forums

תהליך הזמנת הסעה לבית אבות

דיירים רבים המתגוררים בבית אבות, או מתכננים להתגורר בו, נזקקים לשירותי הסעות. במאמר הבא נפרט לשם מה נדרשים שירותי הסעות לבתי אבות, ומה הוא תהליך הזמנת ההסעה מחברת ההסעות אל בית האבות.
 
תהליך הזמנת הסעה לבית אבות

לשם מה בתי אבות נדרשים בשירותי הסעות

 

בתי אבות נזקקים לשירותי הסעות באופן קבוע. הסיבות לכך הינן מגוונות, וכוללות בתוכן הסעות לטיפולים רפואיים, הסעות בעת מעבר דירה של הקשיש לבית האבות, הסעות לביקור קרובי משפחה, הסעות לתיאטרון והסעות לפעילויות גיבוש שונות. היות ודיירי האבות אינם בעלי רישיון נהיגה, והצוות המטופל אינו עובר הכשרה בהסעת הדיירים, עבודה זו מוטלת על כתפיה של חברת הסעות. חברת ההסעות מסיעה את הדיירים מבית האבות וחזרה אליו.

 

מה כולל תהליך הזמנת ההסעה מחברת הסעות אל בית האבות

 

הגדרת הצרכים

בעת הזמנת הסעה מחברת הסעות לבני הגיל השלישי, יש להגדיר תחילה את הנדרש מן ההסעה. האם מדובר בהסעה למקום מרוחק, או נסיעה בין עירונית קצרה? האם מדובר באדם אחד הנדרש לשירותי הסעה, או במספר אנשים? האם נדרשות הכנות מיוחדות בטרם הסעת בני הגיל השלישי ברכב ההסעות? בררו פרטים אלו בטרם התקשורת עם חברת ההסעות, והיערכו בהתאם לתשובות.

 

בחירת מועד ההסעה

 פרט מהותי בעת הזמנת רכב הסעות, הינו מועד ההסעה הדרוש. בדקו מה הוא המועד בו דיירי בית האבות העתידיים זקוקים להסעה. וודאו כי חברת ההסעות יכולה להוציא רכב הסעות בתאריך זה, וודאו כי הוא מתאים לכמות האנשים אשר יוסעו בו. בשלב זה תוכלו לחייג אל חברת ההסעות, ולשאול אותה את הפרטים המפורטים בהמשך המאמר.

 

בחירת רכב ההסעות

 עליכם לבחור את סוג רכב ההסעות בהתאם למספר האנשים אשר ישתמשו בשירותי ההסעות. קיימים רכבי הסעות שונות, בגדלים משתנים. תוכלו להזמין מבעוד מועד רכב הסעות אשר מסיע אנשים בודדים, דוגמת מיניבוס; או רכב הסעות אשר יכול להסיע את כל דיירי בית האבות והצוות המטפל, דוגמת אוטובוס הסעות גדול. קיימת חשיבות רבה לבחירת סוג הרכב הנכון, הן מבחינת נוחות הנסיעה והן מבחינת עלותה.

 

בדיקת נגישות הרכב

 בטרם הזמנת רכב ההסעות, וודאו כי הוא נגיש ומותאם לבעלי מגבלות תנועה או למתניידים באמצעות כיסאות גלגלים. רכב מונגש יאפשר אחסון נוח של אביזרי העזר, כמו גם רמפה ייעודית להעלאת הנוסע ומקום ישיבה ייעודי, או מושב המאפשר חיבור לכיסא הגלגלים. בעת הסעת קשישים בני גיל הזהב, קיימת חשיבות רבה לנגישותו של כלי הרכב לכל המיועדים לנסוע בו.

 

בירור עלות הנסיעה

 בררו מה היא עלותה של ההסעה בחברת ההסעות. חברת הסעות יכולה לבחור בעצמה את תעריפיה, אך ייתכן כי תוכלו להוזיל עלויות בעת רכישת מנוי נסיעות מסוים, המחייב אתכם לשימוש בשירותי ההסעה של החברה מספר פעמים בחודש. קבעו מה היא התוכנית אשר כדאית לכם מבחינה כלכלית, ויישמו אותה.

 

קבעו את תדירות ההסעה

האם מדובר בהסעה חד פעמית, או בהסעה קבועה אשר תבוצע פעם בשבוע? קבעו פרט זה מראש, על מנת שתוכלו להיערך בהתאם. בררו עם חברת ההסעות האם היא מציעה שירותי הסעות קבועים. במידה וכן, קבעו את סוג ההסעה הדרושה לכם מדי חודש או מדי יום, החליטו על מחיר וציינו את מיקודם האיסוף ומיקום ההורדה.

 

בחרו בחברת הסעות מקצועית ואחראית

בעת בחירת חברת הסעות לבתי אבות, קיימת חשיבות רבה למקצועיות ואחריות צוות הנהגים. אוכלוסיית דיירי בית האבות הינה אוכלוסיה רגישה, המצריכה טיפול קשוב במיוחד. הקפידו כי נהגי חברת ההסעות פועלים על פי החוקים הנהוגים בתחום, לרבות ציות לחוקי התנועה ונהיגה במהירות המותרת. אל תחששו לדווח על אנשי מקצוע אשר נוהגים בדיירי בית האבות בגסות רוח, השפלה ובוטות.    
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
איך שומרים על בית אבות נקי לאורך זמן?
הניקיון קריטי לאיכות החיים והבריאות של דיירים בבתי אבות, לכן צריך לעשות הכל על מנת לשמור עליו. החל מהטמעת הרגלים נכונים, דרך זמינות של חומרי ניקיון ועד שימוש בשירותי חברת אחזקה.
לקריאה
נגישות לנכים בדיור מוגן ובתי אבות
אם הגעתם לגיל הזהב ואתם מחפשים מקום איכותי לפגוש אנשים בני גילכם וליהנות מפעילות חברתית, דיור מוגן או בתי אבות יענו לכל הצרכים שלכם ויתנו לכם חיים שלווים. אך שימו לב, חשוב מאוד לוודא שהבחירה שלכם תתאים לכם וצרכים שלכם.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.