקט הנפשי הגדול ביותר עבורכם, ובכל תהליך מעבר של יציאה מדיור מוגן חשוב לפנות לחברה שכזו.
 

  • הכנת השטח – עוד לפני שפונים לחברת הובלות ומבצעים את המעבר עצמו בפועל, חשוב מאוד להכין את השטח לכניסה המחודשת שלנו לבית שלנו, ועוד יותר מכך אם אנחנו עוברים לבתים של הילדים שלנו. אם אנחנו חוזרים הביתה, לא מן הנמנע שהבית עמד ריק למדי לאורך השנים – והדבר אומר שיש לנקות אותו בצורה מקיפה, לוודא שכל המערכות והתשתיות הנחוצות פועלות ועוד. בבית של הילדים שלנו המצב טיפה אחר, אך שם ההיערכות צריכה להתבצע ברמת הנכדים, למשל – להכין אותם למגורים עם הסבים והסבתות, להכין עבורנו מרחב אישי נוח ועוד.
 

המפתח נמצא תמיד בשירות המקצועי אליו אתם פונים עבור ביצוע המעבר

 

שירות מקצועי בתחום המעבר הוא קודם כל שירות של חברת הובלות, שמבצעת את המעבר עצמו בפועל בצורה הפיזית והטכנית ביותר. עם זאת, חברת כזו לא יכולה לפעול בתוך ואקום – ועוד לפני שאתם פונים לחברת הובלות עבור ביצוע המעבר, עליכם לוודא בצורה הטובה ביותר שכל אחד מהמרכיבים הנחוצים לצורך החזרה שלכם לחיים העצמאיים אכן מוכן לכך. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
ועד בית חיצוני לדיירים מבוגרים
אי אפשר להתעלם מהעובדה שככל שאנחנו מתבגרים, אנחנו מעוניינים לנצל את הזמן שלנו בתבונה לדברים אותם אנו אוהבים. אם בעבר, נהגנו להיות מעורבים בכל הקשור אל הבניין המשותף וועד הבית, כיום רוב המבוגרים מעדיפים לשכור את שירותיה של חברה חיצונית לניהול ועד הבית.
לקריאה
ציוד חירום שכדאי להחזיק בבית בגיל השלישי
אין זה סוד שבני הגיל השלישי חשופים יותר לסיכונים ומצבי חירום בריאותיים. הצטיידות מבעוד מועד בציוד חירום עשויה להתגלות כצעד מציל חיים. איזה ציוד חירום כדאי ומומלץ להחזיק בבית? לפניכם המדריך.
לקריאה
הכינו את ביתכם לקראת הפנסיה
עבור לא מעט אנשים, הפנסיה היא תקופה לא פשוטה. שנים שאותם אנשים יוצאים לעבוד מדי בוקר וחוזרים אחר הצהריים, מרגישים שהם עושים משהו חשוב, מרגישים רלוונטיים, והנה פתאום הם צריכים לחפש מה לעשות, כיצד למלא את הזמן.
לקריאה
בירוקרטית אשרת עבודה למטפלת סיעודית
מטפלת סיעודית תהיה הידיים והרגליים של היקירים שלכם והיא תוכל לספק להם את החיים שהם באמת צריכים. הזנה, הלבשה, רחצה וכל פעולה אחרת שהיקירים שלכם יזדקקו, מטפלת סיעודית תוכל להיות שם בשבילם ולבצע. הבעיה הכי גדולה היא דווקא ההליך הבירוקרטי שתצטרכו לעבור לקבלת האישור ועל כך נדבר במאמר זה.
לקריאה
המלצת טכנאי מזגנים לחימום וקירור הבית לבני גיל הזהב
תפעול יעיל של המזגן יכול להיות מאוד משמעותי בחיי היום יום. קבלו עצות של טכנאי מזגנים לבני גיל הזהב.
לקריאה
שיפוץ חדרי רחצה ושירותים בהתאמה לגיל השלישי
עצות וטיפים חיוניים לביצוע טרם שיפוץ חדר האמבטיה והשירותים של בני הגיל השלישי
לקריאה
התאמת מקרר לבני הגיל השלישי
שוב צריך טכנאי מקררים? האם יש חשיבות להתאמת המקרר לגיל השלישי?
לקריאה
שיפוץ המטבח בגיל השלישי
למרות קשיים פיזיים וגם ארגוניים, יש כמה דרכים לעבור את השיפוץ בהצלחה והתוצאות יכולות להיות שימושיות ויעילות במיוחד. מטבחי יוקרה לבני הגיל השלישי זה הדבר שיכול לשפר משמעותית את הבית כולו ויחד איתו, את כל איכות החיים.
לקריאה
פרויקט הניידת להצלת ראייה של קשישים
לקריאה
ביטוח אחסון תכולת דירה לגיל השלישי
ביטוח אחסון תכולת דירות מתייחס לכל הציוד החשוב שאותו בוחר הלקוח להעביר למחסן. הביטוח קריטי עבור מבוגרים בגיל השלישי כי יש לו יתרונות רבים וכדאי להתייעץ לגבי עם אנשי המקצוע הנבחרים.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.