forums

קורסים להעשרה בבית אבות

מעוניינים למצוא לבני משפחתכם פעילות פנאי חדשה, המתקיימת בבית האבות בו הם שוכנים? המאמר הזה הוא עבורכם. במאמר נסביר מה הם קורסים בבית אבות, וניתן דוגמאות לקורסי העשרה הקיימים בבתי אבות.
 
קורסים להעשרה בבית אבות

מה הם קורסים להעשרה בבית אבות

 

אנשים רבים אשר הגיעו אל הגיל השלישי מעוניינים במציאת תחביבים חדשים. בחלק מן המקרים תעסוקה זו כוללת פיתוח תחביבי עבר שנזנחו, ואילו במקרים אחרים היא מקנה הרגלים ומאפשרת לימודים של תחום לימוד חדש ומרתק. קורסים אלו לרוב מתקיימים במתכונת שבועית, או כסדרה של מספר מפגשים. בסעיף הבא נפרט כמה קורסי העשרה למבוגרים אשר קיימים בחלק מבתי האבות.

 

סוגים שונים של קורסי העשרה בבית אבות

 

קורס לשיפור איכות החיים

 קורס לשיפור איכות החיים הינו קורס אשר מכין את משתתפיו לחייהם הבוגרים, לצד משברי הגיל המתקדם. הקורס מלמד כיצד להתמודד עם משברים גופניים ונפשיים, וכיצד לסגל שגרת חיים חדשה בעת היציאה לפנסיה. לצד הקניית הרגלים, קורס זה מהווה שינוי תפיסה ומאפשר שינוי מיידי ומורגש באיכות החיים של דרי בית האבות.

 

קורס התעמלות

 אחד מסוגי הקורסים בבית אבות הינו קורס המציע השתתפות פעילה בפעילות גופנית מסוימת. הפעילות הגופנית מאפשר שיפור בתפקוד הגופני, מהווה תרומה משמעותית למערכת החיסונית ומשפרת את מצב הרוח. פעילות זו הינה מותאמת לגיל המשתתפים מבחינת רמת הקושי ותרומתה להתמודדות עם כאבי הזקנה. פעילות גופנית נפוצה הינה פלדנקרייז, יוגה ופילאטיס.

 

קורס לימודי שפות

 במסגרת הקורסים המוצעים בבתי אבות, קיימים גם קורסים שונים ללימודי שפה. קורסים אלו מאפשרים לימוד של שפות כמו אנגלית ועברית, לצד שפות נפוצות פחות בנוף הישראלי. אנו ממליצים לכל אדם ואישה בני הגיל השלישי ללמוד שפה נוספת. לימודי שפה משפרים את התפקוד המוחי, מעודדים חשיבה יצירתית ואף יכולים למנוע ולהאט התפתחות דמנציה.

 

קורס אמנות

 קיימים קורסים בבית אבות אשר עוסקים באמנויות פלסטיות שונות. במסגרת קורסים אלו ניתן ללמוד ציור, פיסול, קדרות ועוד. גם אנשים אשר לא עסקו בתחומי האמנויות בעבר יכולים להיתרם מלימודי אמנויות פלסטיות שונות. לימודי אלה מפתחים את הדמיון, מאפשרים ביטוי רגשות ומרגיעים את הנפש. בזכות ההצגה של היצירות השונות, האמנים המבוגרים יכולים לזכות לראשונה בהכרה בקיומו של החוש האמנותי שלהם.

 

קורס מחשבים

 קיימים קורסים למבוגרים אשר מנגישים את טכנולוגיית המחשבים לבני הגיל השלישי, הם מועברים בידי צעירים אשר מומחים לענייני מחשבים, ומבארים כיצד להשתמש במחשב לצרכים בסיסיים. ידע הוא כוח - לימודים אלו מעלים את תחושת הערך העצמי של המשתתפים ומאפשרים להם לקחת חלק פעיל בפעילויות הטכנולוגיות של תקופתנו.

 

קורס עשה למען עצמך

 קורס "עשה למען עצמך" הינו קורס מיוחד, אשר מעודד את משתתפיו לפעול למען פיתוחם העצמי. במסגרת קורס זה נלמדת כתיבה ביוגרפית, צילום דיגיטלי, תשבצאות ועוד. לאחר שנים רבות של עיסוק בחיי הילדים והנכדים, קורס זה מעודד פיתוח אישי ומפתח תחביבים אשר שמים את המשתתף במרכז הסיפור. זהו קורס אידיאלי לפיתוחו האישי של כל אדם בוגר.

 

רשמו את בני משפחתכם לקורס העשרה בתחום שהם מתעניינים בו

 

אנו מקווים כי מאמר זה עשה מעט סדר בתחום קורסי ההעשרה למבוגרים. קורסים בבית אבות מאפשרים לבני הגיל השלישי להינות מפעילויות פנאי מגוונות, אשר כוללות את כל תחומי החיים. בבית האבות בני משפחתכם יוכלו להירשם לקורס בנושא בו הם יבחרו, בהתאם להיצע במוסד. זכרו כי לימודי קורסים בבית אבות הינם לימודי העשרה, אשר אינם מקנים למשתתפים תואר אקדמי. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
סוגי רמפות ומעלונים בגיל השלישי
מגבלות קשות בגיל השלישי, ירידה בתפקוד והצורך במתן מענה הופכים את הדרישה ואת הביקוש לרמפות ולמעלונים לחלק בלתי נפרד מאביזרי העזר החיוניים לגיל זה.
לקריאה
איטום קירות בסנפלינג בבתי אבות
איטום קירות בסנפלינג היא אחת משיטות האיטום שבוודאי תתלהבו מאוד לראות
לקריאה
טיפולים אסתטיים ללא ניתוח בגיל השלישי
הפנים שלכם הם כרטיס הביקור שלכם בכל גיל ובפרט בגיל השלישי, קבלו מידע ועצות לטיפולים אסתטיים.
לקריאה
אימוץ חיית מחמד בגיל השלישי
כל וטרינר ימליץ: אימוץ חיית מחמד מעולה לאנשים מבוגרים
לקריאה
אולם אירועים כבר יש? חוגגים חתונת זהב
זה שהגעתם לגיל השלישי לא אומר שהחגיגות הגדולות בחייכם נגמרו – להיפך, יש הישגים נפלאים שראויים לציון ולמסיבה: חתונת הכסף והזהב למשל. אז קדימה, זמן לחגוג!
לקריאה
עבודות יצירה למבוגרים
מבוגרים בגיל הזהב עוסקים במגוון רחב של עבודות יצירה על מנת לפתח יכולות מוטוריות, קוגניטיביות ורגשיות. העבודות נבחרות בקפידה והן מתאימות לגברים ונשים בגילאים שונים. הנה כמה מהן
לקריאה
רכב חדש מהחנות לבני הגיל השלישי
הגיל השלישי הוא גיל עם הרבה אתגרים אך יש בו דבר אחד שאין עליו עוררין: החופש! לכן ברור מדוע זה הזמן הטוב ביותר לקנות רכב חדש, אז למה שלא תחפשו לכם גם אתם מימון רכב חדש לבני הגיל השלישי?
לקריאה
קלנועית סולארית לבני הגיל השלישי
האנרגיה הסולארית מתפשטת בחיינו ומתחילה להגיע לתחומים שבהם, עד לא מזמן, שלטו שלטון מוחלט החשמל והסוללות בכל הספקיהן. מדוד השמש המיתולוגי ועד לקלנועית המיועדת לבני הגיל השלישי, קרני השמש מגיעות לכל מקום.
לקריאה
טיפול זוגי בגיל הזהב
טיפול זוגי וייעוץ זוגי בגיל מתקדם הם לפעמים דבר בלתי נמנע. אחרי כל כך הרבה שנים מערכת היחסים מתערערת בעקבות מגוון סיבות, אך חשוב לדעת שיש פתרונות ויש מי שיסייע. אך מי באמת מוסמך למתן טיפול זוגי מקצועי?
לקריאה
השתלבות בעבודה לבני הגיל השלישי
להשתלב במקום חדש כרוך בתהליך ארוך ולעיתים לא קל , עבור אנשים בגיל מבוגר יותר האתגר לעיתים הוא כפול. במאמר הבא נביא בפניכם כיצד ניתן להקל על תהליך ההתאקלמות על עובדים בגיל זה .
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.