forums

כיצד תזהו בית אבות איכותי

בית אבות הינו מקום בו מטפלים באנשי הגיל השלישי בעת הגעתם למצב בו הם זקוקים לתמיכה חיצונית.
 
כיצד תזהו בית אבות איכותי
בית האבות מאפשר מעקב צמוד, מזון חם, מיטות נקיות ועזרה בשגרת היום – רחצה, לבוש, טיפול רפואי, פעילויות פנאי ועוד. מקום מסוג זה מעסיק עובדים רבים, דוגמת מטפלים, טבחים ועובדי חברת ניקיון. הוא מיועד הן לקשישים בעלי מוגבלויות פיזיות שונות, והן לקשישים בריאים אשר מעוניינים בשגרת חיים פעילה ובטוחה, בקרבת בני גילם.

 

כיצד תזהו בית אבות איכותי

 

  • הנהלה רגישה: בית אבות איכותי יהיה מנוהל בידי הנהלה רגישה. ההנהלה הרגישה תדאג לרווחת הדיירים, ותתייחס ברצינות לכל קושי או בעיה אשר עולים מצידם. מומלץ ואף רצוי לדבר עם הנהלת בית האבות בטרם שליחת קרובי משפחה אל בין כותליו. בשיחה זו תוכלו להעלות שאלות שונות בנוגע לאופן ההתנהלות במקום, השירותים אותם הוא מציע ונהליו. מן השיחה תוכלו להתרשם מן הרצינות והרגישות בה מנהלי המקום נותנים מענה לדייריהם.
 

  • צוות עובדים מסור: צוות עובדים מסור הינו הכרחי בכל בית אבות איכותי. בקשו לסייר במקום תחילה, על מנת להתרשם מיום שגרתי בו. הביטו בצוות העובדים בעת עבודתם. וודאו כי הם מתייחסים בכבוד לכל הדיירים, ומתייחסים ברצינות הדרושה לעבודתם. וודאו כי העובדים המועסקים במקום הינם עובדים בעלי וותק בטיפול בבני הגיל השלישי, וכי הם בעלי ההכשרה המתאימה לתפקיד אותו הם מאיישים.
 

  • שביעות הרצון של הדיירים: דברו עם דיירי המקום, על מנת לוודא כי הם שבעי רצון מן המגורים שם. שביעות רצון שאינה מספקת עלולה לנבוע מגורמים רבים, אך עליה לעורר בכם תהיות באשר לאופן ההתנהלות של המקום, צוותו ונהליו. שיחות עם הדיירים והתרשמות משגרת יומם מהווים אמצעי יעיל לקביעה האם בית האבות איכותי והאם צפויה ליקיריכם חוויה נעימה בזמן השהות בו.
 

  • חברת ניקיון מקצועית: כל בית אבות נדרש בשכירת חברת ניקיון מקצועית. עליו להיות נקי ומצוחצח, על מנת להנעים את שהות הדיירים במקום ולמנוע התפתחות של מחלות. וודאו כי חברת ניקיון מקצועית מנקה את בית האבות לעתים תכופות. וודאו כי חברת ניקיון מצחצחת את חדרי השירותים, המטבח וחדרי הדיירים בתדירות גבוהה. על החדרים הפרטיים והחדרים המשותפים כאחד להיות נקיים לאורך השנה כולה.
 

הפקידו את יקיריכם רק בבית האבות האיכותי ביותר

 

בעת הפקדת האנשים החשובים לכם בידי גורם אחר, קיימת חשיבות מכרעת לשמירה על ביטחונם הפיזי והנפשי. וודאו כי בית האבות מנוהל בידי הנהלה רגישה וקשובה, כי הוא מעסיק צוות עובדים מסור ומקצועי, כי שביעות הרצון של דייריו גבוהה וכי הוא שוכר חברת ניקיון לניקוי החדרים הפרטיים והמשותפים. אל תיענו לבית אבות אשר אינו מקיים תנאים אלו, ואל תפקידו את היקרים לליבכם בידי אנשים שאינכם סומכים על המקצועיות וההגינות שלהם.

  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
איך שומרים על בית אבות נקי לאורך זמן?
הניקיון קריטי לאיכות החיים והבריאות של דיירים בבתי אבות, לכן צריך לעשות הכל על מנת לשמור עליו. החל מהטמעת הרגלים נכונים, דרך זמינות של חומרי ניקיון ועד שימוש בשירותי חברת אחזקה.
לקריאה
נגישות לנכים בדיור מוגן ובתי אבות
אם הגעתם לגיל הזהב ואתם מחפשים מקום איכותי לפגוש אנשים בני גילכם וליהנות מפעילות חברתית, דיור מוגן או בתי אבות יענו לכל הצרכים שלכם ויתנו לכם חיים שלווים. אך שימו לב, חשוב מאוד לוודא שהבחירה שלכם תתאים לכם וצרכים שלכם.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.