forums

מה משפיע על מחירו של דיור מוגן?

רבים מבני הגיל השלישי בוחרים כיצד לחיות בצורה מכובדת ובריאה ולכן בוחרים לחיות בדיור מוגן. במאמר זה נפרט מהם המרכיבים היכולים להשפיע על מחירו של דיור זה.
 
מה משפיע על מחירו של דיור מוגן?

הבחירה לחיות בדיור מוגן

 

העולם התפתח והשתנה רבות במאה השנים האחרונות. אנשים חיים עד גיל מבוגר יותר ואפשר לראות כי ליותר ויותר מהם יש זמן ויכולת ליהנות מחיי הפנסיה. בגיל השלישי ישנן דילמות חדשות בחיים: לא עוד דאגות לילדים וכיצד לטפל בהם, אלא דילמות כיצד לחיות בצורה מכובדת, מעניינת ובריאה. חלק מהדאגה קשורה למקום המגורים, ומכאן נובע הרצון להנות בדיור מוגן

 

מיקום הדיור המוגן

 

אנשים המחפשים דיור מוגן איכותי מבקשים בדרך כלל לגור בסביבת המגורים הנוכחית שלהם או בקרבת הילדים. ממש כפי שישנם הבדלים במחירי הנדל"ן בכל הנוגע לרכישה ולשכירות במקומות שונים בארץ, כך גם יכול להיות הבדל בין דיור מוגן בשרון לבין דיור בדרום או בצפון. המטרה שלכם תהיה למצוא מקום מגורים שאפשר לקרוא לו בית, מקום שהילדים שלכם יוכלו לבקר אתכם בו. לכן, ברגע שהגעתם אל הגיל השלישי, הגיע הרגע לבחור את מקום המגורים הטוב ביותר עבורכם.

 

השירותים המוצעים במקום

 

שירותי רפואה, רפואה משלימה, חנות, חדר אוכל ושירותים נוספים יכולים להיות רלוונטיים עבורכם. בעת בחינת האפשרויות לעבור לדיור מוגן, עליכם לבדוק אילו שירותים יעמדו לרשותכם ולדעת כי הם יכולים להשפיע על המחיר – אך גם על נוחות החיים שלכם.

 

מתקנים ופעילויות

 

דיור מוגן הוא יותר ממקום לגור בו. כל מקום יכול להציע לכם מתקנים שונים ושלל פעילויות. בחלק מהמקומות ישנו חדר כושר, מועברות הרצאות ומציינים יחד את החגים, ובחלקם ישנם מתקנים אחרים או שהם אינם קיימים כלל. בהשוואה בין דיור מוגן אחד לאחר, עליכם לבחון מה מוצע בהם מבחינה זו, וכיצד יומכם יכול להתנהל במקום.

 

צורת התשלום

 

ישנן מספר צורות תשלום לדיור מוגן עבור הגיל השלישי, וכל צורת תשלום יכולה להשפיע על העלויות. צורה אחת היא תשלום מראש בעבור הדיור וחילוט של התשלומים. צורה אחרת היא תשלום חלקי מראש ותוספת תשלום חודשי. צורה שלישית היא תשלום חודשי, ולרוב הוא משולם תמורת מספר חודשים מראש. בהתאם לאופי התשלום ייקבע גובהו. חשוב לבדוק עם המקום את האפשרויות השונות ולקבל את ההחלטה הכלכלית הנכונה.

 

עצמאות

 

מידת העצמאות של השוהים בדיור מוגן יכולה להשפיע על העלויות. יכולים להיות הבדלים בין דיירים עצמאיים לחלוטין לבין אלה אשר זקוקים לטיפול קבוע צמוד או למטפל צמוד. ייתכן שיהיו לכם שאלות הנוגעות למגורים במקום עכשיו ובעתיד, אם מצבכם ישתנה. הביקור בדיור מוגן הוא הזמן להעלות את אותן שאלות.

 

קבלת ההחלטה הנכונה עבורכם

 

בחיפוש אחר הדיור המוגן המושלם עבורכם, עליכם לבחון את הסביבה של המקום, את הקרבה למשפחתכם, את המתקנים המצויים במקום, את החוגים ואת האפשרות לקבל טיפול רפואי. הדיור צריך להתאים לדרישותיכם, ולכן בשיחה הראשונה ובמהלך הביקור במקום, עליכם לשאול את כל השאלות שמעניינות אתכם ולבקש לראות את המקום כולו, ולא רק את אזור המגורים. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
איך שומרים על בית אבות נקי לאורך זמן?
הניקיון קריטי לאיכות החיים והבריאות של דיירים בבתי אבות, לכן צריך לעשות הכל על מנת לשמור עליו. החל מהטמעת הרגלים נכונים, דרך זמינות של חומרי ניקיון ועד שימוש בשירותי חברת אחזקה.
לקריאה
נגישות לנכים בדיור מוגן ובתי אבות
אם הגעתם לגיל הזהב ואתם מחפשים מקום איכותי לפגוש אנשים בני גילכם וליהנות מפעילות חברתית, דיור מוגן או בתי אבות יענו לכל הצרכים שלכם ויתנו לכם חיים שלווים. אך שימו לב, חשוב מאוד לוודא שהבחירה שלכם תתאים לכם וצרכים שלכם.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.