forums

איך לשמור על החפצים האישיים בדיור מוגן

בכל מסגרת מגורים משותפת והמונית, ישנו סיכון כזה או אחר של גניבות. במסגרות דיור מוגן איכותיות אמנם הדבר לא מתרחש לעתים קרובות, אבל כבר קרו מקרים מעולם ואתם צריכים להיות מוכנים אליהם – ולדעת איך לשמור על החפצים האישיים שלכם.
 
איך לשמור על החפצים האישיים בדיור מוגן

על סכנת הגניבות שיכולה להיות במסגרות דיור מוגן

 

דיור מוגן הוא מסגרת שבה צריכים לקבל איכות חיים גבוהה. הדבר נכון משום שמדובר במסגרת אליה מגיעים בגיל הפרישה, כאשר ההתנהלות העצמאית עודנה חשובה לנו – אבל פרטים רבים של חיי היום יום כבר לא צריכים להיות מטופלים באופן אישי על ידינו. במקום שנתעסק כל היום בקניות, הכנת אוכל, ניקיון, חשבונות וכדומה – אנחנו יכולים פשוט ליהנות מחיי פרישה, איכות חיים ופנאי במסגרות של דיור מוגן, וזו בעצם מהותן. עם זאת, כמו בכל מקום בו אנשים רבים (שזרים אחד לשני) גרים בכפיפה, בהחלט ישנה סכנה כזו או אחרת של גניבות – ועל אף שהדבר אינו שכיח, אנחנו צריכים לדעת להיערך לכך ברמה האישית וברמה המערכתית.

 

שמירה על חפצים אישיים היא תכנון נכון של המרחב שלכם

 

מתוך כותרת המאמר בוודאי הבנתם שאנחנו מאמינים שלכל אחד צריכה להיות אחריות על החפצים האישיים שלו אם הוא רוצה לשמור עליהם היטב. הדבר לא שונה גם כאשר מגיעים לדיור מוגן. בתוך הדיור המוגן לכל אחד יש את הדירה והמרחב האישי שלו, ובכדי להבטיח שהחפצים האישיים בו שמורים היטב – כדאי לתכנן את המרחב הזה היטב. רכישה של כספת אישית, לדוגמה, יכולה להיות פתרון טוב מאוד שימנע גניבות גם מצד דיירים אחרים וגם מצד עובדי ניקיון. כספת אישית שמתאימה לדיור מוגן לא צריכה להיות יקרה או גדולה מאוד – פשוט להתאים לחפצי הערך האישיים שלכם, שיכולים להיות כל מה שבין מסמכים לתכשיטים.

 

חשוב לחשוב היטב על המרחב האישי של כל דייר ודיירת

 

כמובן שהאחריות על מניעת גניבות ועל החפצים האישיים של כל דייר בדיור המוגן לא נחה רק על פתחם של הדיירים עצמם, אלא גם של ההנהלה, שצריכה להבטיח את הסביבה הבטוחה והנעימה ביותר עבור דייריה. את זה עושים באמצעות אבטחה מתאימה – שילוב של אבטחה אנושית שמונעת חדירה של גורמים חיצוניים ולא רצויים (פורצים, גנבים וכו'), מצלמות אבטחה שמתעדות תנועות חשודות ולא סטנדרטיות בחדרי הדיירים, ועוד. ישנן הרבה מאוד אפשרויות בהן מסגרת הדיור המוגן יכולה להגן על החפצים האישיים של דייריה, וחשוב לבחור במסגרת דיור מוגן שמקיימת את כל זה.

 

אבטחה איכותית והתנהלות נכונה של כל דייר יבטיחו יחד סביבה מגורים נעימה

 

גם כל אחד בחלקת האלוהים הקטנה שלו, וגם המסגרת כגוף גדול יותר – יכולים לעבוד יחד בשמירה על החפצים האישיים של כל דייר בדיור המוגן. בין אם מדובר בהשקעה בכספת אישית ובין אם במצלמות אבטחה מקיפות – זוהי השקעה חשובה מאוד לכל דייר ודייר. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
היערכות למצב חירום בדיור מוגן
מאות בתי דיור מוגן פועלים ברחבי הארץ ומספקים איכות חיים לבני גיל הזהב. אלא שמעבר לשגרת הפעילויות היום-יומית, על המבנים הללו להיות ערוכים לשעת חירום, עם דגש מרכזי על אירועי שריפה. כיצד ניתן להיות ערוכים מבעוד מועד לכל צרה שלא תבוא? על כך בכתבה הבאה.
לקריאה
חידושים אחרונים בתחום הקלנועיות
הקלנועית הינה כלי רכב אשר נמצא לרוב בשימוש של בני הגיל השלישי. היא מקלה את החיים של אוכלוסייה זו ומאפשרת נסיעה נוחה למרחקים קצרים. המאמר הבא מציג את החידושים האחרונים בתחום הקלנועיות אותם מוטב שתכירו טרם רכישת קלנועית חדשה.
לקריאה
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.