forums

מגמות בתחום דיור מוגן בישראל

תחום הדיור מוגן בישראל הינו תחום שנמצא בשנים האחרונות במגמת עלייה בתודעה של האזרחים בישראל ובני משפחותיהם וזאת עקב העלייה הדרמטית בתוחלת החיים בישראל.
 
מגמות בתחום דיור מוגן בישראל

השירותים הניתנים בדיור מוגן

תחום דיור מוגן בישראל הינו תחום שנמצא בשנים האחרונות במגמת עלייה מתמדת בתודעה של האזרחים בישראל ובני משפחותיהם וזאת עקב העליה הדרמטית בתוחלת החיים בישראל. החשיבות של דיור מוגן בישראל צריכה להיות ברורה לקשישים, מבוגרים ובעלי משפחות שיש להם קרובים בני גיל הזהב כמו אבא או אמא, סבא או סבתא.

 

מגוון פעילויות

מוסדות דיור מוגן מיועדים לספק שירותים רבים ומגוונים אותם רגיל היה הקשיש לקבל בזמן שהותו הממושכת בביתו. השרותים השונים כוללים פעילויות בתחומי הרווחה, הבריאות והפנאי והם שונים במגוון פרמטרים בהשוואה לבתי אבות בתחומים רבים.

 

הרכב הדיירים

בניגוד לבתי אבות, במוסדות דיור מוגן מתגוררים מבוגרים עצמאיים שאינם זקוקים לשירותים סיעודיים. יחד עם זאת, הגדרה של קשיש עצמאי נתונה לבדיקה באמצעות קריטריונים מחמירים של המוסד לביטוח לאומי וכדאי וחשוב להתייעץ עם הנציגים המקצועיים בדיור המוגן לגבי מצבו הרפואי של הדייר הפוטנציאלי.

 

שרותים נלווים

דיור מוגן תומך בקשישים ומיועד בעיקר עבור בני גיל הזהב העצמאיים. דיירי מוסדות דיור מוגן בישראל מסוגלים לבצע פעולות יום יומיות בלי להזדקק לעזרה חיצונית. המשמעות היא שהם חיים במוסד באווירה חופשית ומשוחררת יותר משל בתי אבות, כמו גם הם יכולים לקבל במקום שרותי תרבות, רווחה ופנאי עם העדפות אישיות. סל השרותים שניתן על ידי מוסדות דיור מוגן הינו עבור הדיירים ואפילו עבור בני המשפחות שלהם. כגון: בריכת שחייה, מועדון כושר, טיולים במהלך השנה עוד. המטרה העיקרית היא לשפר ולשמר את איכות החיים של בני גיל הזהב ובמקביל גם להעניק להם תמיכה ופיקוח רפואי צמוד.

 

מחירים ועלויות

הצורך של הקשיש העצמאי ובני משפחתו בשמירה על איכות חיים גבוהה בדיור מוגן כרוכה בעלויות חודשיות גבוהות של המוסד ולכן רק משפחות אמידות ובעלי יכול כלכלית יכולות לממן שהיה במוסדות אלו.

 

סוגי הדירות במוסדות לדיור מוגן

מוסד מסוג דיור מוגן כולל בדרך כלל דירות קטנות, בינוניות וגדולות בין 1.5 – 2.5 חדרים שבהן קיים ריהוט ואיבזור מלא וברמה גבוהה. בין היתר ניתן למצוא דירות עם סלון, מטבחון ורהיטים מפנקים. במוסדות דיור מוגן משקיעים משאבים רבים בטיפוח סביבת המחייה של הדיירים ובהקצאת אפשרויות בילוי עבור קהל היעד. כמו כן, ישנם מוסדות דיור מוגן בישראל עם בתי קפה, חדרי אוכל, רופא שיניים, חדר כושר, פינות חי, גינות מפנקות ועוד.

 

צוות מקצועי לכל צורך

דיור מוגן יכול לספק למבוגרים בני גיל הזהב את כל השירותים החיוניים להם. במוסדות הדיור מועסקים צוותי רפואה וסיעוד, שמירה וביטחון מסביב לשעון, סיוע סוציאלי ופסיכולוגי ושירותי הסעדה. ישנו גם צוות שאחראי על אירועי תרבות ופנאי ובתמורה לתשלום נוסף ניתן לתאם ולקבל שירותי כביסה, ניקיון ותחזוקה שוטפת של החדרים וכן שרותי הסעות של מוניות לכל בו אליו ירצה להגיע הקשיש.  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
היערכות למצב חירום בדיור מוגן
מאות בתי דיור מוגן פועלים ברחבי הארץ ומספקים איכות חיים לבני גיל הזהב. אלא שמעבר לשגרת הפעילויות היום-יומית, על המבנים הללו להיות ערוכים לשעת חירום, עם דגש מרכזי על אירועי שריפה. כיצד ניתן להיות ערוכים מבעוד מועד לכל צרה שלא תבוא? על כך בכתבה הבאה.
לקריאה
חידושים אחרונים בתחום הקלנועיות
הקלנועית הינה כלי רכב אשר נמצא לרוב בשימוש של בני הגיל השלישי. היא מקלה את החיים של אוכלוסייה זו ומאפשרת נסיעה נוחה למרחקים קצרים. המאמר הבא מציג את החידושים האחרונים בתחום הקלנועיות אותם מוטב שתכירו טרם רכישת קלנועית חדשה.
לקריאה
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.